Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES jogosultság Mo-on és külföldön is járulékot fizető partner esetében.Tud valaki ebben segíteni? fórum

GYES jogosultság Mo-on és külföldön is járulékot fizető partner esetében.Tud valaki ebben segíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 15. 11:10

Ja, és azt elfelejtettem, hogy mivel nem kaptam meg még a GYES-t, így nem vagyok biztosítva sem.

Babám születéséig fizettem magam után az eü. járulékot, azt lemondtam azóta.

Ha nem vagyok GYES jogosult, akkor biztosított sem, még én fizessek magam után járulékot (eü. nyugdíj, ha azt akarom, hogy ezeket az éveket is beszámolják)?

2008. dec. 15. 11:04

Sziasztok!

"GYES"-en lennék, azonban nem kapom meg.

Júliusban született a kisbabám, nem volt munkaviszonyom abban az időben, így kapásból GYES-t és családi pótlékot igényeltem, tudtam, hogy a GYED nem jár.

Én vagyok az igénylő, mivel én vagyok itthon a babával, azonban nyilatkozni kellett a párom munkahelyeiről is. Mi Mo-on élünk, magyar az állampolgárságunk, párom a hét 7 napjából 4-et Prágában, 3-at Mo-on tölt. Munkaviszonya mindkét országban van, járulékot itt is, ott is fizet.

A GYES + családi pótlék igényemet átküldék a "nemzetközi kapcsolatok osztályra".

December van ugyebár és most arról tájékoztattak, hogy 3 hónapjuk van az elbírálásra onnantól, hogy átért az igényem a ceglédi kirendeltésből!!! Állítólag egy ilyen helyzetben az alanyi jog, mint olyan megszűnik, nem is értem, hogy ez hogyan lehet.

Van valakinek hasonló tapasztalata, netán ismeri a jogszabályokat ezen a téren?

2008. dec. 15. 10:59
GYES jogosultság Mo-on és külföldön is járulékot fizető partner esetében...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook