Isten (beszélgetés)
Azt hogy az orvosok mit támasztanak alá, könyvekben olvasod. Könyvet meg bárki írhat. Nem beszéltél egy orvossal sem személyesen. Egy könyv nem bizonyíték semmire.
Az hogy ez senkinek nem fontos, nem meggyőző érv. Ez mindenkinek nagyon fontos (lenne).
Igen, max 5 percen belül meg kell kezdeni az újraélsztést, de utána még van 5 perc. Összesen 10.
Asszem.
Látod ez megint feltétlezés. Emberi élettel, halállal nem kísérletezgetnek érthető módon.
A beszámolók helyszínén lévő orvosok, akik érintettek, ők alátámasztják, dehét ez mitől is lenne több, mint a többi anekdótának minősített beszámoló :O)
Akik átélték, nekik nem fontos, hogy más elhiggye és mosolyognak, ha valaki hitetlenkedik.
Hát ilyen szintű emberi kisérletet nem tehetnek meg az orvosok.
De ezt te is tudod.
De egy haldokló nem fog senkinek könyveket nézegetni. Nem azzal van elfoglalva.
Éppen élet és halál között van. Gondolod, hogy egy kisérletet követne?
Már leírtam egy nagyon egyszerű kísérletet a testelhagyás bizonyítására, a szekrény tetejére helyezett kártyalappal.
Ha komoly gyanú merülne fel, már a világ összes kórházában,nemzeközi összefogással megterveztek volna hasonló kísérletet. Arra gondolj, hogy ez az egyik, az emberiséget leginkább foglakoztató kérdés.
Én nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehetne olyan dologgal kisérletezni, ami a halálról szól és hogyan lehetne előre kiszámítani.
Ráadásul mit kellene mérni? Szólni a haldoklónak, hogy nézd meg mi van a becsukott könyvbe?
Szerintem ez nem elképzelhető.
Amiket leírsz, ezek a te feltételezéseid. Feltételezed, hogy ez vagy az kellene már hogy legyen.
Túl sok már az anyag ahhoz, hogy csupám anekdótáknak lehessen minősíteni.
Szerintem nem kivitelezhetetlen ilyen kísérletek megszervezése. Ráadásul ismétlem, óriási jelentőségű dologról van szó. Kizárt dolognak tartom, hogy ha az anekdoták megbízhatóak lennének, akkor a 21. századig nem történt volna ez ügyben komoly előrelépés. A lélek mérésére távozáskor már 100 évvel ezelőtt is tettek kísérleteket
Te nem ismered a tudomány működését.
Ez etikai kérdés, nem pénzé. Azon kívül előre nem tudod kiszámítani, hogy valaki klinikai halál állapotába fog kerülni.
Gondold át a körülményket, hogy mikor következik be klinikai halál és mivel vannak olyankor az orvosok elfoglalva.
De komolyan gondolom. A tudomány előtt nincs olyan probléma, amit még ne tudott volna vizsgálni, elemezni.
Ennél sokkal kisebb jelentőségű dolgokra is dollármilliárdokat költenek.
Arra gondolj hogy most építettek hatmilliárd euroért részecskegyorsítót, hogy a Higgs-bozont kimutassák.
Ki a fenét érdekel egy elemi részecske, ha a halál utáni élet lehetőségéről van szó!
Elisabeth Kübler-Ross:
Hogy többé ne féljünk a haláltól!
A halálra készülők és a haldoklók támogatásának nemzetközileg ismert szakértője, Elisabeth Kübler-Ross halott. A svájci születésű orvosnő és tudós kutatta elsőként rendszeresen a halál tabutémáját. 23 díszdoktori címmel tüntették és számos könyvet írt, melyek közül legismertebb a sok nyelvre lefordított Interjúk haldoklókkal (1969): ez csupán Németországban mintegy félmillió példányban jelent meg. Elisabeth Kübler-Ross az USA Arizona államában, egy szanatóriumban halt meg, kilencévi súlyos szenvedés után.
A halálközeli élmények figyelembevétele a nyolcvanas években spirituális, majd ezoterikus irányba terelte Kübler-Ross figyelmét, s ez aztán kiváltotta a szakma kritikáját. A haldoklás és a halál tabujának feloldásában szerzett érdemei azonban vitathatatlanok. Az általa elvégzett munka nélkül elképzelhetetlen lenne a nemzetközi hospice-mozgalom.
Ha anekdótának nevezed, amit elmond az, aki átélte és az orvosok bizonyítják, hogy amiket látott, azokat nem láthatta, akkor anekdóta.
Gondolom nem gondolod komolyan, hogy rá lehet állítani egy kisérletet, komolyan berendezkedni a klinikai halál pillanataira.
Ez van. Ha hiszed hiszed, ha nem akkor sem változnak meg ezek a dolgok.
Csaba!
Az agytól független tudatra semmiféle tudományos bizonyíték nincs. Az ellenkezőjére annál inkább.
A forrásaid nem tudományos publikációk, hanem anekdoták, sikerkönyvek.
És még:
"Karma
A Karma lényege, hogy minden cselekedetnek (sõt gondolatnak, érzésnek és akaratnak is) következménye van: jónak jó, rossznak rossz és az ember összes cselekedeteinek következményeivel elõbb, vagy utóbb feltétlenül találkozik, hogy a következményt átélje, átszenvedje, vagy hogy elõnyeit élvezze, ha a cselekedet történetesen jó volt. Az ember tehát minden cselekedetéért vagy mulasztásáért felelõs és viselnie kell annak következményeit. Ha az ember rájön cselekedetének hibás voltára és azt jóvá teszi, ezzel feloldotta a vonatkozó Karmát és megszabadult annak kellemetlen következményeitõl. Ez az, amire az embernek törekednie kellene: hogy "elébe menjen" Karmájának."
"fényt látunk, és egy kötélhez vagyunk kötve."
Aztán a fürtökhöz amíg el nem vágják a kötelet
hogy újra vissza zuhanjunk vagy lezuhanjunk egy következő életbe.Mondjuk a harmíncharnadikba !
Na most megyek és kilépek a testemből,reggel
korán meg visszalépek. Csak addig nehogy belém költözzön egy hajléktalan lélek. Vagy az ÖRDÖG.
AZ AGY CSUPÁN VEVŐKÉSZÜLÉK?
A kutatóprofesszor úgy véli, az emberi öntudat az agytól függetlenül képes működni, miközben a szürkeállományt a gondolatok képzésének eszközeként használja. Valahogy úgy, mint a televízió, amikor a levegőben terjedő hullámokat képpé és hanggá alakítja.
Ha az agy megsérül, és elveszíti az emlékezet vagy a személyiség valame-lyik fontos összetevőjét, még nem jelenti azt, hogy az agy képezné a lelket. Ez csak arra utal, a hiba a „készülékben” van – mondta Parnia, aki szerint a to-vábbi kutatások bebizonyíthatják a lélek létezését.
A kutatások igen jelentős előrelépést jelentenek, hiszen olyan emberek csoportját vizsgálták, akik klinikai halál állapotában, az agyi tevékenységek leállása idején jól strukturált, világos gondolkodási folyamatokat éltek át. A teljes kiesés idején képesek voltak következtetéseket levonni, és működött az emlékezetük is – jelentette ki a Reutersnek Sam Parnia.
Sokkal szélesebb vizsgálatokra van szükség, de annak lehetősége valóban megalapozott, hogy az öntudat vagy a lélek gondolkodási és következtetési képessége akkor is fennmarad, ha megállt a szív, az illető nem lélegzik, és nincs agytevékenység.
"az emberi lélek létezéséről. "
Senki nem vonja kétségbe az emberi és állati lélek
létezését.A lélek azonban a testtel együtt elpusztul.Ez a HALÁL !
"a lélek gondolkodási és következtetési képessége akkor is fennmarad, ha megállt a szív, az illető nem lélegzik, és nincs agytevékenység."
Igen amíg az agy biológiai bomlása nem indul meg !
AZ OXIGÉNHIÁNY NEM AD MAGYARÁZATOT
Ezzel szemben az oxigénhiányos környezetben az ember teljesen összezava-rodik, támolyog, és elveszti emlékezőképességét – mondta Sam Parnia. Az NDE esetében viszont súlyos helyzetbe kerül az agy, de tökéletes az emléke-zet.
A szkeptikusok úgy tartják, a páciencek emlékei azokban a pillanatokban keletkezhettek, amikor elvesztették vagy visszanyerték az eszméletüket. De Parnia szerint a roham által kiütött vagy autóbaleset során megsérült agyú páciens számára éppen az eszméletvesztés előtti és utáni pillanatok esnek ki teljesen. Súlyos esetekben az utolsó órák vagy napok teljes kiesése jellemző.
Az első interjúk elvégzése óta Parnia és kollégái több mint háromezer-ötszáz pácienst találtak, akik a jelek szerint élénk emlékekkel rendelkeztek klinikai haláluk alatti percekről. Sok páciens kelletlenül osztotta meg a tapasztalatait, mert attól tartottak, bolondnak tartják majd őket.
Egy páciens alig 2 és fél éves volt, amikor egy epilepsziás roham során megállt a szíve. A szülők felvették a kapcsolatot a kutatókkal, amikor a fiuk olyan képeket rajzolt magáról, hogy kiszáll a testéből, és felülről nézi saját magát. Úgy volt megrajzolva, mint egy hozzá kötött luftballon. Amikor meg-kérdezték tőle, mit akar ez jelenteni, a fiú azt mondta, amikor meghalunk, fé-nyes fényt látunk, és egy kötélhez vagyunk kötve.
"Attól, hogy neked nem, még nem nevezheted mesének "
Van néhány ismerősöm akik voltak kómában de azoknak sem voltak ilyen fantasztikus álom élményei.
természetesen ezek nem vallásosak.
Az álom nem valóság !Akkor sem bármilyen élethű
a halál közelében.
Egy brit tudós szívrohamon átesett páciensek beszámolói alapján azt állítja, hogy az egyén öntudata az agyi működés kiesése és a klinikai halál beállta után is fennmarad. A kaliforniai Caltech Intézet tudományos konferenciáján elhangzott előadás nyomán újjáéledt a vita a halál utáni élet lehetőségéről, il-letve az emberi lélek létezéséről.
A kutatások igen jelentős előrelépést jelentenek, hiszen olyan emberek csoportját vizsgálták, akik klinikai halál állapotában, az agyi tevékenységek leállása idején jól strukturált, világos gondolkodási folyamatokat éltek át. A teljes kiesés idején képesek voltak következtetéseket levonni, és működött az emlékezetük is – jelentette ki a Reutersnek Sam Parnia, az angliai Southamp-ton General Hospitalban halálközeli élmények vizsgálatát végző orvos.
Sokkal szélesebb vizsgálatokra van szükség, de annak lehetősége valóban megalapozott, hogy az öntudat vagy a lélek gondolkodási és következtetési képessége akkor is fennmarad, ha megállt a szív, az illető nem lélegzik, és nincs agytevékenység.