Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha születéskor megnevezem az apát, de ő nem akarja ezt a babát, lesz joga a gyerekhez később? fórum

Ha születéskor megnevezem az apát, de ő nem akarja ezt a babát, lesz joga a gyerekhez később? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
51. andi6020 (válaszként erre: 50. - Ananászok)
2012. febr. 6. 14:57

Ja, hogy pasi vagy, és abból is a tökéletesebb fajta :P

Ez a tény eddig elkerülte a figyelmemet. De így már mindent értek.

50. ananászok (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2012. febr. 6. 14:53

remélve hogy lehiggadtál,engedtessék meg hogy a véleményem semmit nem változott.itt nem a disco szon kell lovagolni.azt általánosságban emlitettem,de bármilyen üzemi balesetet emlithettem volna ami mind a születendő gyerek életminőségét rontja .arra probáltam a téma felvetőjét rábirni,hogy ne mérgesitse a helyzetet az apával,mert a töevény elött az a pasi mindég apa ként fog szerepelni,még akkor is ha egyesek féregnek titulálják.elöttem ott sántit az egész,hogy micsoda helyzet az ahol én aki szeretkezek, a hölggyel az eltelt honapok alatt felnem merül,hogy gyermekünk lesz.valahol valaki csak nem akarta azt a gyerkőcöt.hidd el kedves Andi valahol sántit ez az ügy,akár mondunk véleményt akár nem.feleségemmel miért tudjuk még ma is pontosan,hogy 33 évvel ezelött mikor készült a gyermekünk? valoszinű azért mert mindkettőnk akarta.

az alap véleményem nem változott.igy nem tervez két ember családot,hogy az egyik utólag kijelentheti:bocsika nekem nem kelletek .de mindenki úgy és olyan életet,és tapasztalást lesz kénytelen elfogadni,amilyen utat választ.

49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 48. - Ananászok)
2012. febr. 6. 14:48

Szerintem nem is őröltünk annyira sok malomban, csak kicsit elragadtattad magad az előzőekben.


Én full apapárti vagyok, elég sokmindenben alkalmazkodok azért, hogy így legyen, és tisztelem a tőlem külömbözőt is.


De az azért valahol mégis gáz, hogy egy amúgy is "nem teljes" családnak attól kelljen rettegnie, hogy egyszer csak majd valamikor előbukkan valaki, aki fölborítja az életüket. Szerintem éppen elég baj az, hogy ezt megteheti valaki bármilyen esetben... Nyilván más, ha baromi nyomósan bizonyítja, hogy miért volt akadályoztatva akkor, mert azért nyilván ilyen éle is lehet egy-egy esetnek..


Ha eleve nem kell neki a gyerek, mert csak, akkor után ne legyen joga semmihez ez a véleményem..


Tényleg a témához: Olyan nincs, hogy az "apa" ír egy papírt, hogy lemond a gyerekről, és akkor utána tényleg semmi joga sincs. Én úgy tudom van ilyen- de javítsanak az írástudók. Talán most belemenne, később meg ilyen téren nincs gond. Az érzelmek, meg a rokoni szálak, meg a bűnbánás az más kérdés...

48. ananászok (válaszként erre: 44. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 6. 14:22
végül is őrölhetünk sok malomba is.kár a disco szón lovagolni,irhattam volna más üzemi balesetet.teljesen mindegy.itt arrol volt szó alapbol,mit tegyen a kismama akinek rettegés az élete,amiota a pasinak nem kell a gyerek,és mi lesz ha egy idő után mégis kell.ezért irtam,ne mérgesitse a helyzetet,mert a törvény az apajogát nem fogja megkérdőjelezni semmikor sem.akár honnan is futunk neki ez a két ember szűlő, a szó szoros értelmében,ha kell az apának,ha nem.felelösséggel tartoznak a gyerek sorsáért.
47. ananászok (válaszként erre: 45. - 46fa6562c9)
2012. febr. 6. 14:05
ha figyelmesen olvastad volna akkor rájöttél volna hogy nem rád vonatkozott a disco utáni esemény,akkor már általánosságban beszéltem a ma oly divatos felelötlen kapcsolat teremtésekről,aminek többek között ilyen vége is lehet amibe te kerültél.Téged is sajnállak de a gyermekedet még jobban.mindenesetre valaholcsak nem normális helyzet,hogy szeretkezek valakivel,gyermeket várok tőle, és elötte nem gondolom végig, biztos hogy szeretkeznem kell ezzel a férfival.egyáltalán.
46. andi6020 (válaszként erre: 42. - Ananászok)
2012. febr. 6. 12:54

Számomra inkább az a vérlázító, hogy ilyen stílusban beszélsz valakiről, akit nem is ismersz.

Hogy merészeled? Szégyelld magad.

45. 46fa6562c9 (válaszként erre: 39. - Ananászok)
2012. febr. 6. 10:33
Szerintem világosan leírtam, hogy az apjának nem kell a gyerek! Mit nem értesz ezen? Nem azon mesterkedem, hogy ne legyen apja. Szerinted milyen érzés lehet nekem, hogy 7 hetes terhesen a fejemhez vágja, hogy nem kellünk neki? Honnan veszed, hogy ez egy diszkós dugásból készült baba? Kicsit kapj a fejedhez, és írj a kelleténél kevesebb t betűt, akkor majd talán lehet adni a véleményedre.
44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 43. - Ananászok)
2012. febr. 6. 09:49

Egy néhány dolog:


Amiket régen "erkölcsnek" neveztek azért voltak, hogy ne legyenek (minél kevesebb) csak dugás legyen. Ezért volt nagy a társadalmi megvetettsége is. Nagy tévedés, hogy azért tiltották, mert a papok azt mondták, vagy mert azért, mert "jó". Azért, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, se nő, se férfi, se gyerek. Tudod miért jó a dugás? Azért, hogyha készüljenek gyerekek, meg azért, mert elélvezés közben az összehúzódás "szívó hatást" fejt ki a spermiumra.. És nem azért, hogy disco után legyen mit csinálni... Egyébként a szórakozással nincsen gond.


Az állatvilágban eléggé változó, hogy melyik faj hogyan gondozza az utódját.. Náluk nincs, vagy legalábbis nem "úgy" van lélek, szellem, ergo nincs ami felülírja a gének programját. Az embernél van, ez az, amit "szabad akaratnak" nevezünk, ezt lehet jóra, meg rosszra is használni.


Egyébként a mai világban egy évek óta együttélős kapcsolatot milyen alapon emelsz egy szintre egy disco utáni dugással? (Mindamellett, hogy én is házasság, meg ilyesmi párti vagyok, no de azért vigyázzunk már az ítéletekkel..)


A meddőségről: Nyilván NEM MINDENKINÉL, de nagyon sokaknál bizony egy abortusz okozza a meddőséget, akár testi, akár lelki értelemben. Vagy éppen az, hogy - terhesség nélkül is - akiben eddig megbíztam, az átvág, megcsal, és meginog ebbe az egészbe vetett hitem.. Ez nagyon is tudja gátolni még a későbbiekben is a fogantatást. Nem beszélve arról, hogy az "előző" kapcsolatokból, meg dugós életmódból származó fertőzések, egészségtelen életszakaszok is vezetnek ide. A nőknek 40%-a dohányzik, csak hogy mást ne mondjak...Meg a férfiaké is számít, nem szeretik a spermák se a slukkot..

Tehát szerinted pont egy elég jó eséllyel meddőséget, vagy nehézséget okozó eljárással kellene orvosolni egy terhességet? Te, aki később azt írod, hogy szegény párok, akiknek nincs gyerekük? (Itt most nem akarok semmi vitát se az ab.ról, se a meddőségről, csak az ellentmondásokra világítottam rá)


Javasolnám még, hogy a "telegónia" címszót is üssétek be a google-ba. Nagyon érdekes gondolatsort lehet ott találni erről, és akármennyire is nem szeretnénk, hogy akár csak 1%-a is igaz legyen, mégis nagyon illeszkedik a sorba...


Ergo a gondolataid részleteivel tudok néha egyetérteni, de úgy az egész nagyon nagy életbeni tájékozatlanságról tesz tanulságot...


Bocs mindenkitől a kicsit off válaszért..

2012. febr. 6. 08:57
az állatvilágban előnem fordul,hogy a jövevényt bármelyik állat eldobná magától. ezt csak az emberállat produkálja.ráadásul köztudott ,hogy házaspárok 10.000 rei élnek gyermek áldás nélkül, és mindent megtennének hogy gyermekük legyen.nem folytatom a gondolat sort, de a z utolsó mondatom olyan volna,hogy intézeti gyerek egy sem volna, minden kisgyerek szülőnél volna.
42. ananászok (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2012. febr. 6. 08:50
még egy véleményemet is elmondom.pontosan az ilyen gyermekek kerülnek a gyámügy pártfogása alá,kerülnek intézetbe,teljes lelki ,személyiség sérült emberkékké vállnak , mindez miért? mert két felelőttlen "felnőtt " ugy dönt, hogy erre a földi létre "legyártják" a kis emberpalántát.majd utána szépen leféregezik, a nőt persze az ilyen férfi le qrvázza.nem érzed milyen vérlázitó ? emberkét ilyen helyzetbe hozni? csak azér,mert disco után egy jót dugtunk?
41. ananászok (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2012. febr. 6. 08:41
szerintem te is tudod,hogy mire gondoltam.a fóruminditó véleményekre volt kiváncsi.változattlanul tartom,hogy akármilyen jelzővel is illetjük az apát ,akár féregnek akár angyalnak,ameddig az élők sorában lesz addig ő igenis apa marad.barátnődről csak annyit,megkockáztatom , érettlen,felelöttlen hölgy aki ilyen fontos életszakaszt,mint a gyerek vállalást ,egy féreggel végezteti el.sajnálom szegény gyereket,hogy két ilyen érettlen , felelöttlen szülei vannak.véleményem fenntartom,mélységesen elitélem az apát,de az anyát is, de attól még bizony,mindkét embert "szülőnek " nevezi a társadalmunk.
40. andi6020 (válaszként erre: 39. - Ananászok)
2012. febr. 6. 08:00

Örülj neki, hogy számodra ez felfoghatatlan.

Úgy látszik olyan szerencsés vagy, hogy nincs a környezetedben egy olyan köcsög, aki apai jogait gyakorolva megkeseríti az anya és gyermeke életét. Barátnőm most tudott útlevelet kiváltani a lánya részére, aki 14 éves, az apját 2 éves korában látta utoljára, holott egy faluban élnek, és a kedves apuka gyerektartást sem igen fizet.

Ez apa? Erre van szüksége egy gyereknek? Hidd el, a barátnőm elátkozta a napot, amikor elmondta annak a féregnek, hogy terhes. Csak ugye ő sem erre számított, mint ahogy gondolom a fórumindító sem.

2012. febr. 5. 23:39
szerintem legjobb lesz ha már most elfogadod,hogy aki téged áldott állapotba tett,nos annak egész életében joga lesz a gyermekéhez.számomra tudod az a megdöbbentő,hogy függetlenül attól,hogy most nem akarja a babát, benned felsem merült,hogy azért a gyereknek mégis kell apa is..ha nem is most,de késöbb.a lélek egyik napról a másikra változhat,ne azon mesterkedj,hogy távolodsz az apátol,hanem azon,hogy ésszerű felnöttre jellemző emberi kapcsolatot alakitsatok ki ,a gyerek érdekében.és mi az hogy demoklesz kard, számomra elfogadhatattlan az apa cselekedete ..de a tied is,hogy nem is számolsz hogy a gyerek tudja meg ki az apukája.
38. andi6020 (válaszként erre: 34. - 46fa6562c9)
2012. febr. 5. 22:22

Értem én, pont ezért akarnék szabadulni tőle.

Francnak sem hiányzik, hogy Damoklesz kardjaként lebegjen a fejem felett, hogy bármikor előállhat az igényével az apai jogra.

37. Emil zola-nana (válaszként erre: 36. - Timycat)
2012. febr. 5. 21:01
Ezt már leirtam délután,minden az apuka fizet!
36. timycat (válaszként erre: 35. - Emil zola-nana)
2012. febr. 5. 20:40

igaz, rossz példát hoztam, de nem kell a "nevére venni" ahhoz hogy jogai legyenek... az hogy egy gyerek az apja nevét kapja családi névként Mo-on csak bevett szokás, nem szentírás, a szülők ettől pl házasságkötéskor is eltérhetnek. Az a nem mindegy, hogy az anyakönyvben ki szerepel apaként; ez nem egyenlő a nevére vétellel, bár -mint bevett szokás- legtöbbször egybeesik.

A vérszerinti apának -függetlenül, hogy nem ő szerepel az anyakönyvben- joga van (tudomásulvételtől, ill ügyészi jóváhagyástól 1 évig)kérnie a bíróságtól az apaság megállapítását, ha a fogamzás idején az anyával nemileg érintkezett és az összes körülmény mérlegelésével alaposan feltételezhető, hogy a gyermek ezen érintkezésből származik. Innentől már csak egy lépés egy DNS-teszt, az anyakönyvben az apai státusz átírása és a tényleges apai jogok -még akkor is ha nem kérik a gyermek családi nevének megváltoztatását

35. Emil zola-nana (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. febr. 5. 20:18
"HA NEM VESZI A NEVÉRE"van a hangsuly!
34. 46fa6562c9 (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2012. febr. 5. 20:07
Nem én, Ő akar tőlünk szabadulni, mert nem kellünk neki. Ezért később ne legyen az, hogy meggondolta és kedve szerint belszólhat az életünkbe.
33. andi6020 (válaszként erre: 32. - 46fa6562c9)
2012. febr. 5. 19:50
Én ha ennyire szabadulni akarnék az apától, valamilyen úton-módon tudatnám vele, hogy elvetettem a gyereket.
2012. febr. 5. 18:46
Hát köszönöm mindenkinek a segítségét, azt hiszem úgy lesz a legjobb, ha egy kitalált, fiktív nevet írnak be neki, ha amúgy sem jegyzik be az igazi apa nevét apasági nyilatkozat nélkül. Azt meg nem fog adni, megmondta. Jól esett, hogy ilyen sokan próbáltatok segíteni!
31. 9bbc382386 (válaszként erre: 26. - 177a5bd706)
2012. febr. 5. 18:42
Akkor hazudtak a házon kívül műsorában.....Ott kell valamit mondani,bármit,csak nevezze meg,tőlük akár József Attila is lehet,ha van ilyen néven futó élő személy....
30. timycat (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. febr. 5. 18:13
*nem feltétlenül (így a helyes)
29. timycat (válaszként erre: 27. - MsFlower)
2012. febr. 5. 18:12
pontosan, a gyermek 3 éves korára ha még mindig üres az "apa rovat" az anyakönyvben akkor beírnak egy ún. "képzelt személyt", tipikusan az anya legközelebbi anyai ági férfi felmenőjének családi nevét adják, de lehet kérni, hogy az apai ági családi nevet adják, így a gyermek nevét sem kell megváltoztatni
28. timycat (válaszként erre: 25. - Emil zola-nana)
2012. febr. 5. 18:08
Nem kell ehhez a nevére venni; apai jogok "közös" név nélkül is élnek; pl van olyan eset, hogy anyakönyvezik a gyereket anya nevére, majd apa később tesz teljes hatályú elismerőt, de nem kérik a gyermek nevének megváltoztatását. Szóval az apai jogok nem a névviseléstől függnek
27. MsFlower (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2012. febr. 5. 18:04

De lehet adni!

Születés után bizonyos idő után (azt nem tudom pontosan) történik egy felülvizsgálat, ha akkor se ad meg az anya apanevet, akkor a gyámhivatal ad meg egy fiktív kitalált, általános nevet.

26. 177a5bd706 (válaszként erre: 23. - 9bbc382386)
2012. febr. 5. 18:02

az apa nevéhez ez kerül az anyakönyvi kivonatban: - (=semmi/nincs). Hiába nevezed meg, nem írják be a nevét.

A gyerek 3 éves koráig kell rendezni az apa kilétét illetve hogy milyen fiktív név legyen. De nem engednek ám bármilyen nevet adni. Mikor én benn voltam, hogy oké írjunk be valamilyen általam kitalált nevet, azt mondta a hölgy a hivatalban, hogy "félő, hogy az anyuka a valódi nevet mondja".

Így együtt kell kitalálni egy nevet ott.

25. Emil zola-nana (válaszként erre: 24. - Timycat)
2012. febr. 5. 16:36
Apai jogai nincsenek ha nem veszi nevére!de attol még zaklathaja az anyát minden jog nélkül:
24. timycat (válaszként erre: 16. - 46fa6562c9)
2012. febr. 5. 16:26

1. Férjnél vagy-e? Ha igen tök mindegy mikor láttad utoljára a férjed az ő nevére kerül automatikusan

2. Ha nem vagy férjnél, nincs teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat akkor minden gond nélkül a te nevedre anyakönyvezik a gyereket.


Viszont ettől az apa jogai nem szűnnek meg.

23. 9bbc382386 (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2012. febr. 5. 15:57

Ma ez nem így megy hogy azt írják be: az apa ismeretlen.Beírnak egy kitalált nevet akkor,csak azért hogy be legyen egy név írva.

Ez az új törvény.

Erről volt szó a Házon kívül c műsorban RTLklubon.

22. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - 46fa6562c9)
2012. febr. 5. 15:51

Azzal, hogy megnevezed az apát, később megindul hivatalból az eljárás. (Általános, gyakori családi nevet - Kovács, Szabó, Horváth, stb. nem lehet adni...)

Ha nem nevezed meg szüléskor az apát, akkor

az anyakönyvbe olyan bejegyzés kerül, hogy "az apa ismeretlen". Ez viszont a későbbiekben változhat... Persze lehetséges, hogy később vállalja az apasággal járó jogot (szándékosan nem írtam a kötelesség szót is).

Közben azért érdeklődnék a gyámhatóságnál a lehetséges megoldásokról... Semmiképpen nem fogod megúszni a jogi procedúrát.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook