Főoldal » Írások » Hobbi & Otthon témák » Hogyan tároljuk a főzéshez az alapanyagokat?

Hogyan tároljuk a főzéshez az alapanyagokat?


A finom étel elkészítéséhez az első legfontosabb feladatunk, beszerezni frissen a legjobb minőségű alapanyagokat. Amelyeket lehetőség szerint frissen is használjunk fel.
Hogyan tároljuk a főzéshez az alapanyagokat?

Mindig annyi mennyiséget vegyünk, amit a recept kér. Nem kell többet venni és lefagyasztani, eltenni. Természetesen, csak kivételes esetekben. Meg kell tanulnunk, csak a szükséges dolgokat megvenni. Akkor nem lesz felesleges és sok maradék, amit nem használunk fel, vagy kidobunk.


Egyik fő élelmiszerünk, nyersanyagunk a hús. Megvétel után csomagoljuk ki, olajjal dörzsöljük be, fűszerezzük, de ne sózzuk. Tegyük dobozba. Ebben a pácban, a hűtőben maximum öt napig is eláll. Darált húst nem lehet tartogatni, azt még aznap fel kell használnunk, vagy laposra csomagolva le tudjuk fagyasztani. A halat kizárólag frissen használjuk fel. Szükség esetén bedörzsölhetjük olajjal és citrommal.

Tegyünk jégkockákat egy zacskóba, rátesszük a halra és így fedjük le. Három napot lehet a hűtőben. Közben cserélgessük rajta a jeget naponta kétszer.

Ha mélyhűtött halat használunk, a hűtőszekrényben hagyjuk felolvadni. Centinként másfél órát számoljunk felengedési időnek. Panírozott mélyhűtött halat nem kell sütés előtt felengedni.


A következő termékcsalád, amit szívesen fogyasztunk és fontos napi táplálékunk, a tejtermékek. Ha a tej pasztőrözve van, akkor több napig is eláll a hűtőben, anélkül hogy megsavanyodna.

A tejtermékeket jól lezárt edényekben kell tárolnunk, hogy ne vegyék át az ételek egymás szagát. Például a sajtokat.


Én szeretem a zöldségeket hűtőben tartani, ha már megvettem. Elkészítésig ott is tartom. Külön zacskókban és bevizezve. Például a retket és a salátát. Egy hétig is kibírják.

A zöldségek viszonylag gyorsan elveszítik vitamintartalmukat. Ugyanakkor az az előnyük, hogy jól lefagyaszthatók. Amit aznap nem használunk fel, azonnal leforrázzuk és lefagyasztjuk.

A gyümölcsök, mint például az alma és a körte, hűvös helyen tárolandók. Csonthéjas gyümölcsök két napig lehetnek a hűtőben a zöldséges rekeszben. Bogyós gyümölcsöket három napig is bent tarthatunk a hűtőben.




Írta: Kiss Ildikó, 2009. május 9. 16:03
Fórumozz a témáról: Hogyan tároljuk a főzéshez az alapanyagokat? fórum (eddig 17 hozzászólás)

Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook