Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyj el egy könyvet !!! fórum

Hagyj el egy könyvet !!! (beszélgetős fórum)

14. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2009. okt. 17. 17:34

Az ötlet Nem rossz.De nekem valahogy az lebeg a lelki szemeim előtt,hogy nem biztos,hogy olvasásra fogják használni,lehet egy hajléktalan kispárnája lesz.

Nem rosszindulatból írom,de tényleg ez fordult meg előszőr a fejemben,mikor olvastam,hogy parkokban és telefonfülkékben lesz elhagyva a könyv

2009. okt. 16. 20:29

sgforum.hu/forum.php3?azonosito=justhvk


Hoxa, ugye így ittmaradhat ?

2009. okt. 16. 20:23
a két betű.hu
2009. okt. 16. 20:22
Ott van,csak teleraktam csillaggal, hogy Hoxa ne törölje :)
10. 2104cc91e8 (válaszként erre: 2. - 546185aeac)
2009. okt. 16. 20:17

Nagyon jó a kezdeményezés!!!:)

Kérlek írd meg

(priviben, ha másképp nem megy, bár szerintem ebben semmi titkos nincs, hiszen az olvasási kultúránkat javíthatja!!!)

légyszíves melyik az a fórum amin nyomon lehet követni a könyvek útját:)

Fáradozásodat köszönöm!!

2009. okt. 16. 20:13
Akkor irány egy antikvárium :) Vásárolni valamit és ...
8. f2ee98befc (válaszként erre: 7. - 546185aeac)
2009. okt. 16. 20:12
pont ezen gondolkoztam, hogy nem lenne szívem "elveszíteni" egyik könyvemet sem. mindet szeretem.
2009. okt. 16. 20:09

Most én hirtelen a Végállomás gyermekei-nek örülnék nagyon. Csak félek, hogy nem tudnám én elhagyni :(

Régóta keresem már :)

2009. okt. 16. 20:07
ilyen már volt tavaly is, nekem tetszik. de sajnos én nem találtam "elveszített" könyvet, pedig érdekes dolog.
5. cel
2009. okt. 16. 20:07
Ez nagyszerű. Követhető példa, azt hiszem csatlakozni fogok.
2009. okt. 16. 20:07
Tudom, azért raktam ki fórumnak, Ti mit szóltok hozzá :)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2009. okt. 16. 20:06
Aranyos ötlet, de már régen kitalálták és alkalmazzák mások itthon, és külföldön is.
2009. okt. 16. 20:05

A játékot az *s*g*.*h*u* fórumán követheted majd figyelemmel. Ott mondhatod el a véleményedet nem csak a játékról, de az elveszett könyvekről is. Ott látható az is, hogy milyen könyveket veszítünk el: mesék, regények, helyismereti témájú és idegennyelvű könyvek egyaránt vannak a kínálatban.


A fórumot bárki használhatja majd, hiszen új téma nyitásához sem kell regisztrálni. Ha a fórum főoldalán ráklikkelsz a Témák szóra, szerző szerinti sorrendben is böngészheted az elhagyott könyveket. Ha úgy döntesz, hogy beszállsz a játékba egy-két könyvvel, a fórumon nyiss egy új témát minden egyes könyvhöz. Magába a könyvbe pedig írd be szöveget, amit letölthetsz a blogról, vagy nyomtasd ki, és ragaszd be.

2009. okt. 16. 20:03

Az orosházi Justh Zsigmond Városi Könyvtár könyvtárosai egy érdekes dolgot indítottak útra az olvasás népszerűsítése jegyében.


Olyan játékot indítottak el, hogy elhagynak egy-egy könyvet telefonfülkékben, parkokban, irodákban, valamilyen forgalmas helyen, és a megtalálóknak nem kell visszavinniük a könyveket, hanem kiolvasás után újra el kell hagyniuk azokat.


Pl. Elhagyott könyv egy telefonfülkében. Aki megtalálja, az elolvashatja, majd újra el kell hagynia, vagy ha nem érdekli, akkor olvasás nélkül elhelyezheti más egyéb forgalmas helyen.


„A játéknak a lényege tulajdonképpen a játék, tehát játszani jó. Erre gondoltunk egyébként, pedig hát nyilván az olvasás népszerűsítése a célja a játéknak” – mondta Buzai Csaba, az orosházi Justh Zsigmond Városi Könyvtár könyvtárosa.


Az elvesztett könyvek sorsát az interneten követik nyomon. Aki megtalál vagy éppen elveszít egy könyvet, az a könyvtár blogján ezt megírhatja. A játék alig indult el, de akadt könyv, amely máris eljutott az ország másik felébe.

Mindegyik könyvbe egy kis üzenetet ragasztottak, erről lehet felismerni, hogy a játékban részt vevő könyvről van szó.


Aki szeretne részt venni a játékban, maga is elveszíthet egy könyvet. Nincs más dolga, minthogy jelezze ezt a könyvtár honlapján, majd valahol ott felejtsen egy könyvet, remélve, hogy valaki rátalál és elolvassa.



Veszíts el te is egy könyvet! Ne csak Orosházán, hanem ott, ahol éppen jársz. Nem kell, hogy új legyen, nem kell, hogy drága, egy a lényeg: olyan könyvet veszíts el, amit tényleg jó szívvel ajánlanál másnak olvasásra. És bizony olyan könyvet veszíts el, amiről tudod: igen csekély az esélye, hogy valaha viszontlásd még egyszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook