Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idegesít az anyósom... fórum

Idegesít az anyósom... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 4. 19:52
Az anyósok is voltak fiatalok, szerelmesek, sokan munka mellett tanultak, férjhez mentek, dolgoztak, szültek, otthont teremtettek, ápolták, taníttatták a gyereke/ket/. Szóval az évek/az élet/a tapasztalatok alaposan megtaposta őket. Akkor fogjátok igazán megérteni őket, ha ti is majd megéritek az ő korukat. Kritizálni, ellent mondani, betartani könnyebb, mint próbálni megérteni őket.
2010. jan. 9. 18:04
No egyszer ti is lesztek anyósok,és akkor vajon mi lesz?????bocsi nem csak az anyós lehet ám rossz.
75. baba_88 (válaszként erre: 70. - 707655fba1)
2009. nov. 25. 14:49

Én meg is tettem, nem tetszett neki, de elfogadta, hogy én nem vagyok az ő kicsi lánya, akit irányítani tud, lehet hogy a sajátjait tudja, engem nem...

kénytelen volt elfogadni, mert belátta, hogy nem engedek:)

2009. okt. 25. 17:59
Téged is idegesít?Engem is.Főleg ha iszik.:D
2009. okt. 7. 16:38
Az a baj ezzel, hogy csak ti panaszkodtok, pedig de szivesen elmondanám az anyósotoknak, hogy nem mi vagyunk már fontosak az életben, hanem a fiatalok. Mi elengedtük a gyerekeket, /1 fiú, 1 lány/ időben. Amiben tudtunk segítettünk, talán ez az oka annak, hogy jó pár év múlva ők találták ki, hogy költözzünk össze. Most a fiamék laknak mi fölöttünk, a lányomék pedig mellettünk, de nekem soha nem jut eszembe, hogy amikor dolgoznak, felmenjek hozzájuk, uram bocsá. rendet rakni. Mindenki éli a saját életét, talán ennek tudható be, hogy hét végén szivesen jövünk össze, bográcsozásra, vagy csak egy beszélgetésre, de ha dolguk van, akkor azt csinálják, semmi nem kötelező. Ha rám jön a főzhetnék, akkor előre megbeszéljük, hogy most én szivesen látom őket, olyankor legalább 5 félét főzök, egyénileg mindenki szája íze szerint, ez főleg a csatolékokra vonatkozik, hisz, hogy az enyémek mit szeretnek azt tudom,de hétköznap mindenki úgy szervezi az életét, ahogy akarja.
72. 707655fba1 (válaszként erre: 71. - Myrthil)
2009. okt. 7. 15:58

Ezt úgy értettem, hogy ezzel indítanék.

Aztán ha ebből sem ért, jönne szájbarágósabban és durvábban.

Ha a férjemnek nem tetszene, akkor nyugodtan fekhet az anyja mellé, hátha "azt" is jobban tudja a "kedves" mama nálam! :)


Ne kidjétek, hogy kibicelek, bár anyósom nincs, van a férjemnek egy keresztanyja, aki 5 anyóssal felér!

Én vele éltem át hasonló sztorikat...

Mára már "jó viszonyban" vagyunk.

71. Myrthil (válaszként erre: 70. - 707655fba1)
2009. okt. 7. 14:41
Ezt csak hiszed. Bárcsak ilyen egyszerű lenne. :(
2009. okt. 6. 11:01
Nekem nincs anyósom, de ha lenne és mindenbe bele akarna szólni, én megmondanám neki, hogy köszönöm a tanácsát, de engedje meg, hogy úgy tegyem a dolgaimat, ahogy én jónak látom.
69. mmacus
2009. okt. 5. 18:46
Én sem vagyok oda az anyósomért (szerintem ez kölcsönös:)), de tisztelem, és becsülöm, gyerekeimet imádja, nagyon jó a kapcsolatuk. Sokat járnak hozzá, nálunk már ő az egyetlen nagymama. És ezért kívánom, hogy éljen még sokáig.
2009. okt. 5. 18:37
ohh de jó hogy én még fiatal vagyok ilyen dolgokhoz :P de majd egyszer én is meg fogom tudni milyen, bár remélem normális lesz az anyósom :P
67. 3388f1d995 (válaszként erre: 43. - Pemete)
2009. okt. 5. 17:37
Én egy olyan segítséget tettem nekik amit a saját szüleimnek nem tetem meg és mégse vagyok jó.A gyerektől ha megy állandóan meg kérdezi mit főztem mint csinálok ki van nálam és sorolhatnám még.Én nem leszek jó neki soha.Egy munka helyen dolgoztunk és anó mindig belém kötött.Gondolhatod mikor a férjemmel össze jöttünk mi volt állt a bál...
66. d89d9f2f77 (válaszként erre: 65. - Pnéadri)
2009. okt. 5. 16:23
nálunk még csak meg se köszöntötte!
2009. okt. 5. 16:21

Az én anyósom nem szól bele semmibe. Nem is tud szinte semmit a dolgainkról. Ugyanis nem találkozunk csak ha mi elhozzuk, vagy elmegyünk hozzá. De akkor sem beszélünk semmi fontos dologról.

Ő panaszkodik, mi meghallgatjuk. Soha nem kérdez semmit.


Az unokája sem nagyon érdekli. Mosolyográ 3mat, aztán megint magáról beszél.


Soha nem kérdezte még meg, hogy vigyázzon-e az unokájára. (Más kérdés, hogy csak vészhelyzetben hagynám nála.) A lánya gyerekeire sűrűn vigyáz.


Még névnapjára sem adott semmit az unokájának!

2009. okt. 5. 15:29
mindig mondta anyós hogy szóljunk ha kell rá vigyázni.Szóltunk és persze nem.Anyu mindig örömmel vigyáz rá.Amit a legjobban utálok hogy kisfiamnak hívja a fiam!!!!!!Hiába is szólt neki a férjem hogy ne így hívja de süket fülekre talált!
63. Kima21
2009. okt. 5. 14:53
hát nálunk "ehetetlen"anyós föztje...naggggggyon rosszul föz...
62. Myrthil (válaszként erre: 61. - Kima21)
2009. okt. 5. 14:49

Nem. Tényleg jól főz. Csak van pár dolog, amit párom máshogy szeret, és ez nem tetszik neki. Akkor jönnek a grimaszok :S


A másik, hogy tőlünk is elvárja, egész este legyünk otthon, mint ő. Nem vagyok nyugdíjas, hogy egész este otthon üljek a tévé előtt, és sorozatokat nézzek!

61. Kima21 (válaszként erre: 60. - Myrthil)
2009. okt. 5. 14:47
jajah...anyós azt hiszi h csak az ő föztje a jó...
60. Myrthil (válaszként erre: 56. - Kima21)
2009. okt. 5. 14:41

Nálunk is ez van.

Pedig sok mindent nem is úgy szeret a párom, ahogy ő csinálja, de mégis, csak azok a receptek jók :S

59. Kima21
2009. okt. 5. 14:37
nekem sincs apósom...meghalt
58. pemete
2009. okt. 5. 14:37
Jó, sokat segített pénzzel, nagyon hálásak is vagyunk érte, de inkább ne segített volna, ha nem képes rá,hogy ne emlegesse fel! Meg mindig a pénzzel zsarol minket.
57. pemete (válaszként erre: 55. - Frutty)
2009. okt. 5. 14:36
Nekem alapból nincs apósom, már rég elváltak anyóssal, és azóta meg is halt, szóval ő egyedül van. Mi vagyunk neki itt a közelben,és nem képes normálisan hozzánkállni!
56. Kima21
2009. okt. 5. 14:34
nálunk azt várja el h mmindent ugy csináljak mint ő,mert h az a jó.....hát hagy döntsem már el én h nekem mi a jó
55. frutty (válaszként erre: 50. - Pemete)
2009. okt. 5. 14:34

tudom és sajnálom hogy,vannak ilyen szülök is.

mi nállunk sem mindig volt igy,csak késöbb

amikor a párom mellém ált.

azután változott,meg az anyósom meg miota nincs

szegény apósom..

2009. okt. 5. 14:33

Most ott tartok, hogy albérletet nézegetek a neten.

Nagyon gondolkodom rajta, hogy párom ott hagyom anyukával, én meg elköltözöm.

Mellesleg jövőre lenne az esküvőnk, de én már nem akarom.... :S

53. Kima21
2009. okt. 5. 14:32
tölunk 5km-re lakik anyós
52. pemete
2009. okt. 5. 14:31
Nem csodálom....
51. Myrthil (válaszként erre: 48. - Pemete)
2009. okt. 5. 14:29

Én azt nem bírnám ki.

Bár most is szinte úgy élünk, és már haza menni sincs kedvem :S

50. pemete (válaszként erre: 47. - Frutty)
2009. okt. 5. 14:27
Akkor tudod mit érez a párom, meg én is, hogy így viselkedik vele. Régebben az volt a legjobb szórakozása,hogy nekem szidta a páromat, elmondta mindenféle szar, szemét senkiházinak a saját gyerekét!
2009. okt. 5. 14:26

Nekem sokáig nem volt bajom vele. Míg párom ott lakott, lent voltam hétvégéken. Amolyan anya-lánya viszony alakult ki köztünk.

Elköltöztünk, azóta szinte semmi sem jó neki.

Lejön, leszidja párom, miért eszik a szobában?

Hát a saját lakásában már ott eszik, ahol akar. Egyébként is nekem kell összetakarítani utána, és nem neki.

Azóta ő jobban tud mindent. Mostanában szerencsére már nem szól semmit, csak páromnak mondogatja a dolgokat, nekem csak fintorog.

48. pemete
2009. okt. 5. 14:26
Mi gondolkodtunk rajta hogy vehetnénkegy jó nagy családiházat közösen, és akkor összeköltöznénk megint, de aztán a párommal közösen elvetettük az ötletet, azt hiszem jobb is, mert egy idő után vagy ő nem lenne, vagy én!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook