Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havi 250.000 ft sok egy hónapban 2 személynek bevásárlásra ? fórum

Havi 250.000 ft sok egy hónapban 2 személynek bevásárlásra ? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. Puncsos (válaszként erre: 30. - B39c721a9b)
2023. ápr. 18. 16:24
Az egy réteg akiről te beszélsz. De vannak itt rendesen dolgozó, nehéz fizikai munkát végző emberek is. Utakon dolgoznak, földeken, erdőben fakivágás, olyan körülmények között hogy tényleg minden nap egy ajándék nekik. Az olyan 350 ezer forintert meg 5 órás napi melóért összerakja a két kezét. Nem hogy a rendszert szidja. Városon munka is van jobban, dolgozni kell, aztan lesz minden.
30. b39c721a9b (válaszként erre: 29. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 16:11
Észak-Magyarországon nőttem fel, nem kell bemutatni mi is a szegénység, mert ebben szocializálódtam. Mai napig ismerek embereket, akinél (már) nincs áram, illetve döngölt padlózatú házban laknak, vagy vasazásból és alkalmi munkákból élnek. A többit nem írom le ide, mi az ami ebben az egészben mélységesen taszít, mert megint moderátori figyelmeztetést kapok.
29. Puncsos (válaszként erre: 27. - B39c721a9b)
2023. ápr. 18. 16:01
Szerintem 5 órai munkaval 350 ezret keresni is az. Úgy hogy nincs otthon Döbrögi, dolgozni se kell. Itt Békés megye, Csongrád megye nem keresnek ennyit az emberek, pedig komoly fizikai munkát végeznek a legtöbben. Sokan bele is halnak mert olyanok a munkakörülmények, mégse hallok panaszkodni senkit. Csinaljak a dolgukat, oszt jól van.
28. Puncsos (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2023. ápr. 18. 15:58
Igaz. Semmivel se jobb. Legalabb vki leírja hogy nehogy elfelejtsük, milyen egy elfuserált országban élünk. :)
27. b39c721a9b (válaszként erre: 7. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 15:52
Tudod mi a polgárpukkasztás? Az, ha kiírnám, hogy egy Mercedes GT 43 AMG-vel járok és egyre nehezebben jövök ki anyagilag, mert havi 300 ezer forintot beletankolok... Aztán segítséget kérnék, hogy mit is tegyek? Mert nem akarok se átülni kisebb autóba, se kevesebbet menni. Ez polgárpukkasztás.
26. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 15:49
Én akárhányszor megyek, fullon van a Lidl meg az Aldi is. Igaz, nagyon forgalmas csomópontnál van mindkettő 😅 Mindenesetre ez nem vmi reprezentatív statisztikai szempontból, hogy te egyszer bemész és akkor épp sokan vannak vagy kevesen. De amúgy igen, akinek muszáj, az biztos drasztikusan spórol, aki meg megengedheti magának, az ugyanazon a színvonalon él, és benyeli az áremelkedéseket (mint pl. FI).
25. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 15:45

A f.i. nem írt olyat, hogy anyagilag nem jön ki.

Mennyivel jobb egy olyan fórum, hogy milyen nap van ma, mi van a kezedben, illetve kívánj ezt-azt?

2023. ápr. 18. 15:43
Nem sok.
23. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 15:40

Teljesen reális összeg 2 felnőttre. Kaja, gyógyszer, pipere és tisztítószerekre. Nem is túlzott.

Ha a rezsi is benne van, akkor egy varázsló vagy.

22. Puncsos (válaszként erre: 21. - Bellabi)
2023. ápr. 18. 15:34
Érthető. De azzal nem lesz előrébb hogy tanácsot kér. Semmivel nem lesz több pénze. Az emberek megéltek egy par kereskedelmi válságot mégse haltak éhen. Keresni kell az olcsóbb lehetőségeket. Ha mar nem futja a drágára. Vagy kimenni tüntetni. Nem a parasztot, meg a falusiakat szidni hogy hova adtak a szavazatukat.
21. bellabi (válaszként erre: 7. - Puncsos)
2023. ápr. 18. 15:28

Szerintem.


Sok embert fusztrál a helyzet.

2023. ápr. 18. 15:24
Mondjuk itt háznál lehet venni sertést meg tyúkot meg mindent. Élőhúst. Persze nem koppasztva, fagyasztva, készre párolva. :) Valamivel olcsóbban adjak mint a boltok.
2023. ápr. 18. 15:20
De ugyanez van falun boltba is. Tele a pult, szalami, hús, minden van, csak fogyni nem fogy. Kenyeret, tejet vesznek, meg liszt, cukor aztan mennek tovabb.
18. Puncsos (válaszként erre: 16. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 18. 15:17
Drasztikusan spórolnak az emberek. Pénteken bementem a Lidl-be, jó ha 20-an lézengtek csúcsidőben. Egy éve ilyenkor még lépni nem lehetett, nemhogy azt a böhöm nagy kosarat tolni.
2023. ápr. 18. 15:14

Ha a rezsi is benne van, nem sok.


Nekünk a fix kiadásokon (lakashiteltörlesztő, rezsi, biztosítas, bkv bérlet) felüli havi kiadásunk kb 40-50% emelkedett 2021 őszéhez képest, vagyis kb 1,5 ev alatt. És sokkal jobban spórolunk, mint akkor.

16. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 18. 15:05
Igen, ebben teljesen igazad van, bár én valami nagyon drasztikus spórolásra gondoltam, ami az élelmiszerekre is kiterjed.
2023. ápr. 18. 14:42
Egyebkent meg ha a rezsimanó is benne van, akkor nem sok. Itt havonta olyan cakkompakk mindennel együtt, számla élelmiszer meg mit tudom én járulékos költségek, nem megy el 150 ezer forintnal tobb. Ketten vagyunk, falusi környezet. Mellette jut még whiskyre is meg tippmixre. :D Ruhát is szoktunk venni, de hát én nem minden hónapban venni, csak ha mar leszakadt rólam. :D
14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 18. 14:27
Egy dolog, hogy bizonyos dolgokról lemond valaki, mert a magasabb árak miatt nem engedheti meg magának azt, amit korábban. De bizony nekik is több lett a kiadásuk. Enni muszáj, ez a legalapvetőbb szükséglet. Lemondhat új ruhákról, olyan dolgokról, amit korábban lazán megengedett magának - de akkor is nőttek a havi kiadásai.
2023. ápr. 18. 14:23
Szerintem azért ez a "többség" nem állja meg a helyét, szinte mindent érintett egy elég magas infláció. A csapból is ez folyik, hogy mennyit drágult minden. Persze aki lemondott dolgokról annak biztos nem lett több a kiadása, valószínűleg sok ilyen van, aki a magasabb árakon már nem engedhet meg magának bizonyos dolgokat.
12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 14:22

Micsoda?! Ezt most olvasom először, hogy létezik olyan fórumozó, akinek nem emelkedett a havi kiadása.

El nem tudom képzelni.

Ellenben az elképzelhető, hogy van olyan, aki nem érzi a bőrén az áremelkedést, és ugyanúgy megvesz mindent, mint korábban, hiszen nincsenek anyagi gondjai. De az ilyen embereknek éppúgy emelkednek a kiadásai.


Nem olvastál félre valamit?

2023. ápr. 18. 14:16

Többek között ezen a portálon is, ahol elhűlve olvastam, hogy a többségnek nem emelkedett a havi kiadása.

Ehhez csak grtatulálni tudok, valószinűleg ügyesebbek a fórumtársak, mint én.

2023. ápr. 18. 14:08
Te hol voltál az elmúlt egy évben? :D
2023. ápr. 18. 14:01

Nem élünk rosszul, a férjem szerint kimondottan ügyesen gazdálkodok, de egy évvel ezelőtt 70-80000 ft-tal kevesebbet adtam ki ugyanezekre. Szerencsére nem vagyunk nagy étküek.

Ezt minden főrumban mégkérditek : közös kasszán vagyunk, hitelünk nincs, saját házban lakunk.

Csak kiváncsi voltam; hogy más is tapasztalt-e ilyen mértékü emelkedést ? A férjem elégedett, de én sokallom, mert elsősorban kaján lehetne spórolni, de nem feltétlen szükséges további spórolás sem.

8. dfc04c70e4 (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. ápr. 18. 13:51

Ez tetszik. 😀


Amennyit keres vagy amennyit talál.

2023. ápr. 18. 13:49
Szerintem ezeket az anyagilag nem jövök ki, segítsetek fórumokat egy és ugyanaz a személy írja. Polgárpukkasztás, politika vagy tudja a fene mi okból. Minden ember érzi magán hogy neki az a pénz sok-e vagy kevés, mit kell ebből lakossági felmérést kreálni.
6. globus (válaszként erre: 5. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 18. 13:49
Hát van benne valami. A kalkuttai szemétdombon guberáló is pont annyit költ, mint a new yorki topmenedzser: amennyit keres :)
5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 13:42

Megoszlanak majd a vélemények, meg fogod látni.

Kinek sok, kinek kevés, kinek pont elfogadható.

Az is kérdés, kinek mennyi az elfogadható fizetés.


Csak azért nem írok konkrétat, mert nem szoktam az anyagi helyzetemről élesben írni, ennek a megválaszolásából pedig már lehetne következtetni.

Az anyagiak - nálam tabu. Konkrét számokra gondolok. Körbeírni szoktam. Valamennyit az is elárul.

2023. ápr. 18. 13:39
Szerintem kifejezetten nem sok, ha ennyi minden benne van. De szerinted sok, csökkentsd!
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 13:39
Rezsivel együtt? Hát úgy picit sem sok :)
2. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 13:36
szűkösen elég..-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook