Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságkötés-mi kell hozzá? fórum

Házasságkötés-mi kell hozzá? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. aug. 6. 14:09

Kettő hete mentem férjhez Pécsett és nekünk 17.000FT-ba került,nem volt pezsgő,vers,szülőköszöntő csak összeadtak.

Nekünk nem kellett várni hónapokat.

A párommal itthon szimpatikus volt a júl.26.-a és szerencsére kaptunk is arra időpontot.

2008. aug. 6. 13:27
A bejelentéstől számított 30 nap a kötelező várakozási idő. Ez nem engedélyfüggő, jogszabály alapján mindenkinek ki kell ezt várni!
14. mtt80 (válaszként erre: 12. - 0292fff612)
2008. aug. 6. 11:51
Szerintem nem lehet, csak úgy azonnal összeházasodni. Legalább az 1 hónapot ki kell várni. Én is úgy tudom, ahogy nullaromantika, hogy az 1 hónapot is csak ált.-ban annak engedélyezik, aki várandós, vagy más okból kifolyólag sürgős a dolog.
13. fb919dc887 (válaszként erre: 12. - 0292fff612)
2008. aug. 6. 00:43
:)Szia!Az egy hónap igen nagy kedvezmény a várakozási időt tekintve,és általában akkor ennyi csupán,ha a házasulandó nő várandós.A "beesni egy jó napot-tal"..igazán romantikus lehet..mondjuk mindenképp maradandó emlék az is.(Sok évvel ezelőtt biztos volt ilyen lehetőség is,de mostanában nem divat,vagy csak én nem hallottam róla..Egyébként sok sikert!;)
2008. aug. 6. 00:37
Akkor mindenkitől kérdezem:az egy hónapot muszáj kivárni?Nem lehet csak úgy az utcáról beesni,hogy jó napot,össze akarunk házasodni?
11. mtt80
2008. aug. 5. 23:06
Nálunk úgy van, hogy legkorábban 6 hónappal előtte lehet lefoglalni az időpontot, de legkésőbb 3 hónappal előtte. Ha valamilyen oknál fogva sürgős a dolog, akkor a bejelentéstől számított 1 hónap múlva már esküdhettek.
2008. aug. 5. 21:53
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
9. be52089f0e (válaszként erre: 8. - D8908b786a)
2008. aug. 5. 21:47

Úristen! nem semmi, hogy miért kérnek pénzt.

Nálunk minden ingyen volt, semmiért nem kértek pénzt. Sem a teremért, sem a kellékekért. Sőt még a szül anyakönyvi kivonatért sem kellett fizetni, pedig másik városból kérte a hivatal.


Nektek miért kell 6 hónapot várni? Úgy tudom, hogy törvényileg van előírva az 1 hónap. Nagyobb városban laksz csak így tudják beosztani?

2008. aug. 5. 21:15
Nekünk 3 hónapnál nem régebbi anyakönyvi kivonat kellett, darabja 3000.-Ft volt. (amit természetesen a születési helyeden kell kikérned, vagy postán keresztül). Kell érvényes személyi igazolvány és lakcímkártya. 30 nap a legkorábbi időpont, azonban az anyakönyvvezető indokolt esetben hamarabb is adhat időpontot. Általában hétközben bármikor, a hétvégi időpontnál várni kell. 6 hónappal előtte tudsz bejelentkezni időpontra, addig ha akarod ceruzával bejegyeznek, de csak a megelőző 6. hónap első pár hetéig foglalják az időpontot. A költsége önkormányzat függő. Nekünk 16.000.-Ft volt a terembérleti díj. Aztán a zene vers nélkül 6.000.-Ft, zene és vers együtt 15.000.-Ft, a gyertyagyújtás 3.600.-Ft. Ha pezsgőt viszel 800.-Ft szervírozási díjat kérnek. Ha nem viszel 3.000.-Ft. Kérhetsz gravírozott kristálypoharakat db-ként 5000.-Ft. Bár mi ezt nem kértük mert baromi rondák voltak. Egyébként ezek az összegek nagyon változóak mert az egyik ismerősünknek Békéscsabán 35.000.-Ft körül volt a terembérleti díj. Aztán egy másiknak más városban ingyen volt. Ez az önkormi pénzéhességétől függ. Maga a szertartás kb. 30 perc. Előtte 10 perccel kell megjeleni, a személyikkel és a tanúkkal együtt. Ja és a legfontosabb, amikor bejelentkeztek megkérdezik, hogy milyen nevet választasz illetve, hogy a születendő gyermekeidet hogy fogják hívni már mint vezetéknév ügyileg mert ez is belekerül a házasságiba. Remélem segítettem. Ha van még kérdésed írj. Nekem 4 hét múlva lesz az esküvőm.
2008. aug. 5. 21:12
mi kell hozzá? bátorság.. :)
2008. aug. 5. 21:08

[link]

talán ez egít

2008. aug. 5. 21:03
Mi nállunk előtte félévvel lehet a szándékot jelezni a hivatalban.
2008. aug. 5. 21:03
szia! legalább 30 nappal előbb be kell jelenteni, bármely anyakönyvi hivatalnál lehet, kell hozzá: személyi igazolvány, lakcímkártya, valamint a születési anyakönyvi kivonatod.
2008. aug. 5. 21:01

Elősször is hatalmas bizalom!!!

Érvényes személyi és szül.anyakönyvi kivonat.

2008. aug. 5. 20:59
Segítsetek,teljesen tájékozatlan vagyok a témában!Mi kell a házasságkötéshez?Valamilyen papír,esetleg van várakozási idő,be kell-e jelenteni valami hivatalban előtte a szándékot,ha igen,mennyivel-tényleg semmit sem tudok.
2008. aug. 5. 20:56
Házasságkötés-mi kell hozzá?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook