Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az Isten a 3. napon teremtette a Napot és a Holdat, akkor hogy a francba számolta előtte a napokat? fórum

Ha az Isten a 3. napon teremtette a Napot és a Holdat, akkor hogy a francba számolta előtte a napokat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
68. Marjann (válaszként erre: 67. - Júlia*)
2009. márc. 27. 12:57
Amikor vallásmarketingből írtam a szakdogámat a hivatkozásokhoz be akartam írni: Forrás: Isten. De lehet nem díjazták volna a poénom :)
67. Júlia* (válaszként erre: 65. - 119a4bf976)
2009. márc. 27. 12:50

Leíratta a

Beszélgetések Istennel trilógiában.

:-)

66. Júlia* (válaszként erre: 64. - Marjann)
2009. márc. 27. 12:49
:-)*
2009. márc. 27. 12:46
azt azért megnézném nyomdai kiadásban, amit akkor mond:)
64. Marjann (válaszként erre: 63. - Júlia*)
2009. márc. 27. 12:38
Ott a pont!
63. Júlia* (válaszként erre: 62. - Marjann)
2009. márc. 27. 12:37

"Mi lesz ha egyszer felébred az ember?"

?


Meglátja Istent.

:-)

62. Marjann (válaszként erre: 61. - 119a4bf976)
2009. márc. 27. 12:32

Erről ez a szám jutott eszembe:

[link]

"Mi lesz ha egyszer felébred az Isten?"


Ámbár én nem hiszek ebben a gép forog, alkotó pihen elmélettel. Biztos figyel:)


Kiskoromban azt hittem, hogy Isten joystickkal irányítja az embereket, mint egy C64es játékban:) Szar játék az élet, de a grafikája nagyon ott van :D

2009. márc. 27. 12:20

A minden6ó című filmben hangzott el:

"A Jóisten is szokott szabadságra menni, ott van például a sötét középkor."

Ez szerintem egy nagyon találó gondolat.

És mostanában gyakran eszembe jut, vajon Isten mikor tér vissza a szabadságáról?

60. Júlia* (válaszként erre: 54. - Marjann)
2009. márc. 27. 12:12

Az evolúció elemélete megdőlni látszik, lásd pánspermium.

A majmok egyébként is kikérik maguknak.

D

59. Júlia* (válaszként erre: 52. - Katinkaboszi)
2009. márc. 27. 12:10

Olvasgass utána a pánspermiumnak.


:-)

58. Júlia* (válaszként erre: 51. - Dfd27f97fa)
2009. márc. 27. 12:08

Helyesebben a Földlakóknak.

:-)

57. Katinkaboszi (válaszként erre: 56. - Marjann)
2009. márc. 27. 11:57

Csak annyiban volt igazad, hogy mindketten ülhettek ugyanazon a fán, az egyik az egyik ágon, míg a másik, a másikon.

Ennyi közös van bennük, meg némi genetikai egyezés, de az utolsó gén már csak saját :)))szabadon fogalmazva :DDDD


viszont, hogy ez a történet már a kiűzetés után volt, vagy még előtte, azt lenne jó tudni. :D

56. Marjann (válaszként erre: 55. - Katinkaboszi)
2009. márc. 27. 11:49
elnézést, lemajmoztam az ősembereket. De nem a majom volt hangsúly.
2009. márc. 27. 11:44

jaj, ez szörnyű, szegény Darwin meg forog a sírjában!!

nem aszonta az istenadta, hogy a majomtól származunk, tessék már utánaolvasni könörgöm :)))


A kezdetek kezdete minden szempontból már olyan régen volt, hogy senki nem emlékezik rá, aki meg tudja, Isten, biztosan eljön majd az ideje, hogy megtudjunk mindent.

Csak még szerintem elég kiskamasz korban vagyunk, amikor még minden apróságon felkapjuk a vizet és egymásnak esünk.

Bár a felnőttek is, de ők legalább finomabban csinálják, már aki :)

2009. márc. 27. 11:30

Igazából se a tudomány, sem a Biblia nem fog választ adni a kezdetek kezdetére? A mitől volt ősrobbanás/mi volt előtte és honnan van Isten kérdés szerintem tök ugyanaz.

Ugyanígy az ősöket nézve is: ha a majmokat vesszük, józan paraszti eszem akkor is azt mondja, hogy volt egy legeslegelső, akitől mind származunk. Ádám valószínüleg a Paradicsom fáin élt:)

2009. márc. 27. 11:24
Nagyon jókat írtok itt. :-)))
52. Katinkaboszi (válaszként erre: 46. - Dfd27f97fa)
2009. márc. 27. 11:02

Na ehhez nem vagyunk még eléggé felnőve.

Bár már a tudomány kezdi pedzeni a dolgokat, hiszen nem is olyan régen egy genetikus nekifogott a kutatásnak, pont ebből kifolyólag.

Amire eljutt, a férfiak egyetlen ősapától származnak, aki valahol Afrikában jelent meg és ennek megfelelően fekete.

Ezt is a lentebb említett csatornákon láttam, nem én találtam ki, ne tessék nekem ugrani, ha lehet :))

Bár a vitakozósabbja örül, hogy talál végre egy bolondot, akinek jól megaszondhatja :DDDD

folyt.köv.

A nőknek talán 7 vagy 8 ősanyjuk volt. erről még nem láttam tudományos kisfilmet, csak valahol hallottam, ezért nem tudom mi ebben a pletyka és mi a tudományos tény.

Gondolom az első, akivel ősapa találkozott, Éva lehetett, és mindebben Isten újja lehetett, ahogy másban is, az itteni vitatkozásokban a veszekedésekben, csak némelyik ember még hozzáadja a saját igen rossz természetét is :(((

51. dfd27f97fa (válaszként erre: 50. - Júlia*)
2009. márc. 27. 11:01
Az idő csak nekünk embereknek van hogy tudjunk mihrz viszonyítani.
2009. márc. 27. 10:44

Ahol Isten van,

ott nincs tér,

és nincs idő.

49. dfd27f97fa (válaszként erre: 48. - Marjann)
2009. márc. 27. 10:37
Na ez meg a másik. Azóta valóban fejlődött is az emberiség.
48. Marjann (válaszként erre: 38. - Katinkaboszi)
2009. márc. 27. 09:28

Nekünk a hittantanárunk így magyarázta: Isten az akkori embereknek megfelelő szövegezéssel, képekkel íratta le a Bibliát. Akkor még nem értették volna mi az az evolúció, mi az, hogy dinoszaurusz. Ha belegondolunk a sorrendbe, simán rá lehet húzni a tudomány mai állására (persze úgy, hogy egy nap nem egy nap, hanem több millió év): elöször megteremtette a földek s vizek szörnyeit (dínók), majd legvégén az embert. Kitalálta az egész porból gyúrós sztorit (bár ha belegondolunk valóban abból áll minden, a csillagok porából), hiszen nem fogták volna még fel a darwini okosságokat.

Az én szememben a Biblia és a tudomány abszolút nem ellentmondásos, csak érteni kell a képeket. Ahogy valaki írta: mint Ady szimbolizmusát.

47. dfd27f97fa (válaszként erre: 19. - 451d525bd6)
2009. márc. 27. 08:20
A Bibliát az Isten íratta le az emberrel. Csak úgy mint a koránt és a többi szentkönyvet.
46. dfd27f97fa (válaszként erre: 10. - Efa181b264)
2009. márc. 27. 08:18

"Ha Éva meg Ádám volt az első, és nekik csak két fiuk született ugyebár Káin és Ábel, akkor hogy is lettünk ennyien???"


Úgy hogy az Isten beindította a földön az evolúció folyamatát. a többit te is tudod.

45. dfd27f97fa (válaszként erre: 6. - 451d525bd6)
2009. márc. 27. 08:15
Mivel Ő maga Isten Ő maga a minden Ő mindent tud. Attól hogy holdat és a napot csak a harmadik napon terremtette Ő ettől még pontosan tudta számolni a napokat mivel Ő maga tervezte meg hogy ez így legyen. Mivel az Isten mindent tud ezért nem volt szüksége hogy számolja a napokat Ő csak beállította a rendszert azzal hogy megteremtette a holdat és a napot hogy a földön váltakozhasson a napszak ezáltal te is számolhasd a napokat.
2008. nov. 9. 11:30
Hát volt neki ÓRÁJA :).
43. Katinkaboszi (válaszként erre: 42. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 4. 23:20

na tessék, a Film+ éppen most adja a DaVinci rejtélyt :))))


Valahogy el tudom képzelni, nem lehetett könnyű neki a két egymástól eltérő nézetet összehozni, hiszen paptanár volt. Ha jól vettem ki a szavaidból.

42. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 38. - Katinkaboszi)
2008. aug. 4. 22:02
Ha ismernéd, te sem csodálkoznál a válaszán... Egyébként igazad van, ez a normális magyarázata, amit egy későbbi alkalommal le is tisztáztunk vele...jót derülve az akkori vitánkon.
41. Castellina (válaszként erre: 24. - 451d525bd6)
2008. aug. 3. 23:05
tévedsz. én nagyon is hiszek magamban, hát nekem aztán van önbizalmam. De... épp ebből kifolyólag ébredtem rá, hogy az ember mennyire nem tökéletes és mennyire ingatag. Nagy hiba minden kártyalapot önmagadra tenni. Sosem tudhatod mikor omolsz össze bármitől. Nem vagy tökéletes, ezért sosem fogsz tökéletesen működni. Hibákat mindig is el fogsz követni. Erre alapoznál?
40. Katinkaboszi (válaszként erre: 19. - 451d525bd6)
2008. aug. 3. 23:04

Először is elmondanám, én hívő vagyok, de a magam módján.


A Nagyidnak nemkellene felháborodni, csak nézni a Spektrumot és a Discoverit, bár nem tudom ez itt nem számít-e hirdetésnek, de ott elég sokat foglalkoznak az utóbbi időben pont ezzel. Vagyis kik és mikor írták a Bibliát. Én is onnan tudom, hallottam, láttam, hogy sok-sok évvel a történtek után írták le, sajnos nem a történések pillanatában. És az egészet emberek írták, a maguk szemszögéből és bizony kihagytak belőle sok mindent, ami az akkori kornak nem volt megfelelő.

Na és a papok is csak emberek. Ezt a szüleim egy pap barátja mondta.

39. Castellina (válaszként erre: 21. - 2250724d1a)
2008. aug. 3. 23:01
jót mondassz!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook