Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Háj-háború fórum

Háj-háború (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Háj-háború

2009. jún. 9. 13:42
jesszus most látom tele van helyesírási hibákkal!!!! nem tudok klaviatúrán helyesen írni pedig mindíg 4-es voltam :-)
2009. jún. 9. 13:40

Sziasztok!


Terhesség előtt 50 kg voltam.Mire megszülettek a gyerekek (2) már 68 aztán sikerült lemenni és tartani egy darabig 65 kgon. Akkor leszoktam a cigiről feljött 10 kg. Tavaj kiköltöztünk külföldre és nem dolgozom itthon vagyok megint feljött 10 kg. Szörnyűnek látom magam.Most elkezdtem kb. 3 hete. bicikli,gyorsséta,torna.

szép lassan megy lefelé.még csak két kiló ment le de azért már valami látszik belőlem :-)

Próbálok figyelni az étkezésre is de koplalni nem akarok mert akkor gyorsan feladom.

Amúgy tényleg nem eszem sokat.sőt sokkal kevesebbet mint 2-3 évvel ezelőtt csak hát ugye hiányzik a napi 8 óra munka.Ja és olvastam ha valaki leszokik a cigiről akkor 500 kalóriával kevesebbet kéne enni mert lelassul az anyagcsere ezért van a hízás.És igen amit a Dia írt sajna mind igaz.Fejben kell előszőr eldölnie.És egy kis külső segítség is jóljön itt a fórumon :-)

Hát legyünk ügyesek :-) Írjuk le melyik nap mit ettünk és mit mozogtunk ,és dicsérjük egymást halálra az elért eredmény után :-)))) ez biztos lendületet ad :-)

19. Vardia (válaszként erre: 6. - Margitnéni)
2009. jún. 9. 13:33

Nem tudom,hogy milyen fogyikat próbáltál,és mennyi ideig,de szerintem te magad írtad meg a választ.Azt mondod,nincs sikerélményed,ezért beletörik a bicskád a fogyókúrákba.

A kérdés,hogy neked mi a sikerélmény?Mert lehet,hogy neked 10 deka nem az,de a sok kis 10 dekákból lesznek a sok kilók.Ez nekem is sokáig bajom volt,de rájöttem,hogy a kis fogyás is nagy öröm.Csak ne hagyd abba,ha úgy érzed,hogy nem megy.Be fog az indulni.Nem három hónap alatt megy le,amit évekig gyűjtögettünk.Sajnos,mellesleg...

18. Vardia (válaszként erre: 5. - 9bbaa658f2)
2009. jún. 9. 13:27
Az sem jó,ha keveset eszel.Meg kell találni a középutat a kajamennyiségben.És ha egy kis mozgást is beiktatsz-akár séta,otthoni torna-szerintem le fog menni az a 10 kiló.Csak el kell határozni:)Menni fog.
17. Vardia (válaszként erre: 4. - Sirga)
2009. jún. 9. 13:24

A lelki okot azért nem szőttem bele,mert szerintem ez mindenkinél más és más.Én eszem,ha szomorú vagyok,eszem,ha boldog vagyok,szinte mindig eszem.Bocsánat,már múlt időben.

Az,hogy mitől híztam el,rejtély.Első osztályban kezdtem el kikerekedni.Lehetne összefüggést keresni.És lehet,hogy találnék is.Nem tudom.

16. Vardia (válaszként erre: 3. - 2cb2af252b)
2009. jún. 9. 13:19
Teljesen igazad van,én sem szeretném 80 évesen még mindig a kcal-t meg a ch-t számolgatni.A gondolkodást kell megváltoztatni,de sajnos sokan el sem hiszik,hogy ez a legnehezebb.És ebbe bukunk bele a legtöbben.
15. Vardia
2009. jún. 9. 13:12

Szóval a válaszok:

Mindjárt mennek.

2009. jún. 9. 12:55
Sziasztok.Olvastam a cikket.Nagyon jó.Ilyen igaz cikket nem is olvastam még itt a hoxán.Minden szava igaz.Szerintem is csupán ezek a dolgok kellenek a sikeres fogyáshoz amiket felsoroltál.Sajnos rám az is igaz,hogy lefogyni könnyen letudok,de sajnos tartani nem tudom a súlyom.Már 2× sikerült lefogynom de megtartani 1× sem.Most megint belevágtam.A fogyással tudom nem lesz baj...csak utána.Remélem lesz most bennem annyi erő,hogy meg is tudjam tartani.Úgy gondolom ha fogyás után nem hagyom abba majd a tornát,úszást akkor menni fog.Mindenkinek nagyon sok kitartást kívánok.Neked Dia még egyszer gratulálok a cikkhez.További szép napot.
2009. jún. 9. 12:49
Eszméletlen jól megírtad..........valóban magamra ismertem,bár én csak annyit teszek ehez hozzá hogy az a plusz 25kg sem pár hónap altt jött föl rám...ezért nem is várom el magamtól hogy pár hónap alatt szabaduljakmeg tőle bár nem mondom baromi jó lenne.......az elhatározás valóban a kulcsa mindennek :0))
12. dbd26552ee (válaszként erre: 4. - Sirga)
2009. jún. 9. 12:42

Igen, teljesen egyetértek, ne feledkezzünk meg a lelki okokról sem. Például én mindig akkor szedek fel kilókat, amikor lelki problémáim vannak, amikor semmi sem úgy alakul, ahogy szeretném, amikor nem működik a párkapcsolatom. Ilyenkor a finom falatokkal vigasztalja magát az ember,aztán egy idő után észreveszem, hogy hűha feszülnek a nadrágok, de megmagyarázom magamnak, ez még nem vészes, majd jobb passzban leszek és odafigyelek... De nem leszek jobb passzban és aztán csak azt veszem észre, hogy most már azért is lelki problémáim vannak, mert nem érzem jól magam a bőrömben, nem tetszem magamnak.... ilyenkor kezdődik a küzdelem!!!!


Egyébként a cikkel egyetértek, nagyon ismerős érzések, gondolatok, és feltétlen örülnék neki és szerintem mások is, ha megosztanád velünk, most milyen fogyókúrába kezdtél, hátha erőt ad másoknak is?!

11. Vardia
2009. jún. 9. 12:31

Sziasztok!

Köszönöm szépen a véleményeket,és az észrevételeket.Mindjárt válaszolok sorjában a kérdésekre és gondolatokra.

2009. jún. 9. 11:40
Gratulálok,nagyon jó cikk,sajnos így áll a helyzet,nehéz magunkat leküzdeni.A helyzet még nehezebb lesz a korral,amikor esetleg még krónikus reumatikus fájalmakat is le kell küzdeni és állandó fájdalmak közepette kell csinálni a tornát.Vagy marad a gyógyszer,de az meg tele van mellékhatással.
2009. jún. 9. 11:22
Ez tényleg így van (mint a cikkben), de mondjuk én nem veszek fagyit, főleg nem 3 gombócot. VAGY veszek, de diabetikusat. Igaz azt elég kevés helyen lehet kapni és drágábban, de ugyanolyan finom. És ha már csokiról van szó: abból is van diétás, ami szintén tök finom (és tök drága). Mondjuk én cukorbeteg vagyok azért sem eszem cukros dolgokat. Mégis van rajtam felesleg rendesen. Már egy ideje elkezdtem Norbira tornázni, meg még jobban figyelek, hogy mit, mikor eszek. Ja, és infraszaunázok. Már elkedztem "átalakulni", és hatásos a dolog!
2009. jún. 9. 11:03
Gratula, tetszett a cikk! Persze, hogy megcsinálod, és ezúttal vissza sem fogsz hízni! :)
2009. jún. 9. 10:45

Én csak gratulálni tudok :)!

A cikk elolvasása után egyből megnéztem az adatlapodat és ennyi idősen nagyon jól látod a dolgokat. Bizony hajlamosak vagyunk mindig másban keresni a kudarc okát, pedig csak Te magad tudsz tenni ellene.

