Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fóbiák.Neked van? fórum

Fóbiák.Neked van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. máj. 12. 17:26
Én a tűztől félek nagyon.
28. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 27. - Zizabella)
2010. márc. 4. 15:14
hídon való átmenéstől való fóbia! nem megyek át hídon gyalog!nem lépek hídra
27. zizabella (válaszként erre: 24. - 7ac18b9dfa)
2010. márc. 4. 15:07
az mi a csuda?
26. badonyimariaeva (válaszként erre: 25. - O.andi)
2010. márc. 3. 21:58

Komolyan?

Eddig azt hittem, hogy ilyen ember nincs, akinek ne lenne valami....

25. o.andi
2010. márc. 3. 19:00
nincs
2010. febr. 28. 19:41
Nekem Gephyrophobia-m van!
2010. jan. 10. 15:51
giliszta és galamb:((
22. Szandrácska13 (válaszként erre: 16. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 10. 14:17
Szintén béka fóbiám van...Nem félek tőle,inkább undorodom,borzasztó érzés amikor meglátom valahol.Kiráz a hideg,pedig semmitől nem félek.
21. 2abafd21b1 (válaszként erre: 16. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 9. 20:26
Szintén. Nekem semmi bajom a bogarakkal, kígyókkal, pókokkal... meg olyan állatokkal, amiktől általában félni vagy undorodni szoktak, de a békáktól kivagyok. Pedig nem is vezethető vissza semmilyen gyermekkori élményre, legalábbis nem emlékszem rá. De rosszul vagyok tőlük, még a legkisebbektől is! :S
2010. jan. 9. 18:18

Én a pókoktól félek:))

Ja, és tériszonyom van,de nagyon!!

2010. jan. 9. 16:21
A pókoktól félek, lepkéktől, holttestektől, sötétben, metróban, kórház olyan osztályain, ahol nagyon súlyos betegek vannak, éjszaka a kórház sötét folyosóján.
2010. jan. 9. 15:06

Én félek a pókoktól, de érdekes, nem attól, hogy megcsíp, hanem ahogy rakja a hosszú lábait egymás után, és attól kiver a víz... pláne, ha rámmászna. :S

És félek a bezártságtól, amire úgy jöttem rá, hogy egyszer egy csőszerű folyósóba nem mertem bemenni, mert éreztem az első két méter után, hogy szűkül a járat. Gondolom ez a bezártság érzése volt... :S

2010. jan. 9. 13:07
Rettegek a pókoktól, és félek a mozgólépcsőn, és rettegek, ha szorosan lefognak, úgy hogy nem tudok mozdulni...
2010. jan. 9. 12:51
Egy fóbiám van, az pedig a béka. Gyerekkoromban egy társam a blúzom alá rakta ezt az undorító állatot, a blúz meg be volt tűrve a nadrágomba....sokkot kaptam...
15. mese (válaszként erre: 11. - Be5fb1cdcc)
2010. jan. 9. 12:44
Biztos hogy van mélyebb jelentése ezeknek.Ezt nem tudom megmondani, nem vagyok szakember, de ezek a félelemk általában vagy egy valós, a félelem tárgyától átélt dolog kapcsán alakulnak ki, vagy pedig egyéb, más lelki szorongás, ami már nem feltétlen a félelem tárgyához köthető, csak oda vetítődik ki.Okozhatja trauma, vagy meg nem élt biztonságérzet, amit hozhatunk a családból, vagy egy észre sem vett sérelemből.Sok szülő szereti úgy nevelni a gyermekét,amit én magam is sokat láttam,,hogy ha a gyermek nyűgös, a szülő azt mondja, ha nem fejezed be, elvisz az a bácsi, vagy itt hagylak, vagy egyéb brutális dolgokal ijjeszetgetik őket. Ez egy szörnyű nevelési szokás, mert ez például kiválthat gyermekben egy fóbiát, nem is akármilyet. Ez csak egy példa. De ha a fóbiáink nagyon súlyos mértékűek, szerintem érdemes elgondolkodni azon, kérjen-e az ember segítséget.Nem igazán bíznék a pszichiáterekben, de sajnos egy súlyosabb estet nekik áll módukban kezelni...
2010. jan. 9. 12:38
sziasztok!én a gilisztáktól és a kukacoktól félek és rettegek is!!pedig tudom hohy nem bántanak de rosszul vagyok tűlük!!:S
13. panini
2010. jan. 9. 12:34

Ja tényleg, a lift!

A lifttől én is nagyon félek. Képes vagyok gyalog felmenni akár a 10-re is, csak ne kelljen beszállni. Pedig tudom, hogy lehetetlen, hogy lezuhanjon, de mégis...

Sokszor álmodok olyat, hogy zuhanok lefele a lifttel, vagy beesek a metrógödörbe... Nem tudom mitől vannak ezek.


Ja, egyébként normális vagyok :)))))

2010. jan. 9. 12:30
Lift, metró, összezsúfolt tömeg kis helyen, magasság.
11. be5fb1cdcc (válaszként erre: 10. - Mese)
2010. jan. 9. 12:30
hát... nekem fogalmam sincs. de a bogaraktól már nagyon kicsi korom óta félek. nagyon kicsi lehettem, amikor apukám levitt alkonyatban az udvarra, rengeteg cserebogár volt, emlékszem nagyon féltem, apukám magához ölelt és azt mondta ne féljek! nagyon megható, de a francba! :) azt hittem megesznek! vajon ezeknek a félelmeknek van mélyebb jelentése is? mit írtál? melyik csatornán adják ezt a műsort?
10. mese
2010. jan. 9. 12:26
És tudja valaki azt, hogy nála mi váltotta ki ezt a fóbiát?vagy mikortól van jelen?
9. mese
2010. jan. 9. 12:23
Én egyedül ugyan nem, de egy isemrősömel többször megtettem azt, hogy késő, hideg éjszaka, a temető mellett, az erdőben sétáltam. Semmi nem világított, csak a hold... Sötét volt, és mindenfele fák... és nesz... Hát én majd összecsináltam magam, és ez egy 2 órás kis séta volt, több alakalommal...Ő ráakart beszélni, egyedül is csináljam végig, de nincs az az isten! ez a fóbiáktól eltekintve is nagyon veszélyes!
2010. jan. 9. 12:21

Szia!


Én a pókoktól félek nagyon. Rettenesen iszonyodom tőlük. Ilyenkor télen jobb, mert nincs annyi de nyáron a szabadban folyton "figyelek"... például soha nem ülök le olyan helyre amit nem nézetm át előtte alaposan, nincs-e valahol megbújva egy pók...

2010. jan. 9. 12:17
ja és éjszaka villanynál alszunk,sötétben nemmegy!
2010. jan. 9. 12:17
én viszont a sötétségtől nem félek annyira. például amikor éjjel egyedül megyek sötét utcán nem félek, inkább izgalmas... bár lehet erre más azt mondaná, ha történne velem is valami borzalmas másképp gondolkodnék erről!
2010. jan. 9. 12:15
A rágcsálóktól félek nagyon,meglátni is bőven elég.
2010. jan. 9. 12:14
az én fóbiám, ami nem rég erősödött meg bennem a repülő, zümmögő bogaraktól való félelem. ősszel sokszor nyitva volt az ablak és bejöttek ilyen nevesincs, buta bogarak, persze nem tudtam, hogy már bent vannak, csak akkor, amikor azt éreztem valami motoszkál a fejemen, átsimítottam a hajam és kirepültek ezek az orbitális nagy bogarak, a sírás kerülgetett. nagyon félek a cserebogaraktól, és a lepkéktől, éjjeli lepkéktől is!!! áááá vajon mit jelenthet? régebben nagyon féltem, amikor nagyon magas épület alatt álltam és felnéztem, és úgy éreztem megnyílik alattam a föld és a mélybe zuhanok. szívesen megnéznék erről egy műsort.
2010. jan. 9. 12:10

Szia!

Én félek a sötétségtől bent a lakásban, legfőképp mikor nincs áram. Ezt annak tudom be, hogy kisgyerekkoromban becsuktam magam egy sötét helyre és nem találtam a villanykapcsolót. Mikor megtaláltak kapartam a falat. az anyum az mondja, hogy olyan félelmet még nem látott senki szemében. Attól kezdve egy darabig nem lehetett egyedül hagyni, mert seggdugó lettem.

Ezen kívül még a magasság, ami problémát okoz.

2010. jan. 9. 12:09
magasság,pókok,bezártság!és kézmosási kényszer!
1. mese
2010. jan. 9. 12:05
Kíváncsi vagok a fóbiák különböző megnyilvánulásaira, súlyosságaira, kiváltó okokra, és kezelésére.Én például félek a magasságtól, és a pókoktól. Enyhe mértékben. Van, akinek állandó tisztálkodási szokása van, van aki a bezártságtól fél, esteleg bohócoktól, törpéktől, villámtól, és még számtalan dologtól.Van, aki pánikbeteg, bár nem tudom, ez ide sorolható-e.(Talán nem, majd megmondjátok:))Ezen félelmek akkor nevezhetők betegesnek, és kimondottan fóbiának, mikor meghatározzák mindennapjainkat,életünket. Ha van valamilyen tapasztalatotok a témát illetően, szívesen várom!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook