Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Halál fórum

Halál (beszélgetős fórum)

1 2
8. Farika (válaszként erre: 7. - Virus2008)
2011. nov. 8. 16:20

én félek..........a nem tudom mitől.

de annak idején kislánykoromban rendszeresen vittek a szüleim virrasztásra......akkor soha nem féltem és sokáig nem. mindig azt gondoltam, hogy ez az élet része, valahogy az utóbbi években ez megváltozott. lehet, hogy ez együtt jár az öregedéssel, de az is lehet hogy más oka van. Én keresem az okot, talán megtalálom.

7. virus2008 (válaszként erre: 4. - Farika)
2011. nov. 8. 16:14

Hát ez nehéz téma.Én is el szoktam rajta gondolkodni néha, és szomorú leszek tőle.


De szerintem ha idősebb leszek, már ha így lesz úgyis átértékelődik bennem, és békében megyek...asszem

6. virus2008 (válaszként erre: 1. - Farika)
2011. nov. 8. 16:12
Kb ez olyan mint ahogy a "mi időnkben nem volt ilyen"....ja persze nem :)
5. virus2008 (válaszként erre: 1. - Farika)
2011. nov. 8. 16:10

Hát én kétlem, hogy más lenne a gondolkodásmód most ,mint régen.


Csak régen az emberek nem fejezhették ki magukat rendesen,és nem volt hozzá megfelelő csatorna.Meg hát aki vallásos volt, az meg aztán végképp nem...


Szerintem mindig is gondolkodtak az emberek az elmúláson,és aggasztotta őket.

2011. nov. 8. 16:08
értem. akkor viszont mit lehetne tenni annak érdekében, hogy ez ne így legyen.
2011. nov. 8. 16:02
Mert félünk az ismeretlentől, és ha valakink meghal, akit nagyon szerettünk az iszonyatos és elfogadhatatlan! Vannak vallások ahol ez nem így van, csak a nagy civilizáció ezt hozza! Ma már a gyerekeket nem vonják bele a haldokló gondozásába, együttlétébe ,hogy az utolsó óráiban ott legyen mindenki, mert meg akarjuk óvni a rossztól Őket és így kialakul bennük később a haláltól való félelem!
2011. nov. 8. 16:01
Mivel az emberek nagy része nem nagyon bízik benne, hogy a halála után a "paradicsomba" kerül, ezért nem is nagyon akarnak meghalni, inkább élnének sokan örökké. Így, mivel nem kecsegtet semmi jóval az elmúlás inkább kirekesztik, igyekeznek nem venni róla tudomást, mások pedig különböző szép köntösbe öltöztetik. Mivel nem-szeretem téma, így nem lehet megismerkedni, megbarátkozni vele, elfogadni. Nehéz, valóban.
2011. nov. 8. 15:54
Nemrég olvastam valahol, hogy a mai kor emberei teljesen másként gondolkodnak a halálról mint régen, s talán éppen ezért nehezebben is dolgozzuk fel azt a tényt, hogy meghalunk. Mi a véleményetek erről, miért van ez így?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook