Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fürdő...."kultúra"?! - vagy fürdőköpenyben az étterembe.... fórum

Fürdő...."kultúra"?! - vagy fürdőköpenyben az étterembe.... (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jan. 24. 07:29
Szerintem sem fér bele. Nem kell frakkban megjelenni, de azért nem fürdőköpenyben menjünk étterembe!
2015. jan. 24. 07:18

Csak úgy eszembe jutott most:


Pár éve Balatonon sorban álltam a lángososnál, mindenki ugye fürdőruhában ...

Egy homo párocska állt előttem, és a várakozás idejét kihasználva folyamatosan markolászták egymás seggét. :D

Na, nem kellett ahhoz sehova beülnöm, hogy elmenjen az étvágyam :D

2015. jan. 24. 05:24
Szerintem olvassátok el az "illemtant" abban benne van a válasz.
27. kacagó11 (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2015. jan. 24. 00:48
"Mit csinálnak a micsodával?" Én is imádom:)
26. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - Mion)
2015. jan. 24. 00:36

En alapesetben ,igen :)

AZtat hivom "mancika szettnek"

Szeretem is,jol erzem magam benne. De ha pl.wellneszezni munk, akkor lazabbra veszem a figurat. Mondjuk jatszoruciban siman beulok az amugy sajat vendegekre szeparalt etterembe.

Ha esetleg mas kontosben jonne,azmeg nem zavar, ha egy szal gatyeszban, az mar azert nem annyira tetszene, de valszeg ugyeem nezek oda, mert pancsi utan extra ehes az ember :)

25. Mion
2015. jan. 24. 00:20

Nyilván ezek után tudja az ember, hogy az ilyen helyeken mire számíthat.

Ígyis-úgyis eleshet néhány potenciális vendégtől a hely, ha épp a köpenyt pártolja, akár ellene van.


Csak érdekelt, hogy Ti többiek mit gondoltok erről :)


Ja, és nem járok kiskosztümben :D csak majdnem!

24. 1e072b34d7 (válaszként erre: 20. - Unom)
2015. jan. 23. 23:46
Ez az étterem a fürdővendégekből él. Senkinek nem fogja megtiltani hogy bemenjen elkölteni a pénzét.
23. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - 1e072b34d7)
2015. jan. 23. 23:40

"Matyas!

Vedd fel a szmokkkkingodat! Mindjart szervirozzak a szupet"

:DDD


A kedvenc filmembol az egyik legjobb jelenet.


A forumindito kerdesere reagalva, sztem nem lenne zavaro, max. Nektek a kontraszt, ha mancika-szettben, kiskosztumben, kalapban, magassarkuban stb.beultok , zavaro lehet. De legalabb tudjatok, hgy legkozelebb ilyen is varhato :)

22. NomNom (válaszként erre: 21. - 1e072b34d7)
2015. jan. 23. 23:39

Ha csak a fürdővendégek mennének, akkor nincs azzal gond.

Egyébként én télen nem tudom elképzelni, hogy vizes cuccban, köpenyben ücsörögjek ott :D ...még ha fűtenek akkor sem

21. 1e072b34d7 (válaszként erre: 19. - Mion)
2015. jan. 23. 23:35

Egy fürdöhelyre nyaralni, lazulni, pihenni, magukat kényelmesen érezni mennek az emberek.

Nem holmi mondvacsinált illemszabályokhoz alkalmazkodni.

20. unom
2015. jan. 23. 23:34

Szerintem az étterem joga, hogy eldöntse, milyen ruházat kötelező. Ha úgy dönt, a köntös megfelel, akkor ez van. Akinek ez zavaró, az olyan éttermet választ, amelyik egyetért vele.

Aki meg fürdőköpenyben akar enni, az ezeket fogja kerülni.

19. Mion (válaszként erre: 18. - 1e072b34d7)
2015. jan. 23. 23:31

Szerintem ez nem sznobizmus.

Ennyi erővel a dolgunkat is elvégezhetnénk bárhol például?


Azért valamiféle alapvető illemszabályoknak lennie kellene. Szerintem. Persze nyilván nem mindenkinek kell egyetértenie ebben (sem).

18. 1e072b34d7 (válaszként erre: 17. - Mion)
2015. jan. 23. 23:23

Mi a különbség?

Miért nem lehetünk lazák bárhol?

Miért kell egy zabáláshoz szmokingot venni?

A legtöbb embernek a kényelem többet jelent mint a sznobizmus.

17. Mion (válaszként erre: 16. - 1e072b34d7)
2015. jan. 23. 23:15

És ha nem csak lányok? És nem csak fiatalok....?

A fürdő területén belül más, oda az ember azért megy, hogy lazuljon.... és nem ütközik meg azon, ha fürdőruhás embereket lát.

De itt egy étteremről van szó, a fürdő területén kívül...

16. 1e072b34d7 (válaszként erre: 12. - Mion)
2015. jan. 23. 22:56

Én jóízűen szoktam enni inni a fürdő területén belül is. :)

És egyáltalán nem zavarnak a hiányos öltözetű lányok.

Lehet kekeckedni mindenfélén, de ez a negatív gondolkodás.

15. Mion (válaszként erre: 13. - 0f332c4ec9)
2015. jan. 23. 22:39
Én is megakadtam, mint a madzagos kotló :D
14. petka
2015. jan. 23. 22:39
Soha nem tapasztaltam ilyet, de adott esetben nekem sem tetszene.
2015. jan. 23. 22:32
Nem csak a magyarok ilyenek. Én külföldön egy jó hotelben külföldieknél tapasztaltam ezt ,és az nem wellness szálloda volt..A szobájukból reggel fehér szállodai frotir köntösben jöttek le reggelizni. Nem vagyok egy sznob,de egy pillanatra megállt a kezemben a villa amikor bemasiroztak :))
12. Mion (válaszként erre: 10. - 1e072b34d7)
2015. jan. 23. 22:32
Ami a fürdő területén BELÜL van, az oké.... na de kívül?!
2015. jan. 23. 22:27
Engem is szörnyen idegesít mert eddig minden magyar hotelben találkoztunk ilyenekkel legyen az 3 vagy 5 csillagos.. oké, elszalad a bárhoz, iszik valamit, vagy snack, de egy vacsorához?? jobb esetben is fél órát legalább lenn ül, ha svédasztalos akkor vizesen mászkál a többi ember között, a széket sem szívesen használnám átáztatva, a gombás igénytelen lábakról és szétlibbenő köntösökről nem is beszélve... Egész furán külföldön egyáltalán nem volt ilyen élményem, ott mindenki rendbe tudta szedni magát a főétkezésekre, sőt néha olyan ruhákat láttunk.. mint amibe az egész nyaralás került :D kicsit el vagyunk maradva na :)
10. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Mion)
2015. jan. 23. 22:16
Strandon is van étterem. Nincs ezzel gond.
9. NomNom (válaszként erre: 1. - Mion)
2015. jan. 23. 22:15

Most ezen elgondolkodtam, hogy mikor Spanyolországban voltunk, mindenhova fürdőruciban járkáltunk. Gondoltam, a hotel éttermébe is.

De fenéket! Emlékszem, hogy elküldtek a p*csába felöltözni, ha egy szál fürdőruhában/strandkendőbe csavarva akart valaki beülni.

Pedig oda csak a szállóvendégek jártak!

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Mion)
2015. jan. 23. 22:10

Igazat adok.

Nagyon sokfelé jártunk már, ha csak az országot vesszük és eddig nem volt más hozzáállás,mint ha a fürdősaját belső, étteremnek nem nevezhető, de valami hasonlójában ettek az emberek, minimum azért ott volt a köntös.


A wellnes hotelekben mindenki fürdőruhában és köpenyben jár, de amikor ebédre, vagy vacsorára kerül a sor, szépen felöltözve jelenik meg mindenki.


Lehet napjában többször is át kell öltözni, de kit zavar az, ha szabadságon van az ember?:D

7. Mion (válaszként erre: 5. - Hajni0121)
2015. jan. 23. 22:03

Igen, itt például van speckó "bármedence" is, meg saját büfé a medencéknél, hogy ne kelljen állandóan öltözködni a vendégeknek.

Egy háromfogásos ebédnek/vacsinak adjuk már meg a módját...

2015. jan. 23. 22:01
*megy
2015. jan. 23. 22:00
Nekem is elég visszataszító... az ha a strand bufejeben vagy a fürdő saját bárjában így van ok de egy étteremben azért adjuk meg a módját! Úgy ahogy a szaunázás kultúrája is egyre inkább más irányba négy mint amilyennek lennie kene...
2015. jan. 23. 22:00
Balatonvilágoson egy étteremben már 25 évvel ezelőtt lógott a tábla, pontos szövegére nem emlékszem, de "civilizált öltözetben kérünk megjelenni" tartalmú. Még egy póló-rövidnadrág kombó is illendőbb, mint fürdőruha.
3. Mion
2015. jan. 23. 22:00

Azért lássuk be, nem túl étvágygerjesztő a termálvíztől csepegő, szétázott ember látványa.

Bár lehet, hogy csak én vagyok túl szégyenlős, de akkor sem tennék ilyet.

Szerintem nem fér bele.... :)


De ezért is indítottam a fórumot, mertkíváncsi vagyok már véleményekre is! :)

2015. jan. 23. 21:56

Hangsúlyozom, hogy SOHA nem tettem ilyet, de: Szerintem fürdővárosban ez belefér. (Mármint egy szál gatyában nem, de fürdőköpenyben igen.)


Szülővárosom szintén fürdőváros, a gyógyfürdővel szemben van egy jól menő cukrászda. Én is láttam ott többször német termálozókat, fürdőköpenyben (pedig ahhoz át kellett menni a parkolón, és át az úton is). Mi meg utcai ruhában sütiztünk ott (ott laktam), de szerintem belefért még ez is (normális köntösben).

1. Mion
2015. jan. 23. 21:50

Sziasztok!

A mai napon érdekes jelenségnek voltam szemtanúja. Láttam már máskor is, de csak ma érintett közvetlenül.

Egy Szegedhez közeli fürdővárosban járunk.... barátnőmmel beültünk ebédelni(mi helyiek vagyunk), az városka szinte egyetlen frekventált éttermébe, ami történetesen pont a termálfürdő mellett, azzal összeépítve helyezkedik el.

Saját szememmel láttam, hogy a panzió/fürdő/hotel vendégei egy szál fürdőgatyában, jobbik esetben fürdőköntösben jártak-keltek az étterem "sima" fizető vendégeinek asztalai között.

Szerintem ez illetlenség. Ti mit gondoltok?


Anno Bulgáriában, de még Horvátországban sem nézték jó szemmel, ha valaki nem megfelelő öltözetben lépett be az étterembe, sőt, kiküldték azokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook