Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után lufi méretű has?! fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után lufi méretű has?! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 13. 13:44

Sziasztok!


Pár nappal ezelőtt elmentem az orvosomhoz aki kiderítette, hogy az átlag 6-8 mm-es nyálkahártya nekem mindössze 1,5 mm. Ezért nincs télapó. Plusz, azért rám ugrott kb. 15 kg. Bár a páromnak ez nagyon tetszik. :-)

31. Noémi&Pisti (válaszként erre: 30. - Misz)
2012. febr. 13. 13:28

Szia!

Megvan a hormonvizsgálat eredménye. Magas a TSH és a prolaktin. Pénteken beszélek a dokival, hogy akkor hogyan tovább, sajnos addig szabin lesz.

30. misz (válaszként erre: 29. - Noémi&Pisti)
2012. febr. 6. 12:41

A hormon talán szerencsésebb, már ha a két rossz közül kell választani...

Szorítok! :) Majd írd meg mi volt!

29. Noémi&Pisti (válaszként erre: 28. - Misz)
2012. febr. 6. 11:27

Szia!

Kedden vagy szerdán megyek a hormonvizsg.-ra, mert szerencsére ma megjött! Szerintem nekem is ez lesz a baj... Vagy arra gondoltam, hogy cukor...

28. misz (válaszként erre: 24. - Noémi&Pisti)
2012. febr. 3. 19:51

Igazából nem derült ki, de a doki szerint a a hormonháztartásom zavarodott meg és ezt eredményezte.


Remélem Te sokkal szerencsésebb vagy nálam. :)

27. Ageeca (válaszként erre: 26. - Noémi&Pisti)
2012. febr. 3. 10:14
Na akkor kvittek vagyunk:S
2012. febr. 3. 10:13
Nekem is a Lindynette-tel voltak gondjaim...
25. Ageeca
2012. febr. 3. 10:07

Én nekem annak idején a bogyótól jött fel, de miközben szedtem....

Aztán az orvos letiltott róla mert begyulladtam belül, és azt mondta, hogy azt a gyógyszert azonnal hagyjam abba mert további hízást eredményez és ha később családot szeretnénk, azzal veszélyeztetném a gyermekem és az én életemet! Ez volt kb 6 éve...


Aztán 2 éve elmentem egy magán dokihoz, ő elküldött vérvizsgálatra, kiderült hogy magas a fehérje számom, és az uh-n is a méhem tele volt 20 Ft-os nagyságú cisztákkal... Így a Dg. PCOD lett. Csak azt nem értem miért petefészek ciszta van írva, mikor a méhem volt tele vele..


Na nekem erre írt gyógyszert... És szerencsére nem híztam tőle, és a fogyás is nagyon jól ment mellette...


Az előző gyógyszer a Lindínette 20 volt, amit a doki a kórházban csak rámnézésre írt fel. Semmi vizsgálat csak egy rákszűrés, aztán megnézett egy táblázatban, és úgy írta fel... Majd egy másik orvos letiltott róla fél év múlva...

24. Noémi&Pisti (válaszként erre: 23. - Misz)
2012. febr. 3. 08:46
Úristen, szegény.. remélem nálam itt megáll a dolog, nem hiányzik 15 kg plusz. Mindenképpen megyek dokihoz jövő héten. Neked sikerült diagnosztizálni valamit, hogy mitől jött fel az a 15 plusz kg?
23. misz (válaszként erre: 7. - Noémi&Pisti)
2012. febr. 2. 17:19

Én 3 évig szedtem gyógyszert, és ahogy abbahgytam 3 hónap alatt 15 kg-ot híztam, amit képtelen voltam leadni. :( Haspuffadásom nem volt, de ez a hízás borzasztó. :(((

Szerintem mindenképp beszélj dokival, és okosabb leszel. Reméljük. :)

22. laurka85 (válaszként erre: 14. - Ageeca)
2012. febr. 2. 16:24
Szia! Normális hogy tabi nélkül görcsölsz, mert teljesen más zajlik ilyenkor a szervezetben. Magának kell megtermelnie a hormonokat, az pedig peteéréssel, annak a petefészekből való kilökődésével és az ezzel járó hely hatású hormonszerű anyagok felszabadulásával jár. A tabi meg csak a méh nyálkahártyájára hat.
21. Molly38 (válaszként erre: 19. - Anyabab)
2012. febr. 2. 13:48

Dokinál nem voltál? Azért ha most sem jön meg én tuti megnézetném..


Esetleg az jutott eszembe, ha ennyire megborult minden, nem lenne jó ötlet kicsit pihentetni a szervezeted és más módon védekezni?

Estleg most lehetne "apán" a sor...


Sajnos én is elég sokáig szedtem gyógyszert, de megfogadtam, hogy többet nem fogok..

2012. febr. 2. 13:45
Szerintem menj el hormonvizsgálatra. Én is azzal fogok most kezdeni a ciszták miatt és és a többi problémám miatt is.
2012. febr. 2. 13:34

Sziasztok!


Hátha tudtok tanácsot adni. 3 hónappal ezelőtt vetettem ki a spirálomat, mert folyamatosan cisztáim voltak, vérzésem - néha teljesen össze-vissza - annak ellenére volt, hogy a spirál mellett egyáltalán nem lett volna szabad. Újra vissza álltam a gyógyszerre, az első 3 hét után meg is jött, viszont a második hónap után már nem volt semmi. Most kéne megjönnie, de nincs semmi jele. Terhességi tesztem - persze rohantam azonnal - negatív. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj? (már kezdek nagyon ideges lenni)

18. Ageeca (válaszként erre: 17. - Noémi&Pisti)
2012. febr. 2. 13:00
Nagyon remélem hogy nálam csak a hormonok ébredtek fel, és még nincs pocaklakó! :(
17. Noémi&Pisti (válaszként erre: 14. - Ageeca)
2012. febr. 2. 12:57
Én is most hagytam abba és én is éreztem középidő körül görcsölést és szúrkálást. Felébredtek a hormonjaink...
2012. febr. 2. 12:55

Az 5 millió az nagyon kevés. Min. 15-20 millió kéne, hogy legyen. Valószínű amúgy szerintem, hogy megint a ciszták lesznek a ludasok... Csak jöjjön meg tényleg időben és kezdjük már el a vizsgálatokat...


Sajnos nekem nem csak este puffad. reggel felkelek akkor még lapos és 1 óra múlva (addig még nem is eszek) már hatalmas.


Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket! :)

15. Kuttus (válaszként erre: 14. - Ageeca)
2012. febr. 2. 12:45
Szerintem normális, hogy görcsölsz. A tabik egy áldásos hatása pont az, hogy könnyebbé teszi az egész dolgot ;) Nálam is össze se lehet hasonlítani a kettőt, tabletta nélkül kész kínszenvedés volt, azzal meg alig vettem észre!
14. Ageeca
2012. febr. 2. 12:43

Én nekem is Február 15 körül kell megjönnie, elkezdtem visszaszámolni a napokat, de mivel eddig bogyót szedtem 3 hét után jött meg, és ugye 7nap szünet aztán 8. napon kellett kezdeni... De Januárban már nem szedtem....

Pár napja alhasi görcseim voltak, és olyan érzésem volt mint akinek meg akar jönni, vagy fog.... Jövőhét végén kiderül hogy nálam mizu.

Nálam PCOD van, 2 éve derült ki, arra kaptam a gyógyszert... Vissza kell mennem Februárba, de ezt a 2 hetet mindenképp megvárom.


Nincs puffadásom, és amikor "úgy" voltunk együtt sem volt gebasz...


Szerintetek természetes hogy görcsölök? Gyógyszer alatt csak jött a havi és ment, semmi fájdalom nem volt se mellben se hasban sehol... Csak lazán elmúlt..

13. Molly38 (válaszként erre: 9. - Noémi&Pisti)
2012. febr. 2. 12:35

Szia!


Én úgy tudom, hogy ha az egyik petefészek leáll, vagy kiveszik, akkor a másik átveszi a szerepét..

Biztos tök hülyeséget kérdezek, de az 5 millió az kkevés?? Nem vagyok járatos ilyen vizsgálatokban..


Egyébként azért kattintottam rá erre a fórumra, mert most nekem is ez a problémám.. estére olyan szinten felpuffad a hasam, hogy úgy érzem elszállok, és hatalmas.. pedig épp "fogyókúrában" vagyok, tehát inkább csökkentett adagokat eszem..


Lehet, hogy az anyagcserében lesz a bibi.. lehet, hogy a fogigátló abbahagyása után valamiért neked lelassult, és ezért is jött fel a + kiló és ezért is puffadsz..

Én is arra következtettem, hogy a diéta miatt lelassult az anyagcserém és ezért lehet..

Bár a baba sem kizárt, de az még csak jövő héten derülhetne ki..

2012. febr. 2. 12:27
Lehet, hogy csak egyszerűen most kicsit másképp dolgozik a szervezeted. Nekem is szokott akkora hasam lenni mensi előtt, mintha terhes lennék. És utána le is megy a hasam. Bár én más eset vagyok, mert nekem meg nem akar megjönni, és úgy kell általában mesterségesen meghozni.
2012. febr. 2. 12:26

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni de nekem pcos-em van és nekem is ahogy aabbahagytam a gyógyszert kb 2 hét után felpuffadt a hasam, pont mintha terhes lennék:( Menj el uh-ra, tuti látják mi van bent.

10. Kuttus (válaszként erre: 9. - Noémi&Pisti)
2012. febr. 2. 11:59

Értem, szurkolok!

A haspuffadást meg mindenképp említsd meg orvosnak!

2012. febr. 2. 11:57
Gratulálok a babához! :) Sajnos biztos, hogy nincs baba, az egyik petefészkem tavaly leállt (ciszták és gyulladások miatt), a másik elvileg rendben van. Páromnak is vannak problémái, elvileg lehet, hogy őt most fogják műteni, mert sikerült a múlt héten egy 5 milliós spermaszámot produkálni. Most fogjuk kezdeni a kivizsgálásokat és valószínű hogy a lombik programot is, amíg le nem áll a másik petefészkem is.
2012. febr. 2. 11:43

Stressz, fokozott levegőnyelés, gyors étkezés, kapkodó étkezés, sok szénsavas ital, szorulás, étel intolerancia, allergia, bélelzáródás, petefészekdaganat, ciszta, vesegörcs, pajzsmirigybetegség, cukorbetegség, pszichés okok...szóval akármi. El kell menni orvoshoz, ha a nőgyógyász nem talál rá okot, akkor tovább.

Amúgy biztos, hogy nem vagy terhes? Én tavaly júniusban szedtem be az utolsó levél fogamzásgátlót, júliusban meg marhán görcsöltem, vártam hogy biztos megjön, mert tabi előtt is nagyon hülye volt a vérzésem és fájdalmas, erre produkáltam két bazinagy cisztát a petefészkemben mellette meg a méhemben egy bébit, áprilisban szülök!!

7. Noémi&Pisti (válaszként erre: 5. - Kuttus)
2012. febr. 2. 11:38
Tudom, hogy sok oka lehet, de az érdekelne, hogy a gyógyszer abbahagyása után volt-e valakinek ilyen, mert nagyon gyorsan felszedtem egy pár kg-t. Mindenképpen megvárom a hétfőt, hátha megjön és akkor irány a doki.
2012. febr. 2. 11:36
Tényleg lehet ciszta is, bár az elég ritkán nő ilyen ütemben, lehet akár endometiosis tünete is. Szerintem menj el minél hamarabb nőgyógyászhoz, már csak azért is, hogy kizárjon mindent.
2012. febr. 2. 11:35
Egy haspuffadásnak ezermillió oka lehet..
2012. febr. 2. 11:30
Görcsöltem én is félidőnél, de számítottam is rá. Viszont hétfőn kellene megjönnie és így már tanácstalan vagyok, mert iszonyat nagy. Remélem a hormon vizsgálaton kiderül valami (és meg fog jönni időben). A gyógyszer szedése előtt 47-48 kg voltam és iszonyatosan görcsöltem minden hónapban, ezért kezdtem el szedni, 30-31 napos ciklusaim voltak előtte. Nem volt előtte ilyen problémám sosem, hogy ekkorára felfújódtam volna.
2012. febr. 2. 11:27
Ez sajnos lehet ciszta is.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook