Isten (beszélgetés)
Így kiragadva a környezetéből tényleg nem egyértelmű, de a /19524/ nem arról szól, hogy mennyire fantasztikus dolog a szenvedés. Egy mazochistának lehet, hogy az, de általánosan véve tuti nem és Fata sem erre gondolt szerintem.
Pl nem hiszem el, hogy te soha életedben nem szenvedtél és azt sem hiszem el, hogy nem fogsz szenvedni azért mert van rá recepted. Ez nem olyan dolog amit ki lehet rekeszteni az életünkből mert az élet része ugyanúgy ahogy a boldogság. Egyik sem állandó állapot. Abban igazad van, hogy tudatos életmóddal minimalizálható, de nem elkerülhető.. A szükségszerű reccsenés is nagyon igaz, hiszen a pofonokból tanul legtöbbet az ember. Így ismeri fel a hibáit és ezután tud rajta érdemben változtatni. Pl a tudásért is meg kell küzdeni és ez sokszor szenvedéssel jár. Semmi sincs ingyen, minden kihívás az életünkben. Ez az élet velejárója.. :)
Az igaz, hogy a H2-O2 gázrendszer entrópiája nagyobb, mint azé a rendszeré, amely csak vizet tartalmaz (természetesen pont annyi vizet, amiben annyi H és O atom van, mint a H2-O2 rendszerben).
De az univerzum összes entrópiája akkor nagyobb, ha a H és O atomok (túlnyomórészt) víz formájában vannak benne jelen. Ezért a vízmolekulák nem fognak maguktól fölbomlani H2 és O2 molekulákká, mert az az univerzum összes entrópiáját csökkentené.
"Miért törekedne bármi is rendezetlenség növelésére?" - a mérések és a számítások ezt mutatják.
Vigyázz, ne mosd össze a hétköznapi értelemben vett rendezetlenséget (ami általában negatív jelentésű) a molekuláris rendezetlenséggel!
"Mikor még egy atom,vagy akár egy molekula is rendezett felépítésű,hiszen rájellemző kritériumoknak 100%-ig megfelel."
1. A "molekulárisan rendezett" a termodinamikában nem ezt jelenti.
2. Attól, hogy egy atom vagy molekula rendezett, még lehet valami nála rendezettEBB.
3. A kritériumokat mi adjuk. Ha az atomot vagy a molekulát a jellemzői alapján definiáljuk (megadjuk, hogy egy részecskének milyen kritériumoknak kell megfelelnie ahhoz, hogy atomnak vagy molekulának nevezzük), nyilvánvaló, hogy minden atom vagy molekula meg fog felelni a kritériumainknak.
"Vagy akkor nem értem még mindig,hogy mi az entrópia."
Persze, hogy nem érted. NEM azért, mert hülye lennél, hanem azért, mert nem ismered az erre vonatkozó modellt (statisztikus termodinamika).
Nézd:
"az entrópia a molekuláris rendezetlenség mértéke."
Ezek szerint az 1-es felállás rendezettebb,mint a 2-es.
1.Sok-sok-sok-sok("molekulahalmaz"): H2,O2,
2.Sok-sok-sok-sok: H2O
Pedig ezutóbbi az életet jelenti.Miért törekedne bármi is rendezetlenség növelésére?Mikor még egy atom,vagy akár egy molekula is rendezett felépítésű,hiszen rájellemző kritériumoknak 100%-ig megfelel.Egy általános rendbe,törvényrendszerbe(ami eléggé merev és rendezett) tökéletesen illeszkedik.Én azt gondolom,hogy a fizikai-kémiai folyamatok inkább ennek a törvényrendszernek igyekeznek megfelelni,minthogy azon kívül nem is tudnak "viselkedni" az elemei.Vagy akkor nem értem még mindig,hogy mi az entrópia.
"Tudod Doki,én úgy gondolom,hogy igenis magasztos ,és szükségszerű a"reccsenés""
Ezért látom úgy, hogy van, aki ezt hiszi :O)))
(19524)
"Ha csak az univerzum méretét nézném, akkor azt mondanám vannak. Ha azt nézem, hogy miről szól az univerzum, akkor nincsenek, vagy legalábbis értelmét veszti."
Miért veszti értelmét?
A válasz:
Az információ a két atomban van benne.
Ha a két atom molekulává való egyesülése növeli az univerzum összes entrópiáját (ez a feltétel maga a TD 2), akkor a két atom egyesülni fog;
ha nem növeli, akkor nem fog egyesülni.
(Ez nemcsak két atom molekulává való összekapcsolódására igaz, hanem - egyelőre úgy tűnik - minden fizikai-kémiai folyamatra.)
Az alázat szó, mint egy pár másik is (pl. megbocsátás) félreértelmezhető szerintem. Ezért jó, ha leírjuk, mert sok embernek hasonló ugrik be, mint Vitának és nekem is ez volt régebben.
Melyik a kulcsmondat? "ne bírálj", vagy az összhang? Nem tudom melyikre gondoltál, de próbálom beépíteni.
Ami a probléma, hogy mi a különbség a bírálat és a hiba öszinte feltárása között? Pont azzal lehet sok embernek segíteni egy defektes folyamatból kijönnie, hogy a "hibát" megmutatod.
Ez néha tűnhet bírálatnak, de talán a kéretlen tanács esetén megy félre.
Mert ha kérik, akkor nekem nem igazán szokták mondani, hogy az alázattal van gond. Szerintem itt lehet a kulcs.
Szerintem ez az idézet tükrözi legjobban az alázatos lélek jellemző gondolatait.
"Istenem, add hogy ne bíráljak:
Erényt, hibát, tévedést
Egy óriási összhangnak lássak-
A dolgok olyan bonyolultak
És végül mégis mindenek
Elhalkulnak és kisimulnak
És lábaidhoz együtt hullnak.
Mi olyan együgyűn ítélünk
S a dolgk olyan bonyolultak"
Szerinted melyik mondat a kulcsmondat?
Hogyan értelmezitek az alázatot?
Le lehet írni? Honnan tudhatod, hogy alázatos vagy-e a szó pozitív értelmében?
"Hogyan születik ma is Krisztus? Micsoda, kicsoda kell ahhoz,hogy Krisztus szülessék? Egy Mária-lélek ,aki tiszta "szűz" ,aki szolgálatra kész, s aki alázatos. Ahol ilyet talál Isten Szentlelke, ott ma is, és újra és újra Krisztus születik."
Én ezt a gyakorlatban is tapasztalom. Iskoláknál dolgozom, és a gyerekek csodálatosak.
Mosolygós napot mindenkinek...:)
T.5
"És bővölködővé tesz téged az Úr minden jóban: a te méhednek gyümölcsében és a te földednek gyümülcsében, a te barmodnak gyümölcsében"5mz.