Azért vigyázz, mert a fogyókúrákkal (pláne ilyen fiatalon) könnyű tönkretenni a szervezetedet, emésztésedet.

18kg mínusz, három hónap alatt, na az nagy hülyeség volt és lehetetlen megtartani, hisz innentől kezdve azt hiszi a tested, hogy éhezik és mindent tartalékol. Nem szabad türelmetlennek lenni, heti 0,5-1kg fogyás az "egészséges" és ilyen ütem mellett nem lassul le a emésztésed, nem kapcsol tartalékba.

Te fiatal vagy, még megfelelő mennyiségű növekedési hormon termelődik a szervezetedben, amihez persze C-vitamin is kell, ez segíti a zsírbontást.


Jó lenne, ha megosztanád velünk hogy kezdtél a mostani fogyókúrának/életmódváltásnak (így nem tiltakozik ellene az eszed és talán hosszabb távra tervezel, mint 2 hét, vagy 90 nap), miket és mennyit eszel, mit mozogsz, vezess mérlegelőt, ha eddig nem tetted és tegyél fel pár képet! Mi szurkolunk Neked és persze erőt és ötleteket merítünk az eredményeidből.

Hajrá!!!

2009. jún. 9. 10:41

Nekem is tetszik a cikk! Csak az a baj, ha ilyet olvasok mindig úgy elkeseredek.Könnyű ezt leírni, hogy együnk kevesebbet, mozogjunk többet, és lefogyunk, nálam miért nincs ez így. Igaz, tudom,a hormonok, de vérkép alapján rendbe vagyok, akkor meg miért?

És mivel nincs sikerélményem, minden fogyiba beletörik a bicskám, és a vége mindig az lesz, hogy még kövérebb leszek.

5. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 4. - Sirga)
2009. jún. 9. 10:35
Én mindíg vékony voltam.Abbahagytam a cigit és feljött 10 kg.Nem érzem jól magam.Keveset eszem pedig csokit nem is eszem,talán havonta egy kicsit.Mégis...
2009. jún. 9. 10:32
A cikk eleje számomra keménynek tűnt, de lehet, hogy ez így jó. Egyetlen - borzasztó fontos - tényezőt hiányolok: a lelki okot. Azt hiszem, legtöbbünknél ez a legfőbb alapja a túlsúlynak. Összességében viszont csak egyetérteni tudok a leírtakkal. :)
2009. jún. 9. 10:14
Jó a cikk, de úgy gondolom, nem szükséges egész életünkön keresztül diétákkal sanyargatni magunkat. Enni jó, csak nem mindegy, hogy mit (én cukrot nem is tartok itthon egyáltalán). A fogyáshoz mozogni kell, ma már mindenki megtalálhatja a kedvére való tornát. Mozogni is jó, csak sokan nem tudják, mert el se kezdik. Egyszer számoljuk össze, hogy mennyit költünk havonta édességre, kekszekre és üdítőkre, majd azon a pénzen vegyünk zöldséget-gyümölcsöt (így a pénz se lehet kifogás az egészséges életmód elkezdésében). Persze, ha valaki megeszik napi egy-két kockányi csokit, az még nem baj, tehát csokifüggők is lefogyhatnak, ha akarnak. Én sok sikert kívánok mindenkinek!
2009. jún. 9. 10:13
Nagyon jól megírtad .Tényleg ilyenek vagyunk.Sajnos.
2009. jún. 9. 10:03
Mész az utcán, szembejön egy kirakat, belenézel és elborzadsz. Ki ez a kövér csaj? Kérdezed magadtól. Aztán szomorúan konstatálod, hogy te magad. Végül megrázod a fejed és veszel három gombóc fagyit vigasztalásul.
Ismerős a szitu, drága hölgyeim?
Ha igen, olvass tovább, ha pedig nem, akkor csak annyit mondhatok: piszok mázlista vagy.

Ugrás a teljes írásra: Háj-háború

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook