Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Háziorvos felírhatja a bőrgyógyász által adott antibiotikumot? fórum

Háziorvos felírhatja a bőrgyógyász által adott antibiotikumot? (beszélgetős fórum)


1 2
14. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 18:00
Még ha fel is írhatná, jóval drágább lenne a kiváltása, mint a szakorvos által felírt recepté.
2021. febr. 21. 17:19

Ja egyébként, ha elérnéd a bőrgyógyászt, akkor telefonon is kérheted a felírást tőle, mert fellövi a felhőbe, te meg csak kiváltod.


Mostanság ez a megoldás nagyon kedvelt...

2021. febr. 21. 17:18

Mi az amit felírt a bőrgyógyász?


Sokfélét felírhat a háziorvos javaslat nélkül is. Én is szoktam vele felíratni flucinart, elocomot és doprosalicot is.

Ha keverni kell azt már nem biztos, hogy vállalja, bár régen volt olyan krémem, amibe volt hidrokortisol+nisoral és azt is felírta.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2021. febr. 21. 17:11
Az nem, de időpont az igen.
10. Lávli* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 17:05

Van, hogy elég a telefon. Meg kell próbálni. Csak az orvost kérd.


Milyen vizsgálat?

9. Mirrmurr2 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 17:03

A bőrgyógyászatra nem kell háziorvosi beutaló, csak időpont.


Egyébként nekem épp most írt fel a háziorvosunk olyan krémet, amit előzőleg a bőrgyógyász írt fel - de ez nem antibiotikum és nem telt el 3 év a két felírás közt, csak 2 hét.

8. bnedora (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 17:01
Bőrgyógyászatra nem kell beutaló.
2021. febr. 21. 17:01
Mindig meg lehet próbálni. Vagy sikerül, vagy nem. Esetleg próbálj más bőrgyógyászt is megkeresni, ahogy rövidebb a várakozási idő.
2021. febr. 21. 17:00
Szerintem nem tudja felírni. Szakorvosi javaslat szükséges sokszor ahhoz, hogy felírjon valamit. Jobb, ha a bőrgyógyászaton próbálkozol.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Lávli*)
2021. febr. 21. 16:59
Van hogy ilyen esetben elég egy telefon?Mikor akartam időpontot kérni,a titkárnő lerázott,hogy a házidoki kell küldjön,de attól függetlenül 6hónapot kell várni,mert az eredményekben az van írva,hogy sikeres volt a kezelés,így újabb vizsgálat szükséges már.
2021. febr. 21. 16:56

Az a baj, hogy a háziorvosok keze kötve van, van, amit felírhatnak szakorvos nélkül is, és van, amit nem.

A bőrgyógyászhoz lehet, hogy elég lenne egy telefon, és látva az előzményeket, küldené a felhőbe a receptet.

Én ezt próbálnám először.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2021. febr. 21. 16:50
Mert a gond az,hogy az én bőrgyógyászomnál 6hónap múlva van elérhető időpont,addigra teljesen ragya lenne az egész fejem.Jobb szeretném kezeltetni már azonnal,pláne látom,hogy ugyanaz a gond..
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 16:48
Ha elmondod neki a problémát, elvileg felírhatja. De valószínűbb, hogy azt fogja mondani, lássa szakorvos is.
2021. febr. 21. 16:45
3éve bőrgyógyász írt fel antibiotikumos kezelést,ami hatott stb.Lényeg,hogy 3év után ugyanaz a bőrprobléma van kiújulóban.Hamarabb kapok időpontot házidokihoz,így vele szeretném felíratni.Felírja,vagy elküld a bőrgyógyászhoz?😔
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook