Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hobbiból nyelvet tanulni fórum

Hobbiból nyelvet tanulni (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 23. 10:58
nekem a kis csoportos német tanfolyam nagyon bevált. Tudtunk egymásdal gyakorolni, és szórakoztatóbb is volt, mint egyedül. Meg inspiráltuk is egymást, senki nem akart rosszabb lenni a másiknál. Most viszont gondolkodom a magántanáron, mert van egy anyanyelvi tanár a közelben és jó lenne a társalgást gyakorolni...
8. Sibetti (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. ápr. 21. 12:38
Én angolt tanulok. Eleinte csak hobbiból, most már azért is, mert ha munkahelyet akarok majd egyszer váltani, akkor nagy előny az angol. Ami a magántanár-nyelviskola kérdést illeti, hosszú távon jobban megéri a magántanár. Én jártam nyelvsuliba is, hááát..., nagyon döcögős és lassú. De a nyelvtanárnál vigyázni kell, hogy tényle jó legyen. Nekem a harmadik vált be!
2012. ápr. 21. 11:39
Legnagyobb bánatomra az a francia nyelvtanfolyam, amire beiratkoztam nem indul el a kevés jelentkező miatt :( szomorú vagyok, hogy tanulnék nyelvet, de nem tudok. Mindenesetre felkerestem egy olasz nyelvtanárt, van egy nyelvtanfolyam csomagom olaszból, segít feldolgozni. Csak hát ugye 3x annyi pénz, mint egy nyelvtanfolyam, meg a társaság miatt is mentem volna. De mind1. Francia nyelvtanárt egyenlőre nem találtam ott ahol lakom, vagy csak nagyon drágán, de nem is baj, előbb tényleg az olaszt akarom megtanulni, az a francia ráér :)
6. Derya (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2012. ápr. 18. 14:50

hobbiból kezdtem tanulni a törököt, és mostanában majd én is szeretnék még egy nyelvet.

csakis hobbiból. :-)

még nem döntöttem el, hogy mi legyen, de a görög, olasz és német körül vacilálok.

2012. ápr. 18. 11:36

A francia egyáltalán nem nehéz, nagyon logikus nyelv, jól lehet vele haladni. A kiejtési szabályok egyszerűbbek, mint az angolnál (nézz meg egy szótárat, alig van a franciában fonetika, hiszen van egy szabálya, ami mindig úgy van, nem úgy az angolnál...).

Ami kicsit szöszmötölős, az az igék ragozása és a főnevek nemei. De a németnél 1000-szer egyszerűbb.

2012. ápr. 18. 11:36
Szerintem ügyesen csinálod! Ha van kedved hozzá, akkor tanulj minél több nyelvet! Én angolból középfokúztam, amire nekem kell, arra elég. Két éve jártam német tanfolyamra egy évig, nagyon jól ment, de abba kellett hagynom, és azóta csak olyan "koca" módon otthon tanulgatom. Sokat járunk Ausztriába, és untam, hogy ott is elég kevéssé beszélnek angolul, ezért kezdtem a németet. Abból is szeretnék egy kb középfokú, társalgási szintig eljutni. De ez abszolút csak hobbi!
2012. ápr. 18. 11:28
Azért választottam a franciát tanfolyamon és az olaszt itthon, mert több helyről is hallottam, hogy előbbinek az alapjait otthon elég nehéz megtanulni :) Olaszra egyenlőre nem szeretnék beruházni, meglátom meddig jutok el itthon és majd aszerint, ha lesz időm talán elmegyek egy tanárhoz. Jelenleg viszont elég egy nyelv is tanfolyamon, nem csak a pénz miatt, de sok időt fog elvenni.
2012. ápr. 18. 09:39

fraNCIA eleg nehez. sokkal tobb ido kell, hogy eljuss kozepszintre, mint angolbol. en nem beszelem, csak hallom masoktol.


olasz sokkal konnyebbb, azt beszelem felso fokon.

ha franciara vagysz, tanuld.:)

2012. ápr. 18. 09:20

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, hogy van e köztetek olyan, aki abszolút hobbiból tanul vagy tanulna idegen nyelvet? Én most kezdek el egy francia nyelvtanfolyamot, egész télen gyűjtöttem rá :) illetve olaszul tanulok, de csak itthon. Angolból felsőfokúm van, ezt tanítom is, az angol nyelvet nem csak hasznosnak tartom, de imádom is :) illetve tanultam németet, de az sajnos nem volt sosem a kedvencem, egy középfokú nyelvvizsgáig jutottam vele. Talán egyszer majd újra nekilátok.


Tehát aki van esetleg így mint én, az milyen nyelvet választott? Miért? Hol tanulod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook