Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeknevelés: szerinted mennyit "ér" a jó példa? fórum

Gyermeknevelés: szerinted mennyit "ér" a jó példa? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. EsztyMorgan (válaszként erre: 61. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 13:05
Ezt anyu is bevetett a hugomnál. Amíg nem volt számítógép jól tanult. Amint lett gép és idővel net, bukdácsolni kezdett. A szép szóval nem ment semmire, így el lett tiltva a nettől, majd idővel korlátok lettek inkább: napi másfél óra volt neki engedélyezve, tanulás után. Nem kérdezte ki a leckét, meg ilyenek, de az ellenőrzőt hetente, két hetente megnézte.
2011. aug. 17. 13:05
Köszi lányok, nagyon aranyosak vagytok, hogy próbáltok lelket önteni belém....nagyon el vagyok keseredve, ez igaz...nem látom a történet végét: ha nem lesz iskolai végzettsége, nem fog tudni elhelyezkedni..ebben a mai világban ez még diplomával sem könnyű, nemhogy 8 általánossal...és akkor? Hogyan tovább? Nem vagyunk gazdagok, de van fedél a feje fölött és van mit ennie...CSAK ennyire vágyik? Nyáron sikerült diákmunkát találnia, annyira örültünk, hogy majd a saját kereset öröme helyrerázza..sokat beszélgettünk előtte, mire figyeljen, mi más egy mhelyen az iskolához képest stb...Az első naptól fogva minden nap elkésett..a 6. napon be sem ment, mert "nem bírt reggel felkelni"..kirugták..és ennyi a történet..másik diákmunka nincs, szánom-bánom nincs...lehet megint sokáig aludni...:(
63. EsztyMorgan (válaszként erre: 60. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 13:01
Ez így van. Nem minden rajtad múlik. Idővel úgyis el kell kezdenie élni.. és akkor majd rájön. Azért még fiatal, tud tanulni 1-2 év múlva is.
62. Konfliktus (válaszként erre: 58. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 13:00
Korlátokra szükség van.
61. 9536810fa1 (válaszként erre: 58. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 13:00

Most érettségizne? ... vagy most hol tart?

Számítógép nem feltétlen kellék a családban, meg kell dolgozni érte. Bumm, eladnám... Aprókámnál is volt olyan időszak, hogy odaragadt kissé jobban, minden reggel fogtam az összes zsinórt kihuzigáltam a gépből, és hoztam dolgozni, délután meg megmondtam, hogy hánytól hányig kap egy órát... tudom durva, de akkor ez kellett... akkor visszaállt a normálisra. Mondjuk mi sokat beszéltünk arról, hogy addig tudok segíteni neki a fejlődésben, amíg hagyja... és amit csinálunk, amit teszek, érte teszem és nem magamért... ha elfordul, és nem látja be, akkor feladom, és nem fogok veszekedni, nem fogod hisztizni, attól fogva a saját útját járja. A leány leválásába szinte belehaltam, még egyszer nem járom végig.

Tehát a kulcsmondat, addig tudok segíteni, amíg hagyod, a döntés a Tiéd.

De sokat beszélgetünk a jövőjéről, milyen iskolát kellene még elvégezni, hogy kellene dolgozni... blabla... szóval ez téma nálunk, így remélem még kap mindig egy kis motivációt. De a szeptembertől azért félek, ugye ilyenkor, suli alatt derül ki, hogy mennyire változtak esetleg az értékek a kis agyában... :)

60. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 58. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 12:58

Ne aggódj ennyire!

(úgy értem, nehogy ezzel árts az egészségednek:-))

Van a környezetemben, aki aztán elment dolgozni, így, nyolc általánosa volt, 18 életéve, hogy valamit keressen, három szakban... aztán rájött.

És estin befejezte, és most is tanul, OKJ-s felsőfokún... Végül is a szülő mindent megtesz, helyette nem tanulhatsz, így szemrehányást sem nagyon tehet...

...bár azt mindenképp lehet, rosszat keresni a szülői magatartásban... ha engedékeny vagy, akkor túl szabadjára engedted, ha szigorú, akkor meg börtönben nevelted... szerintem lazíts. Nem minden múlik Rajtad!!!!!

59. EsztyMorgan (válaszként erre: 58. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 12:57

Mert ma már ez a trend. Ezért is adok hálát az égnek, hogy az én időmben még a mobil is luxusnak számított. Lehet, hogy azért tojik az egészre, mert úgy is tudja: eddig is megvolt és eztán is meglesz mindene. Az teljesen természetes, hogy nem teszitek utcára, engem se raktak ki anyámék, mikor majdnem egy évig otthon voltam munka nélkül. Pedig fősuli után voltam..

Hacsak ennyire a FB meg az msn érdekli, akkor ciki vagy nem.. el kell tőle venni. Vagy legalábbis ijesztgetni vele. Nem biztos, hogy lenne haszna, de hátha... legalább valamit elérsz.

58. tavaszilány (válaszként erre: 54. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:53

Béka-királylány, bár a sztoridat nem ismerem, de nagyon sok mindenben egyetértünk a gyereknevelés terén :)

A baj az, hogy ez a világ már nem az, amiben Te jártál suliba...most 18 évesen ott tart, hogy lesz 8 általánosa...hogy fog elhelyezkedni? Oké, hogy későn érő esetleg, de épp most "alapozza" meg a jövőjét...jelenleg a f...book és az msn az érdeklődési köre :(....

57. Konfliktus (válaszként erre: 1. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:53

Büntetés, szigor, papolás semmit nem ér.

A hitelesség és a példamutatás igen, de kinek mi a helyes út..., ahhoz a gyerekünket jól kell ismerni és elfogadni.


A kamaszkort túl kell élni.

56. EsztyMorgan (válaszként erre: 53. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 12:52

Mint mondtam.. én nem hiszek a génekben. A nevelés sem mindig elég. Itt bármi lehet a baj. Lehet, hogy épp ezt nem akarja, nem akar tanulni. És ráadásul ha jól értem, nagyon fiatalka még.. 15 év körüli? Ilyenkor pedig nagyon-nagyon befolyásolható mindenki. Szégyen vagy nem, én is az voltam, mentem a trend után, pedig éreztem, hogy nem az én világom. Mégis mentem, mert nem akartam kilógni a társaságból.

Az egyetlen megoldás, ami eszembe jut: megpróbálni beszélni vele. Csak érzi ő is a dolgok súlyát. Valahol éreznie kell.

55. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 50. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:52

Vissza fog találni.

Ebben biztos vagyok.

Mindannyian rengeteg - nem biztos, hogy kívánt - tapasztalattal lesztek gazdagabbak! :-)

54. 9536810fa1 (válaszként erre: 49. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 12:49

... én is ilyen voltam, anyum pedagógus, engem meg kirúgtak a suliból, mert lógtam,.... meg hasonlók, aztán jelesre diplomáztam valamikor kéééésőbbbb... :DDD

Vannak későn érők. :)

53. tavaszilány (válaszként erre: 51. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:48
De ez akkor nem valami rossz gén?????? Vagy mi okozza, hogy itt a jó példa előtte, hogy mi is tanultunk egész életünkben, a tesója jól tanul és ő meg nem akar? Nem várjuk, hogy kitűnő legyen, vagy diplomás mindenáron, de egy nyomorult érettségire csak szüksége volna?!
52. tavaszilány (válaszként erre: 47. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:45
Igen, ebben van valami..mert szörnyű látni, ahogy épp elcseszi az életét...18 éves...most kéne pótvizsgáznia fizikából, hát nem sokat tett érte...8 általánosa lesz????????És NEM TUDJUK MEGMAGYARÁZNI NEKI!
51. EsztyMorgan (válaszként erre: 49. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 12:45
Az is bőven elég ha olyan társaságba keveredik a suliban. Ma már nem menő tanulni, ez tény. De amíg magától rá nem jön, hogy ezzel magának árt, addig szerintem ti sem tehettek ellene. Hacsak be nem zárjátok a szobájába.. de annak meg nem biztos, hogy van értelme. De szerintem így se jó :(
50. 9536810fa1 (válaszként erre: 46. - Zamia)
2011. aug. 17. 12:45
Ez a "példa vagyok" nekem is a mániám. Amióta a Leányom nem él velünk még inkább.... szinte naponta előjön bennem, hogy úgy éljek, hogy ha egyszer visszatalál, még mindig büszke lehessen rám... mint régen... (hát most éppen nem) :) ... és tényleg bármit teszek, bármit csinálok, ott a gondolat. :)
49. tavaszilány (válaszként erre: 42. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:43
Nem sértés, így igaz, sajnos, nem érdekli a suli, a tanulás...egyszerűen úgy érzem, mindent megpróbáltunk...tavaly még valahogy átcsúszott, idén már egyszerűen nem bírtuk sehogyan sem rávenni a tanulásra..sajnos, már lógott is :(...én erre értettem a genetikát...mert itt hiába a jó példa, hiába a nevelés...
48. EsztyMorgan (válaszként erre: 45. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:41
Lehet.. mondjuk én nem igen hiszek (még mindig) ebben a genetikában. De akár még az is lehet ;D
47. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 40. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 12:41

Lehet, hogy rosszul gondolom, de én magára hagynám kicsit.

Nem úgy igazán, csak hogy érezze: a MAGA LÁBÁN KELL MEGÁLLNIA az életben...

...tudod, olyan nagyon megrázó volt számomra Keleti György arca, amikor lányát hazahozta abból a börtönből... annyi minden benne volt a tekintetében... annyi fájdalom... amit a gyerekétől egy szülő igazán nem érdemel meg... de ez csak egy gondolat, bocsánat...

46. Zamia
2011. aug. 17. 12:41

Csak azt tudom mondani:rengeteget!

Amióta végeztem, sokszor jut eszembe a mondat:"ne felejtsd el, példa vagy" Minden ember, az utánuk következő előtt példa. Ilyen vagy olyan, de példa. Akiről mintát vesz tudat alatt a fiatalabb. Még akkor is, ha más-más személyiségek. Bármit teszel, vagy éppen nem teszel, példa mások előtt és lehet, hogy nem azonnal mutatkozik ez meg. Elraktározódik de valamikor felbukkan.- és akkor fog meglátszani, mennyit is ér a jó példa:)

45. 9536810fa1 (válaszként erre: 39. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:40
... én 18 évesen összepakoltam, és elvonultam albérletbe, apám kiabált utánam, hogy kitagad... egy hét múlva ott álltak az ajtóban kajával, hogy nehogy éhen haljak. :)) Az unokahúgom 18 évesen és 1 naposan felült a repülőre és meg se állt Németországig, 2 évig nem látták a szülei... :) és van még néhány ilyen a családban.. :) ... szóval nálunk asszem genetika is. :)
44. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 41. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:39

Bocsánat, új vagyok:-)

Ha linket írsz, rákeresek, estefelé, mert sajnos délután orvoshoz kell mennem... és köszi!!

43. EsztyMorgan (válaszként erre: 41. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:39
Én is kíváncsi lennék.. :) nyugodtan leírhatod ide is!
42. EsztyMorgan (válaszként erre: 40. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 12:38
Most ez ugyanolyan, hogy én is egyszer megbuktam a közép suliban. Igaz félévkor.. kémiából. Új suli, új osztálytársak.. nem ment a tanulás, nem fogott az agyam. Igaz anyukám akkoriban kezdett el három műszakban dolgozni, szerintem ez sem tett jót. Sokkal több lehet ott a háttérben, mint hiszed. Az a kémia egyes akkor nagyon szíven ütött, év végére feltornáztam kettesre. De 10-ben meg az osztály legjobbja lettem. Megszoktam a sulit, az osztálytársakat, és volt bennem egy jó nagy adag harag és dac: hogy ennél én jobb vagyok. Sok minden múlik a nevelésen, a példán.. de egy idő után a gyereken is. Lehet, hogy szimplán csak lusta, és ne vedd sértésnek. Nem érdekli az egész suli, és kész.
41. 9536810fa1 (válaszként erre: 38. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:35
Sokszor írtam már róla... nem akarok újra, mert már uncsi lehet... legfeljebb dobok egy privit.
40. tavaszilány (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:34

EsztyMorgan!


Akkor segíts: példánk: apa-anya diplomás, szorgalmasan dolgozó, felnőttként is tanuló ember...elvárás a tanulás, de a gyerek megbukik...Miért, ha nem ezt a példát látja? Miért, ha minden nevelési eszköz csődöt mond-volt szép szó és beszélgetés, volt jutalmazás és volt büntetés...

39. EsztyMorgan (válaszként erre: 37. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:33

Én olyan 16 év körül kezdtem el lázadozni. Hát nem tagadom, hogy voltak vitáink. Ezt nem lehet kikerülni. Legalábbis szerintem.. olyan anya/lánya kapcsolat nincs, ahol nincs zsörtölődés.

Ma pedig én vagyok a lelki szemetes láda :):) de én örülök ennek. Néha fura, mikor kimegyek és rendet rakok anyuék között, akik azért morognak, mert mindkettő egyszerre akar beszélni arról, hogy mi volt a munkahelyen :)

38. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 37. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:33

Ez nagyon érdekel.

Kérlek.

Ami publikus... hátha (biztosan) tanulok belőle:-)

37. 9536810fa1 (válaszként erre: 35. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:31
... nálunk a legnagyobb probléma az volt a 17 év alatt, hogy kupi van a szobájában... :)) ... se fiúprobléma, se jegyek... rózsaszínű álom volt 17 évem, mindig azt mondtam, hogy nem tudom, mivel érdemeltem ki, hogy ilyen csodás gyerekeim legyenek. :) ... aztán derült égből villámcsapás... de már kimásztam alóla nagyjából. :)
36. tavaszilány (válaszként erre: 6. - Móriczka)
2011. aug. 17. 12:30
Hát nekem 2 kamaszom van, 1 kiskamasz + 1 7éves...úgy érzem, amig csak 1 gyereke van az embernek, nemigen tudja ezt megtapasztalni...a különbséget 2 -3-4 testvér között...Nekem van jótanulóm (2tannyelvű gimiben 4.3 az átlaga), a másik lányom viszont megbukott-mert nem AKAR tanulni...18 éves lesz...kicsinek szorgalmas, mintagyerek volt, most meg iszonyatosan lázadó kamasz...1 év korkülönbség van köztük....szóval nehéz ezt megítélni, de szerintem minden ember egyedi genetikát örököl...és hiába a dolgos, szorgalmas, tanult szülő, ha a kamasz pont ezzel lázad, mert tudja, hogy ez fontos a szülőnek...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook