Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan mondtad meg a férjednek, hogy el szeretnél válni? fórum

Hogyan mondtad meg a férjednek, hogy el szeretnél válni? (beszélgetős fórum)


1 2
23. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 20. - Idegen666)
2015. febr. 21. 14:54

Dipolarisnak tunik... akkor pedig szakorvos - de surgoen!

A menekulo utvonalat nagyon meg kell szervezni!

Munkahely, lakas, ovoda, stb.

2015. febr. 21. 14:35
Mivel kozps a vallalkozas, ezert neked is jarna fizetes. Normalisan.
2015. febr. 21. 14:11

Mivel teljesen tőle fügsz ezért biztosan nem úgy,hogy bejelented majd elköltözöl.

Először is keress munkát,gyűjtögesd a pénzt,hogy legyen lehetőséged újra kezdeni.

20. idegen666 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2015. febr. 21. 14:10

Mikor az apja meghalt, az anyja meg hol a pszichiátrián, hol elvonón volt, akkor is padlóra került. Sokáig könyörögtem neki, hogy menjen pszichológushoz. Az kicsit segített, de most újra depressziós szerintem. Nagyon durva hangulatingadozásai vannak. Tegnap egész nap morgott, az előbb meg ölelgetett, hogy mennyire szeret.

Mondtam neki, hogy forduljon orvoshoz, de nem hajlandó újabb kezelésre járni.

19. ed04de8868 (válaszként erre: 12. - Idegen666)
2015. febr. 21. 11:41

Szia! A férjed szóbeli bántalmazó! Minél előbb szerezd be ezt a könyvet: Patricia Evans; Szavakkal verve.

Én két évvel ezelőtt szabadultam ki egy ilyen házasságból. Ez a könyv nyitotta fel a szememet.

2015. febr. 21. 10:58
nagyon egyszeruen mondtam neki uljon le,mert nagyon fontos bejelentenivalom van,ennyi egyszeruen.
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Egypt)
2015. febr. 21. 10:07

Ja, hát igen, ..az nem megy, hogy azonnal " húzzon el "...

Egyébként még egy párterápiát is lehet megérne, mert valószínű, a munkahely megszűnése nagyot játszik. Mivel az anyukájával is így viselkedik, nemcsak a nejével. :)

16. egypt (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. febr. 21. 09:38
Persze, csak arra értettem, akik írják, hogy miért tűri, miért nem hagyja ott azonnal meg ilyesmi. Azért nem olyan egyszerű a dolog sajnos.
15. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Egypt)
2015. febr. 21. 09:36
De te is azt mondod, menjen el.......:)
14. egypt
2015. febr. 21. 09:29

Baromi könnyű kibicnek lenni, hagyja ott, menjen el meg minden, de szerintem ez nagyon nehéz helyzet. Ha a szüleire nem számíthat vagy más rokonra, mégis hova menjen munka, lakás, pénz, minden nélkül egy gyerekkel?

Okosat sajnos nem tudok mondani én sem, de nagyon szorítok, hogy kitalálj valamit és minél előbb lépni tudj. Először szerintem munka kéne, aztán valami olcsó albérlet, és aztán talán el tudsz menni.

13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Idegen666)
2015. febr. 21. 09:27

Most akkor van bevételetek, vagy nincs?

Ha van vállalkozás, abból neked is jár, miért kellene a nulláról kezdened?

2015. febr. 21. 08:43

Nem vert meg soha. Nem úgy agresszív, hanem csak fortyog magában és káromkodik. Mindenki jó fejnek tartja, mert másokkal és mások előtt normális. Csak hozzám és az anyjához nem tud normálisan szólni. Anyósom hónapok óta tőlem kérdezgeti, hogy ezt, vagy azt mikor és hogyan mondja meg neki. Nem mer vele leülni beszélni ő sem, mert egyből emelt hangon és válaszol. Azóta ilyen, mióta megszűnt a munkahelyünk és nincs biztos bevétel (csak a vállalkozás).

Azt mondták az orvosok, hogy nekem természetes úton soha nem lehet gyerekem, így nem védekeztünk. Mégis csak lehet :)

Anyukámhoz nem költözhetek, mert ő is elég sokat iszogat és olyankor kibírhatatlan, meg ő is eléggé nehéz természetű.

Tudom, hogy én is hibás vagyok. Eddig azért tűrtem, mert a gyereket imádja. Nem foglalkozik vele, de nagyon szereti és a kicsi is borzasztóan ragaszkodok hozzá.

Jó ötlet a spórolás. Talán ez lesz a megoldás. Meg a céges kasszából is ki tudok venni egy-egy keveset. Talán nem veszi észre. A legnagyobb gondom, hogy az óvoda miatt szinte minden hónapban beteg 1 hetet a gyerek és ezt nem sok munkahelyen tolerálják. Feketén tudnék csak napszámos munkát vállalni, mert csak ilyen ismerőseim vannak. Szinte mindenki gazdálkodik.

11. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Idegen666)
2015. febr. 21. 08:27

"...persze most is a haverjaival bulizik..."

Gyakorlatilag nem érkeztem, nem volt rá lehetőségem, hogy megmondjam neki! Leírtam egy db papírra, hogy holnap összepakolok és költözök, és utána válunk. Oda raktam a vacsorájához megterített asztalra, a tányérja tetejére és (szokás szerint) lefeküdtem aludni.

Reggel mikor felkeltem, a cetlire rá volt írva: Oké!


Korábban én is szerettem volna vele leülni, megbeszélni, stb. stb. Válasz: Írd le, majd ha ráérek, elolvasom!

Mire vársz még? Meddig vársz még? Ne várd meg, míg a gyermeked egy ilyen körülmények között felnő! Kezdj új életet, találsz te magadnak egy olyan társat, akivel majd meg tudjátok mutatni gyermekednek, milyen is egy igazi család!!!


1. Keress új munkahelyet magadnak

2. Keress új lakást, lakhatást magatoknak

3. Add be a munkahelyeden a felmondást

4. Add be a válópert

5. Add be a gyermekelhelyezési kérelmet

6. Add be a vagyon-megosztási kérelmet


Ez utóbbit külön, egyébként addig nem lesz határozat a 4-5 pontokról sem, míg a vagyon-megosztásban nincs, nem lesz egyezség!

10. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Idegen666)
2015. febr. 21. 08:20
Az első ffi volt az életedbe ? Eleget nosztalgiáztál már addig menekülj amíg még tudsz...
2015. febr. 21. 08:12

Iszik, nyugtatózik, szétaláz, folyamatosan bántalmaz. Nem ütött még meg? Ezekkel a verés sajnos együtt szokott járni.

Iszonyat, amit művel, ez emberhez nem méltó, innen menni kell. Ha nagyon agresszív, menj el egy anyaotthonba. Vannak rokonaid? Ennél minden jobb.


És hogy hogyan mond meg? Ha mondasz neki valamit, főleg olyat, ami neki nem tetszik, üvölt Veled és jobban aláz. Egyszerűen csak lépj le. Ha vannak rokonaid, beszéld meg velük, szedd össze a cuccodat és menjetek a gyerekkel.


Ezután irány egy jogsegély szolgálat, és beadni a válókeresetet, követelni amit csak lehet. Átlátni, mi jár Nektek. Majd a tárgyaláson találkoztok és kész. Ha meg zaklat, jelentsd fel. Ha agresszív, jelentsd fel. Takarodjon. Miért tűröd ezt?

2015. febr. 21. 07:26

Vélhetően - bár ez nem biztos - nem az utóbbi 1-2 évben változott meg. 19(!) éve vagy vele. Már rég le kellett volna lépni mellőle, nem pedig teherbe esni tőle (szándékosan nem azt írom, hogy gyereket szülni neki, mert rosszul vagyok attól, hogy a nők a párjuknak szülnek, mintha ők maguk nem is akarnák).

Mi az, hogy hamburgert hozat a városból, amikor főzöl? Miért hoznál neki bármit is, amikor otthon várja a kaja? Miért hagyod magad csicskáztatni?

Mi az, hogy a közös vállalkozásban kell(!) dolgoznod? Hol van ez előírva? Mi történne, ha nem ott dolgoznál? Nem tudsz máshol elhelyezkedni? Ebben az esetben neked is ez az érdeked.

Hullarészeg volt, és rámásztál arra az emberre, aki elvileg megaláz, szarba sem vesz? Önbecsüléssel hogy állsz?

Sajnos szeretőt sem tudsz tartani? Nagy kár, attól rendbe jönne a kapcsolatotok.


Egy szó, mint száz: a kialakult helyzetért egyformán vagytok hibásak.


Hogyan kell megmondani?

Pityu, nem szeretlek, váljunk el!

7. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 1. - Idegen666)
2015. febr. 21. 06:26

kész kabaré az életed.


hát odaálsz elé, aztán megmondod, hogy elválsz.

2015. febr. 21. 06:23
Ez nem élet amiben te a kisgyermekeddel élsz, így nem folytathatod tovább! Semmi értelme. Nem az a kérdés hogy hogyan mondd meg neki, hanem hogy mi lesz utána. De nagyon át kell gondolnod, hogy hova tudtok menni, miből tudtok megélni, lesz e munkád, elég jövedelmed a különéléshez? A válás sem olcsó, de e miatt nem teheted pokollá a magad és a lányod életét. Tud e valaki segíteni? A kislány milyen viszonyban van az apjával? Ha semmi pénz nem ad, akkor a vásárlási pénzből kezdj el szépen lecsipegetni magadnak az első külön töltött időkre.
2015. febr. 21. 06:02
simán....
2015. febr. 21. 02:29

nem hiányzik neki a szex mert iszik ,nyugtatókat szed,magas a vérnyomása,stb.....


ezek közül már 1-2 is elég ahhoz ,hogy ne kivánja a szexet!


nem feltétlenül csalja meg a feleségét!


talán elitta az agyát,vagy impotens lett.


az a legjobb,ha minnél előbb elhagyod,és nem attól félsz,hogy meghal ha megtudja.


ha van hová menned akkor még 36 évesen ujra tudod kezdeni az életedet.


azért nem add pénzt,hogy függjél tőle,igy biztonságba érzi magát,és ugy gorombáskodik veled ahogy csak akar. az állati ösztöneit kitudja élni rajtad! ne hagyd!

neked még van egy kicsi gyermeked akinek nem jó ha ilyen agressziv állattal él együtt!

3. Naplemente. (válaszként erre: 1. - Idegen666)
2015. febr. 21. 01:20

Hogyhogy nem hiányzik a férjednek a szex?

Esetleg nincs valakije?

2. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Idegen666)
2015. febr. 21. 01:19
Mutasd meg neki ezt az írást!
2015. febr. 21. 01:04

Nem tudom, hogyan fogjak hozzá. Nem egyszerű a kapcsolatunk. 19 éve vagyunk együtt, van egy 4 éves kislányunk. Az utóbbi 1-2 év pokoli volt. Nem tud normálisan válaszolni, ha kérdezek valamit, egyből kiabál és csapkod. A gyerekkel nem törődik egyáltalán. A munkámat semmibe veszi - hiába takarítok fel, 5 perc múlva kutyakakás cipővel járkál a házban, ha kiönti a tejet véletlenül a földre, egyszerűen otthagyja, hiába főzök, sokszor inkább hamburgert hozat velem a városból (ehető a főztöm). Úgy intézte a dolgokat, hogy teljesen tőle függjek. A közös vállalkozásunkban kell dolgoznom. Fizetésem nincs, csak a TB-t fizeti és ad pénzt, hogy be tudjak vásárolni. Az egészsége nagyon rossz. Cukorbeteg + magas a vérnyomása + gyomorpanaszai vannak. Napi 3*1 nyugtató mellett is üvöltve káromkodik a szobájában. Egyszer régebben már próbáltam vele erről beszélni, de annyi volt a válasza, hogy "na tessék még idegesítsél csak te is. a végén emiatt fogok meghalni..."

Nem tudom, hogyan kezdjem el, mert szerinte minden rendben van köztünk. Megjegyzem, nemi életünk egyáltalán nincs régóta. Tavaly októberben volt utoljára szex, de csak ezért mert hulla részeg volt és "rámásztam". Most február van! Ha kezdeményezek, mindig elküld, hogy fáradt. Beszélgettünk egyszer arról is, hogy sok pár nyitott házasságban él, de erről hallani sem akar, a nemi életünkről sem hajlandó beszélni. Úgy tesz, mintha egy boldog család lennénk. 36 éves vagyok. Nem jó ez így! Sok ismerős mondta már, hogy nem bírna így élni. Már nekem sem megy. Sajnos szeretőt sem tudok tartani, mert állandóan itthon vagyok, ha meg nem, akkor hívogat telefonon. Persze ő most is a haverjaival bulizik.

A lényeg: aki hasonló kapcsolatból lépett ki, az hogyan tette és hogyan kezdett új életet kicsi gyerekkel egy fillér nélkül?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook