Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jódizótop-kezelés fórum

Jódizótop-kezelés (beszélgetős fórum)


2009. júl. 6. 22:11
Én két hete kaptam meg a kezelést rosszindulatú sejtek miatt, gyere át a másik fórumra ott többen vagyunk így és tudunk neked segíteni.
7. 1366d1807f (válaszként erre: 1. - Somodibea)
2009. júl. 6. 22:08
Én voltam, írtam privit.
2009. júl. 6. 22:05
A beteg jódizotópot kap. Ez ugyanolyan jód mint ha ezt konyhasó formájában jódozott konyhasó formájában venné be, de sugarakat bocsát ki magából. Egy rövid ideig a pajzsmirigyben marad és csak ott és az alatt az idő alatt besugarazza a pajzsmirigy sejtjeit. A pajzsmirigy sejtek a túlműködő sejtek lassan elhalnak és ez által megszűnik a pajzsmirigy túlműködés. Ez az izotópkezelésnek a lényege.
2009. júl. 6. 22:02

Jódizotóp-kezelés. A pajzsmirigy autonom adenoma vagy adenomák kezelésében van elsősorban létjogosultsága az izotóp-kezelésnek. Ha a göb vagy a pajzsmirigy egészének nagysága vagy terhesség nem ellenjavallja, akkor az első választandó módszernek tekintendő ebben a betegségben az izotóp-kezelés. Az ilyen típusú göbök fokozott izotóp-felvétele teszi lehetővé, hogy döntően csak a kóros göb vagy göbök vegyék fel az izotópot, mely sugárzó hatása révén pusztítja el az őt felvevő sejtet.

Az izotóp-kezelésnek lehet létjogosultsága olyan többgöbös golyvás betegek kezelésében is, akiknél kísérőbetegségeik miatt a műtét fokozott rizikóval járna. Itt a kezelés célja, hogy a göböket és ezáltal a pajzsmirigy egészét is megkisebbítsék az izotóp-kezeléssel, ami lehetővé teszi, hogy a megnagyobbodott göbös pajzsmirigy okozta nyomási tüneteket. Ezt a fajta kezelést ritkán alkamazzák, nagy adag izotóp alkalmazását teszi szükségessé.

2009. júl. 6. 22:01
ha pajzsmirigy akkor gyere át a Pajzsmirigy műtét előtt állok volt valakinek ilyen problámája mostanában? fórumra mert ott vagyunk többen ilyen betegek
2009. júl. 6. 22:00
Nekem pajzsmirigyre.
2009. júl. 6. 21:58
Milyen betegségre?
2009. júl. 6. 21:57
Volt valaki már jódizótop-kezelésen? Érdekelne, hogy milyen.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook