Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha magas a vércukrunk, mit tehetünk, hogy csökkenjen? fórum

Ha magas a vércukrunk, mit tehetünk, hogy csökkenjen? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 31. 19:28

Most már tudom!

Le kellett fogynom, most már semmi problémám!

2009. dec. 21. 15:52

Figyelj oda nagyon a szénhidrát fogyasztásra,csökkentsd a tésztákat, édességet, kenyér és péksütiket! A korpás kenyér is sok szénhidrátot tartalmaz csak lassabban szívódik fel.

Javaslom a Norbi-féle kenyér és péksütiket, valamint a Durum tésztákat.A rizs is szénhidrát bomba! Sok zöldség, gyümölcs és inkább a lédús gyümölcsök, nem a banán.

18. 18b599559d (válaszként erre: 15. - Gyöngyszemü)
2009. dec. 21. 15:14

Nem döglik bele, max ha bekomál.

Vagy megvakul idő előtt. a lábon esetlegesen kialakult sebek szintén nagy rizikófaktort jelentenek.

Arra azért kíváncsi lennék hogy a kapor, meg a savanyú káposztalé, vitte-e le a vércukrot!

Gyanítom hogy ingadozó a cukra, és azért kap gyógyszert. / nem azért mert csak ezt hajlandó bevenni!/ egyébként van olyan fok, amikor a gyógyszer kevés.

Vagy inzulin, vagy…….!

A 2-es sz. diabétesz ritkán megfogható. A fogyást javasolják első körben.

Maga a betegség azonban sokmindentől lehet.

A rendszeres és megfelelő diéta, akár az első két rizikófaktor teljes kivédését is jelentheti!

A diabétesz alattomos dolog, nem fáj, és nincs közvetlen érezhető hatása. Könnyen gyógyult állapotba kerülhet az ember, de ez a felszín. Az egészségromlás fokozatosan következik be. Amikor észreveszi, akkor már késő.

2009. ápr. 24. 14:11

Most már tudom!

Le kellett fogynom.

Mióta ez sikerült,helyre állt a cukrom,vérnyomásom is.

16. lucent
2008. nov. 18. 08:27

Mi így jártunk:

[link]

2008. okt. 21. 19:38
Édesanyám pár éve lett cukros, de nem akarja inzulinozni magát, csak gyógyszert hajlandó bevenni.... van hogy felment neki 20-25re is! diétázik, de azt sem szigorúan, azt mondja inkább bele dö...k minthogy betartsa szigorúan. Ezért sok Kaprot fogyaszt, és a piacokon némely savanyúságosnál lehet venni csak savanyú káposzta levet, ezt iszik minden nap! így lement 6-7re a cukra! :-))
14. katácskák (válaszként erre: 11. - Süngombóc)
2008. okt. 21. 03:13
köszönöm a jó tanácsot Tapasztalatod, de sajnos ez igy igaz.
2008. máj. 14. 10:40
Van egy tea , melyet kipróbáltak a miskolci klinikán. Szabadalmaztatva is lett. A neve György tea. Nekem bevált gyógyszer helyett azt iszom naponta. A tv-ben láttam és elkértem a címet. Amennyiben bővebben érdekel privátban megírom a címét, elérhetőséget.
2008. jan. 15. 19:03
Diétát be kell tartani.Napi 5x-i étkezés kis adagokban.Az előirt CH-t meg kell enni ,de annál többet nem.Kerülni kell a tiltott ételeket.Pl:szőlő,banán,méz,cukor,csokoládé.Hetente 1x lehet enni diabetikus süteményt?uzsonára.Stresszt,alkoholt kerülni kell.Kornak megfelelő testmozgás szükséges!Rendszeres vc.mérés./Diabetológus előirása szerint,tanácsai betartása és kontroll!
2007. nov. 19. 05:41

A legfontosabb tényezö,hogy nem szabad idegeskedni.Az viszi a legjobban fel a vércukrot.

Tehát stressz kizárva!Ez az elsödleges szempont,a az étkezés pedig a másodlagos,szénhidrátokat kerülni.Ha a lelki oldalát meg tudod oldani biztosan csökkenni fog!Tapasztalat!

2007. okt. 11. 18:35
Az orvos utasításai be kell tartani. Ő írja elő a gyógyszert és a megafelelő diétát
9. gizmóka (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2007. okt. 6. 22:33
jaj,hirtelen megijedtem.A lányom 10 éve diás,13mmol/l felett már nem ugrabugrálhat.
8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2007. okt. 6. 13:19

Bocsi, Gizmóka, ezt elnéztem. A magast a mozgás intenzitására értettem:-DDD

Nagyon magas vércukorral tényleg nem szabad mozogni több dolog miatt sem.

7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Gizmóka)
2007. okt. 6. 12:08

Szia!

Erről az anyagcsere-kisiklásról még nem hallottam.

Pont, hogy a magasabb intenzitás csökkenti jobban a vércukorszintet.

2007. okt. 6. 11:15
ha egyáltalán nincs inzulintermelésed,(I.tipus)akkor csak a diéta már nem segít!nem lehet így általánosan kijelenteni,hogy először ez,majd az.Ez egyéntől függ.Annak akinek még van saját izulintermelése,ott elég lehet a diéta és a gyógyszer.Egyébként a mozgás csökkenti a vércukorszintet,persze csak akkor,ha nem túl magas,mert különben anyagcsere-kisiklás jöhet létre és még magasabb lesz.
2007. okt. 6. 10:58
Mindenféle képpen forduljunk orvoshoz, de lehető leghamarabb kezdjünk el diétázni. Kevesebb kenyeret, cukrot, zsíros ételt együnk, de az sem baj, ha ezeket egyáltalán nem fogyasztjuk. Az orvosi utasításokat szinte percre pontosan tartsuk be/bár ez tudom nehéz/. Ebben a legnehezebb az életmódváltás. Hidjétek el megéri!!!
2007. ápr. 5. 14:41
A torna csökkenti a vércukorszintet!!!!!!!!!
2007. márc. 29. 22:25

Papámnál tudom. Attól függ, hogy mennyi a vércukorszínt. Először diétázni kell. Kenyér helyett napi 3-4 zsömle. Semmi tészta féle. Ha még akkor sem áll be a színt akkor gyógyszer és a legvégén injekció. De orvoshoz kell menni, mert ő mondja meg pontosan, hogy vérvétel után melyiket kell csinálni. A normális vércukorszínt: 3,8 - 5,8

Kórházi laboroktól függ a norm. érték mert 1 hónappal ezelőtt 3,4 - 5,2 volt. Orvostól is függ, hogy mikortól mondja a diétát és mikortól a gyógyszert.

2007. márc. 29. 22:24

Szia! Erről leginkább az orvosodat kellene megkérdezned, fölösleges laikusoktól választ várni efféle egészségügyi kérdésekre.

Ha magas a cukrod, mert cukorbeteg vagy, fordulj orvoshoz, különböző vércukorcsökkentő gyógyszerrekkel és diétával, esetleg inzulinnal csökkenthető, ill. egyéb étrendkiegészítők (leginkább króm) is szóba jöhet.

Minden attól függ, mitől magas a cukrod, ezt érdemes kivizsgálttani, hogy elejét lehessen venni a későbbi szövődményeknek.


Az áltamal leírtak csak lehetőségek, nem szakmai tanácsok (amit innen távolról amúgy sem adhat még orvos sem), inkább egy laikus véleménye.

2007. márc. 29. 22:05
Ha magas a vércukrunk, mit tehetünk, hogy csökkenjen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook