Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha egy nőgyógyász megvizsgál és valamit elfelejtetek említeni, akkor lehet olyan, amit nem vesz észre? fórum

Ha egy nőgyógyász megvizsgál és valamit elfelejtetek említeni, akkor lehet olyan, amit nem vesz észre? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 8. 18:51
Emellett persze az anamnesztikus adatok abban is segítenek, hogy az orvos mire figyeljen inkább a vizsgálat során, hol várhat releváns eltéréseket.
19. Várhegyi Márton (válaszként erre: 17. - A78c2ff918)
2013. márc. 8. 18:40

Egy triviális példa:


A halovány bőr, nyálkahártya lehet alkati sajátosság, de másként értékelendő, ha véres széklet, szédülékenység kíséri.

(Ez esetben persze meg lehet kérdezi, nem látja-e magát sápadtabbnak.)


Egyszerűen arról van szó, hogy az egészségesek és a betegek paramétereinek görbéje átfedhet (attól függ, milyen betegségről és milyen paraméterről beszélünk), vagyis ha csak annyit tudunk, hogy valamiben eltérés van, az sokszor nem mond sokat. De ha ismerjük, hogy mellette milyen tünetei vannak, akkor egy kisebb eltérés, ami beleférhet a normálisba, egészen más értékelést kaphat.

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Db5af5da17)
2013. márc. 8. 16:43
Igen, ez így jó volt, és tuti, hogy nem vagy terhes sem, mert azt kiszúrta volna....
17. a78c2ff918 (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2013. márc. 8. 16:25

"más, ha egy tünetmentes személyen észlelhető egy kis eltérés, és más, ha egy tünetesnél."


Miért?És miben más?

16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Db5af5da17)
2013. márc. 8. 13:21
Hogy nőgyógyészati esetekben ez mennyire releváns, nem tudom, de alapvetően igaz, hogy az egészségesek között is lehetnek eltérések, és más, ha egy tünetmentes személyen észlelhető egy kis eltérés, és más, ha egy tünetesnél.
2013. márc. 8. 13:02
:) pedig olyan sokszor látni, én mégis falnak megyek, hacsak nem magam teszem helyre. Szép!
2013. márc. 8. 13:01

Egyikünk sem nôgyógyász...

Néma betegnek az orvos sem érti a szavát.

Utólag meg értelmetlen itt találgatni.

2013. márc. 8. 12:57
Most akkor ez ennyi volt? Valahogy ezt nem értem....
12. db5af5da17 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. márc. 8. 12:21
De átvizsgálta szerintem azt is. Azóta kicsit úgy érzem, hogy ez nem tett neki jót, de lehet csak rá stresszelek hogy valami baj van. Egyébként ez a tűnet enyhűlt a napokban, tehát szerintem ezzel nem lehet gond. Igazából csak megerősítést szeretnék, hogy jól csináltam.
11. szafaripók (válaszként erre: 10. - Db5af5da17)
2013. márc. 8. 12:14
Ha a hasfájás zavar, menj el belgyógyász dokihoz. Nemcsak nőgyógyászati gond lehet. Kóros elváltozást nem látott, és mivel azt mondtad, hogy gyomorrontásra gyanakszol, gondolhatta, hogy nem a méhed/petefészked környéke fájt.
10. db5af5da17 (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2013. márc. 8. 12:10
Kicsit spekuláltam is. Közben pedig azon gondolkoztam, hogy a dokinak jól mondtam e el a problémámat. A hét elején nagyon fájt a hasam, erről indítottam is egy forumot, de mostmár sokkal jobban van, egy kicsit még érzékeny, ezt említettem is a dokinak, de hozzátettem, hogy szerintem valamivel elronthattam a gyomromat és az hatott így ki a szervezetemre. Csinált egy rákszűrést és megnyomkodta a hasam, és azt mondta, hogy minden rendben van velem. Úgy érzem minden benne volt ebben, bár a párom szerint a fájdalmat jobban ki kellett volna hangsúlyoznom, de a doki amikor megnyomkodta a hasam, szerintem ha baj van éreznie kellett volna. Bár csak azt mondta, hogy nincs semmi rendellenesség, szerintem ez így jó volt. Szerinted?
2013. márc. 8. 12:02

Ez így, lényegi dolgok nélkül csak spekulálás.

Rengeteg vizsgálatot csinál egy nőgyógyász, a rákszűréstől a meddőségi vizsgálatig.

Ha van konkrét kérdésed, írd le inkább, egyébként meg sok értelme így nincs szerintem...

8. db5af5da17 (válaszként erre: 6. - Patapucs)
2013. márc. 8. 11:49
Oké akkor ha elmész egy általános vizsgálatra előtte beszélgettek pár szót - mivel nem mindennap szokás hozzá járni, csak különleges esetekben - és megnézi hogy minden rendben van e... ebben az esetben feltételzhető, hogy észre kell menni... Hiszen, ha már elmész alapból valamiféle vizsgálat is lesz. Nem?
7. db5af5da17 (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. márc. 8. 11:47
Ez igaz! De ha ügyelsz a részletekre csak egy apróság marad ki... Tényleg egyébként milyen vizsgálatokat csinál pontosan egy nőgyógyász? Lehet buta kérdés, de eddig nem igen voltak jó tapasztalataim a dokik terén, de egyre jobbak vannak, viszont néha elgondolkozom rajta vajon mi mindennel foglalkozhatnak...
6. patapucs (válaszként erre: 1. - Db5af5da17)
2013. márc. 8. 11:47

Ha tünet van, de elváltozás nincs, akkor csak az vezeti rá a dokit arra, hogy mi a "baj", ha elmondja az ember, hogy mit érez.

Ő ránézésre csak a felszínt látja, de annál beljebb nem "lát". Ezért találták ki a különböző vizsgálatokat.

5. szafaripók (válaszként erre: 4. - Db5af5da17)
2013. márc. 8. 11:37
Előfordulhat. Már csak azért is, mert ő is csak a ciklusod egy napján lát, lehetnek tünetek, amik akkor épp nincsenek. És ha nem mondod, honnan találná ki?
4. db5af5da17 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. márc. 8. 11:33
Most csak spekulálok, hogy mennyire lehet az, ha valami kimarad vagy nem jól adod elő akkor valami tűnetet esetleg a doki se lát meg emiatt, mert nem figyel oda rá...
3. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Db5af5da17)
2013. márc. 8. 11:30
Persze, hogy van!
2013. márc. 8. 11:29
Azért az attól függ. Mit nem mondtál el neki?
2013. márc. 8. 11:28
Szerintetek ha egy nőgyógyász megvizsgál és valamit elfelejtetek említeni, akkor lehet olyan, amit nem vesz észre? Én úgy gondolom, ha már megvizsgál, akkor mindent "látnia kell". Hiszen vannak olyan dolgok, melyek szinte tünetmentesek és a doki hivja fel rá a figyelmed. Szerintetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook