Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás havi 1-szer! Mit tudtok erről az új módszerről? fórum

Fogamzásgátlás havi 1-szer! Mit tudtok erről az új módszerről? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. MelisUK (válaszként erre: 16. - Whitehill)
2008. nov. 28. 19:19

Ilyesmiről nem hallottam. Gondolom, ha kevesebb a hormon tartalma, mint a gyógyszereknek, akkor sokkal jobb a szervezetnek, csak nem lesz meddő tőle az ember.

Mellékhatás az elején van, néhány hétig fáj, ahol berakták és kék-zöld-lila színe van, mintha jól beverted volna a kezed. De ahogy ez elmúlik, nem tudom, hogy lenne más gond.

Annyi kitét viszont van, hogy ha valaki túlsúlyos, akkor annak nem tart 3 évig, de ezt a doki meg tudja állapítani, hogy meddig fog tartani.

Plusz még egy kis macera, hogy három év múlva ki kell szedetni, mert nem oldódik föl a szervezetben.

16. whitehill (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2008. nov. 28. 19:16
Frankó! És ez tényleg nem tesz meddővé senkit? Mellékhatás, vagy valami egyéb?
2008. nov. 28. 18:45

A hüvelygyűrű ára kb annyi egy hónapra, mint egy átlagos fogamzásgátló három hónapra, szóval nem a legolcsóbb.

Hallottam már azt is olyantól, aki használja, hogy zavaró.

Viszont az Implanonról nemigen hallani rosszat, ami gond van vele, az az, hogy be kell helyezni a bőr alá és a behelyezés után kék-zöld a kar tőle, mint mikor bevered magad valahová, de ha ez eltűnik, utána nincs semmi gond. A behelyezés se fáj, mert adnak előtte érzéstelenítő injekciót.

2008. nov. 28. 18:42

Én olyat tudok, ami három évre szól. A neve: IMPLANON. Nekem két hét múlva fogja a doki megcsinálni. A felkarba egy tűvel betesznek egy kis rugalmas pálcikát, amiből fokozatosan jön ki a hatóanyag. Sokkal kevesebb hormon van benne, mint bármelyik másik fogamzásgátlóba, sőt, ezt még szoptatás mellett is használhatjuk! Ha valaki mégis szeretne gyereket, akkor egyszerűen elmegy a dokihoz és kiszedeti, a következő mensi után már lehet is próbálkozni a babával.

Franciaországban és Nagy-Britanniában ingyenes, Magyarországon elvileg kb 30ezer forint (jóval olcsóbb az összes fogamzásgátlótól!), de lehet, hogy otthon se kell érte fizetni. Én Skóciában élek, itt is 100 font, ahogy a neten néztem, végül mégse kellett fizetnem érte a gyógyszsertárban, támogatott.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, olvassatok utána.

A legtöbbeknek a három év alatt még női problémája sincs, teljesen elmarad a havi baj. Nem felejti el az ember beszedni esténként, nem szakad el, mint az óvszer, egyszerűen tökéletes.

13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Maco792)
2008. nov. 28. 18:31
nekem van egy ismerősöm,27 éves és két gyereke van,ő legalább öt évig kapta ezt az inyekciót és amikor azt mondta,hogy szeretne még egy gyerköcöt és nem jött össze sehogy sem,közölte vele a dokija,hogy meddő lett ennek a módszernek köszönhetően...
2008. nov. 28. 13:07
Nekem barátnőm valami tapaszról mesélt. Azt is csak havi egyszer kell. Nem tudom mi a valóság alapja.
2008. nov. 28. 11:42
igen van szuri, ami 3 honapig véd. viszont nem nagyon jön meg mellette.
10. ee50b7c391 (válaszként erre: 9. - Edek)
2008. nov. 5. 10:48
sajnos nem :-(
9. edek (válaszként erre: 8. - Ee50b7c391)
2008. nov. 5. 10:12
Szia.Esetleg az áráról is tudsz valamit?
2008. nov. 5. 10:09

Na... irtam egy emailt annak a cégnek aki reklámozza. Mostanra válaszoltak.

A termék, egy hüvelygyűrű, mely egy hónapig nyujt védelmet, pontosan ugyan olyan elven mködik mint a gyógyszer csak ezt nem kell minden nap szedni, hanem havonta egyszer kell feltenni a hüvelybe. Egyébmint, kevesebb hormontartalma van mint a legmodernebb gyogyszernek.

2008. nov. 4. 16:58

Én még nem hallottam, de szerintem biztosan van káros hatása, nekem olyan 'rosszul' hangzik.

Mi a férjemmel a Pharmatex kúpot használjuk, bevált, bár kicsit kellemetlen a szaga...

2008. nov. 4. 16:55
Újságban már láttam reklámozni, de semmi konkrétum, se egy telefonszám, se egy elérhetőség. Van és kész. Ennyi lehetne a raklám lényege.
2008. nov. 4. 16:47
Az injekciós fogamzásgátlás az három hónapig véd.
2008. nov. 4. 16:46
Én szuriról tudok. A munkatársam minden hónapban kap egy szurit és kész.
2008. nov. 4. 16:36
Mintha valami injekcióról hallottam volna, de nem tudom pontosan mi ez, viszont engem is érdekelne.
2008. nov. 4. 16:27
Még nem hallottam, de érdekelne!!!
2008. nov. 4. 16:26
Fogamzásgátls havi 1szer! Mit tudtok erről az uj módszerről?Mi ez?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook