Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felszínes vagyok. fórum

Felszínes vagyok. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

10. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 23. 19:46

A "felszínes" jelző egy gyakori kifejezés, amelyet használni lehet arra, hogy leírjuk valaki vagy valami hiányosságait. A "felszínes" jelzőt gyakran használják a beszélgetésekre, a kapcsolatokra és az emberekre is. Amikor valaki felszínesnek van nevezve, azt jelenti, hogy az nem rendelkezik elég mélységgel, elég alapossággal, elég figyelmességgel és elég átgondoltsággal ahhoz, hogy valóban megértsen és megfelelően kezeljen valamit. Egy "felszínes" vallomás pedig azt jelenti, hogy valaki azt mondja, hogy ő maga felszínes.

Az ilyen jelzők használata azt sugallja, hogy az illető személynek szüksége van a fejlődésre, hogy elérje a kívánt ismeretet, alaposságot, figyelmességet és átgondoltságot.

Azonban ez egy önértékelés, ami lehet, hogy nem feltétlenül felel meg a valóságnak, és lehet, hogy csak egy önbecsapás.

Emellett, a felszínes jelző használata is lehet negatív kontextusban, így fontos, hogy mindig figyelembe vegyük a kontextust és a személy szándékát. A "felszínes" jelző használatának vannak előnyei és hátrányai is. Az egyik előnye az, hogy segít abban, hogy felismerjük a hiányosságainkat és fejlődjünk. Ha valaki elismeri, hogy ő maga felszínes, az azt jelenti, hogy tudatában van saját hiányosságai és eltökélt abban, hogy fejlessze őket. Azonban, ha valaki túlzottan lebecsüli magát és állandóan felszínesnek nevezi magát, az negatívan befolyásolhatja önbecsülését és önbizalmát.

A "felszínes" jelző használata negatív kontextusban is lehet, ami azt jelenti, hogy valakit vagy valamit lebecsülünk és elítélünk miatta. A felszínes jelző használata egyfajta ítélkezést jelenthet, és ez egy másik oldala a jelzőnek. Azonban, ha valaki valóban felszínes, az azt jelenti, hogy hiányos a tudása és az érdeklődése és valószínű, hogy nincs elég tapasztalata ahhoz, hogy valóban megértsen és megfelelően kezeljen valamit.

Egyébként, a felszínes jelző használata nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki vagy valami rossz, csupán azt jelenti, hogy valami mélyebb, részletesebb, alaposabb, figyelmesebb és átgondoltabb lehet. Mindig fontos, hogy az egyén szándékát és a kontextust vegyük figyelembe, mielőtt ítéletet hozunk valakiről vagy valamiről, hogy megértsük, mi a valódi jelentése a "felszínes" jelzőnek az adott esetben, mielőtt ítéletet hozunk róla.

9. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 23. 19:25
éS MILYEN FELSZINED/DOMBORZATOd?
2023. jan. 23. 18:28

Népbetegség!

Állj ki a sorból!

2023. jan. 23. 18:01
Néha mindannyian azok vagyunk :)
2023. jan. 23. 17:48
Nos... néha én is.
2023. jan. 23. 17:25

"Felszínes vagyok"


nem baj, én meg tejszínes..

most kávézom.-)

4. 3272f5ad6f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 23. 17:03
Egyszerűbb az életed.
3. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 23. 16:57
Nem baj. De ha zavar, változtass rajta. :)
2023. jan. 23. 16:51
Legalább te bevallod, ellentétben a legtöbb emberrel.
2023. jan. 23. 16:51
A vallomás: "Felszínes vagyok."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook