Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gusztustalan téma!!! Ez hogy lehet? fórum

Gusztustalan téma!!! Ez hogy lehet? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 12. 11:47

Vannak nálunk is gondok. Pl a pincébe ablakok vannak sokhelyen, amit nem lehet becsukni. Mert 1 nyitott rács. Ezen jár át a huzat, de rendesen ha szél van odakint.

Én a földszinten lakok, és le akar fagyni a lábam zokniba is. Ha szólok a közösképviselőnek, mert van több ilyen ablak az alagsorban, azt mondja megnézi. hozzáteszi Nem szólt neki senki!

Azért írtam a 23 hsz - t....

És nem csak az a fontos, ne ázzon le a legföntebb lakó mert szar a szigetelés.

Vagy a téma indítása, a " dugók ".

Megoldódott??

2010. nov. 12. 00:29
Csökameräs lefolyo tisztitäst kellene eszközölnötök! Mivelaz evek sorän a lefolyo csöfala elzsirosodott igy neha eldugul! Ezt szäloptikäs kameräval bevizsgäljk es szabälyszerint nagynyomäsu viz sugäral leborotfäljäk a csö belsejeröl! Sok sikert!
23. Ncilány (válaszként erre: 21. - Cb82b220ce)
2010. okt. 21. 14:00

Többi lakó?? Gond van, nem tudod mi. Azért mert más nem szólt, talán nem vette észre.

Meg kell oldani ezt.

2010. okt. 21. 13:40
Az a lényeg, hogy ezt a gondot megoldd. Más nem érdekes... Nem kell azzal foglalkozni, hogy mi van akkor ha...
21. cb82b220ce (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. okt. 21. 11:41
Igen ezt tudom. De mi van ha a többi lakó nem érzékelt semmit? Ha csak nálam fordult elő és csak egyszer?
20. cb82b220ce (válaszként erre: 16. - B4c06bc553)
2010. okt. 21. 11:40

Beleöntöttem valamennyi ecetes vizet. Sajnos elfogyott az ecetem :-S Utána még nem tudom hány liter forró vizet öntöttem bele a kádba is, a wc-be is. Egyelőre egyáltalán nem jön vissza. simán ment tovább.

Bocs, hogy lehurrogtalak csak rossz indulatúnak "hangzott" a megjegyzésed, sajnos nem látjuk egymás arckifejezését.


Nem hiszem, hogy bármi ilyen történt volna.

Fura nagyon mert mondom, reggel nem volt semmi, majd levittem a kutyát és amikor feljött akkor ez fogadott. Mielőtt mondanád, nem a kutya volt :-D tacsi, nem tud beleugrani a kádba :-D

2010. okt. 21. 11:39
Ha a közös képviselő kihívja a szerelőt, azért nem kell fizetni egyénileg. Ez az összeg a fenntartási összegből kerül kiegyenlítésre.
2010. okt. 21. 11:38
Trisó is oldja azt hiszem a csóben lerakodó dolgokat..
17. b4c06bc553 (válaszként erre: 14. - Cb82b220ce)
2010. okt. 21. 11:35

Nem hülyéztelek le, csak próbáltalak lehiggasztani, hogy előbb nyugodj meg, és gondolkodj. Ez nem sértő, na ne mond már!

Nem könnyű néhány mondatban úgy leírni valamit,hogy ne legyen sértő ... bocs, ha félreérthető voltam.

16. b4c06bc553 (válaszként erre: 14. - Cb82b220ce)
2010. okt. 21. 11:33

Nem csuroghatott bele a kádba esetleg a lefolyótisztító? vagy vízkőoldó? Kilyukadhatott a flakon, ha ott van a kád környékén.


Igen, mindenhova önts bele kb. 10-15 liter forró ecetes vizet. Ez maró hatású is, tehát ha valami dugulás van, akkor leoldja és a forró víz is old.

2010. okt. 21. 11:31

Ha a lakások közt - azon kívül van valami dugó, az a " közösköltség terhére szokot menni ". És dugulás elhárító szokott kiönni.

Nálunk mikor hasonló gond volt, az alaksorba jött föl...

14. cb82b220ce (válaszként erre: 13. - B4c06bc553)
2010. okt. 21. 11:24

Nem vagyok ilyen ingerlékeny csak nem tudok másképp reagálni arra ha valaki gyakorlatilag azt mondja hogy hülye vagy bmeg... GOndolkodj!

Azért nem vagyok hajlandó a saját pénzemből kifizetni a rohadt szerelőt mert a cső ami az emeletek között van már nem az én gondom.

Engedtem a vizet mindenhol. Nem történt semmi.

Most melegítek vizet hogy forró ecetes vizet engedjek bele mindenhova.

Meddig hagyjam még nyitva a csapokat? Minden lemegy. Már csak azért sem gondolom, hogy nálam volt a gond vagy van mert a wc-n minden lemegy, kipróbáltam wc papírral is, mindent levisz, ezért gondolom azt, hogy nálam nem lehet gond.

Már csak azt nem értem ha valahonnan feljött vagy lejött vagy tudom is én. Hogy a fenébe lehet, hogy a tömény az volt? Merthogy elvileg keveredik vízzel is. Ez kb úgy nézett ki mintha valaki belepisilt volna a kádba. Márpedig én nem voltam, más rajtam kívül meg nincs itt. Reggel nem éreztem szagot a fürdőszobába, kb. 1.5 órája viszont a szagra lettem figyelmes.

13. b4c06bc553 (válaszként erre: 12. - Cb82b220ce)
2010. okt. 21. 11:18

Hát próbáld ki. Engedd folyamatosan a vizet mindenhol és meglátod, hogy egy idő múlva megtelítődik és fel fog jönni.

Nem biztos, hogy teljes dugulás van, lehet hogy csak leszűkült a dugulástól a cső és a nagyja víz elfolyik, de ha hirtelen nagy mennyiség zúdúl rá, akkor nem engedi át, és megtelítődik.

Nem nálad van a gond, hanem a vezetékben, amit viszont csakis tőled lehet elérni.

De ha ilyen ingerlékeny vagy, akkor ... nem is tudom, hogy minek segítek.

2010. okt. 21. 11:13
Nálam már csak azért sem lehet gond mert azóta már párszor voltam wc-n és egyszer sem volt már az a kádban. Na az hogy lehet? Hírtelen kidugult a cső? Nem hinném.
11. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - B4c06bc553)
2010. okt. 21. 11:12
Gondolkodom de kösssz!!!
10. b4c06bc553 (válaszként erre: 9. - Cb82b220ce)
2010. okt. 21. 11:09

Előbb gondolkodj...valakitől nem jöhet fel.

A tőled lefele menő csőben van dugulás, méghozzá az előtt, mielőtt az alattad lévőnek a kimenő nyílása volna. (gondolom nála nem jött fel a trutyi, mert akkor ő már hívta volna a szerelőt, ezért az ő csatlakozása felett van a dugulás)

9. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2010. okt. 21. 11:03

Nem tudom másképp mondani.

NEm nálam van a gond, a csőböl jön fel, valakitől.

2010. okt. 21. 11:02
Ezen csak a csőgörény segít - esetleg pumpa és hypó, de ez csak átmeneti megoldás lehet.
7. cb82b220ce (válaszként erre: 6. - B4c06bc553)
2010. okt. 21. 11:02
Nem igen akarok kihívni vízvezeték szerelőt azért mert tuti hogy feljött. Biztos, hogy nem nálam van a gond. Máris hívom a közös képviselőt.
2010. okt. 21. 10:57

A vezetékben van dugulás. Ezt kellene valahogy elintézni. Reggel, mikor az egész ház kiment dolgát végezni és lehúzták a wc-t, akkor a dugulástól megtelt a cső és nálad jött elő. Ha az alattad lakónál nincs ilyen, akkor a kettőtök közt lévő csőben van a dugulás.

Minél előbb hívd ki, mert este, ha hazaérnek a többiek és nekiállnak fürdeni is...

Azért szólj a közös képviselőnek, mert nem biztos, hogy elég lesz a te lakásodból megcsináltatni, lehet, hogy kellenek más lakások tulajdonosai is.

2010. okt. 21. 10:54

Ez tényleg gáz.

Fsz - nen a dugó visszajöhet, de feljebb? :(

4. cb82b220ce (válaszként erre: 2. - B4c06bc553)
2010. okt. 21. 10:53

De nálam nincs dugulás, miért hívnám ki én a vízvezeték szerelőt???

Kipróbáltam. Azóta voltam wc-n, nem jött fel semmi. Ez nem tőlem jön.

2010. okt. 21. 10:52
Panelos voltam 22 évig..soha nem volt ilyen.Ez gáz!
2010. okt. 21. 10:52

Már lehet,hogy nem fog hatni, de próbálj meg forró ecetes vizet önteni az összes lefolyódba.


Ha nem indul be a folyás, akkor viszont hívj vízvezeték-szerelőt, aki a dugulás-elhárítást is hírdeti. Tele vannak a hirdetőújságok, nézd át.

2010. okt. 21. 10:49

Bementem a fürdőszobába és éreztem rettentő pisi szagot. Benézek a kádba és ott áll valamennyi pisi. Hogy a jó büdös életbe lehet?

Panelről van szó. Hogy tud feljönni? Jó tudom, dugulás valahol vagy ilyesmi. MI a francot tegyek? Beszólok a lakásszövetkezetnek az tuti de nem hiszem, hogy tenni fognak bármit is.

Valaki találkozott már ilyennel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook