Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Félek, hogy hülyeséggel fordulok az orvoshoz fórum

Félek, hogy hülyeséggel fordulok az orvoshoz (beszélgetős fórum)


2014. febr. 25. 09:08

Na megjártam a dokit, kaptam erősebb gyulladáscsökkentőt, és a héten táppénzen leszek. Mondtam neki a nyakam is, azt mondja ez simán lehet azért, mert ugye gyulladtak a nyirokcsomóim. Gondolom, ha valami kóros lenne azt észrevette volna :D Mindegy, így nyugodtabb vagyok én is, és nem tapzom napi 100x, ez a technika bejött már máskor is, aztán elfelejtem:)

És köszönöm mindenkinek a kommentjét, hogy nem le h*lye hipochondereztetek, hanem normális hangvételben írtatok:)

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 32fab46f2a)
2014. febr. 24. 20:53

Kinek a tél, kinek a nyár:(

Nekem a nyár a gáz, mert a légkondi miatt megnőnek és fájnak a nyirokcsomóim. Én nyáron szoktam amoxicilint és társait szedni, de nem segítenek, mert rosszul vagyok tőlük.

Jobbulást!

22. 32fab46f2a (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2014. febr. 24. 20:44
De szerintem elmegyek, mert a nthám nem akar elmúlni, és akkor ezt is megemlítem neki egy fél mondatban :) Szerintem valami gyulladás lehet még mindig a szervezetemben, és azért van keményebb "csomó" itt ott. Pedig már majdnem egy hete szedek amoxycllint. Hihetetlen ez a tél, már több mint egy hónapja nem tudok rendesen meggyógyulni, igaz a munkahelyemen folyamatosan náthás gyerekek között nehéz...
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - 32fab46f2a)
2014. febr. 24. 06:40

Akkor nem fogod megmutatni dokinak...

Te tudod.

2014. febr. 24. 04:52
Képzeljétek, ma reggelre kb. fele akkoramár csak. Tegnap akkor is simán érezni lehetett, hogy van ot vmi, amikor félrehajtottam a fejem és réfeszült a bőr, ma már erősebben meg kell tapizni, hogy érezzem. Remélem később sem "nől" vissza, és elfelejthetem ezt az egészet...
2014. febr. 23. 18:56
Nem hülyeség, bármi legyen is az. Gyakorlatilag ha rendellenes, akkor jobb, ha látja szakember.
18. zebracsikó (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2014. febr. 23. 18:24

Nem megijedni kell, hanem azonnal utánajárni!

Nem fog Téged senki sem kinevetni, amit kitapintottál, annak anatómiailag nem kel ott lennie, tehát éppen hogy logikus, hogy megmutatod egy orvosnak.

17. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2014. febr. 23. 18:21

Ez nagyon igaz! Mikor nekem volt gondom, addig bújtam a nete, hogy már felállított diagnózissal mentem orvoshoz. Rá is kérdezett, hogy :mindezt az internetről szedte össze?

Ha baja van, jöjjön át, ne a netet nézze.

2014. febr. 23. 18:19
Aza dolga, hogy megvizsgáljon, és elmondja mi van, nem az, hogy kiröhögjön. :))
2014. febr. 23. 17:23

Én is azt vallom mint a többiek, orvos!

Egyébként lehet fültőmirigy is nem csak nyirokcsomó és lehet attól fájt a füled is.

Nyugi valószínű csak a fertőzés maradványa és el fog múlni de azért menj el orvoshoz az a biztos.

14. globus
2014. febr. 23. 17:01
Akkor sem fog kiröhögni, ha izomcsomó is lenne :) A betegeknek nem kell érteni a diagnosztizáláshoz.
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - 32fab46f2a)
2014. febr. 23. 16:35
Igen-igen, és az is jó lenne, ha nem tudnánk ennyi mindent a betegségekről...
12. 32fab46f2a (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. febr. 23. 16:33
Szia:) Amikor nyáron a mellemben érezem csomót, akkor sem röhögött ki, bár, hogy magában mit gondolt, az más kérdés:) Jó orvosod van, hogy komolyan veszi a problémáidat, és inkább feleslegesen küld el vizsgálatokra, csak hogy megnyugodj. Sokkal jobb volt, amig nem volt internet, nem tudtam egyből rákeresni minden féle daganatokra és egyéb halálos kórokra...
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 32fab46f2a)
2014. febr. 23. 16:22
Nincs semmi gond! Ne izgulj! De nézesd meg mindenképp. Én is rendszeresen járok a nyaki nyirokcsomóimmal dokihoz, és nem nevet ki sosem:)
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Ninett079)
2014. febr. 23. 16:21

HA annyira észrevehető lenne minden, akkor az emberek időben észrevennék a daganatokat.

ez nem így működik, ahogy írod. Lehet nem vette észre és lehet komoly gondok vannak, de az is lehet, hogy semmi. Mindenképp meg kell nézetni dokival, akkor is ha hülyének nézi az orvos.


Én a vállammal voltam nem rég és csak azért, hogy kizárjuk a csontrákot. Az orvos egy kicsit nem nevetgélt a felvetésemen, hanem azt mondta, hogy jól tettem, hogy mondtam ezt, mert most hazaküldött volna azzal, hogy le van tapadva a bicepsz izmom és kenegessem, de így megröntgenezi. roppant boldogok voltunk mindketten, hogy nincs csontrákom:) és még sorolhatnám, hogy mikkel voltam dokinál, hogy megelőzzem a bajt. Hónaljcsomótól kezdve, stb.

2014. febr. 23. 16:05

Amúgy ez a probléma fül-orr-gégészek szakterülete?

Azzal nyugtatom magam, hogy októberben volt teljes nagylabor és hormon vizsgálatom, és ott nem volt semmi gond. Csak kimuttta volna, ha valami baj van valahol...

2014. febr. 23. 16:03
Igen, szerintem is el fogok menni, max ciki lesz kicsit...Sok helyen olvastam, hogy ez megfázáskor főleg előfordul,. hogy csomó van a nyakon (nyirokcsomó). De szerintem ott hátul már a nyakizmon kívül nincs semmi...bár nem értek hozzá...
2014. febr. 23. 16:03
Majd írd meg mi volt az!
2014. febr. 23. 16:02
Lehet nyirokcsomó. Ha rosszara gondolsz... észrevetted volna, hogy növekszik ott valami. Nem egyik napról a másikra jelentkezett volna.
2014. febr. 23. 16:01
inkább fordulj orvoshoz mint el halasztani az egészségel nem jo játszani.
2014. febr. 23. 15:57
Itthon mindenki azt mondja, tuti izomcsomó...tudni kell rólam, hogy kissé túlaggódó vagyok amúgy is, reggel már majdnem bőgtem :)
2014. febr. 23. 15:55

én mindenképp megmutatnám orvosnak

még akkor is ha kis semmiség sose lehet tudni

2014. febr. 23. 15:49
A héten elég beteg voltam, napokig lázas, stb. Voltam dokinál, mondta, hogy érdekes, a torkom nem nagyon piros, viszont a nyirokcsomóim jó duzzadtak. Kaptam antibiotikumot. Nagyon fájt napokig a fejem, kisugárzott a nyakamba is. A nyirokcsomóimtól a fülem is fájt. Most már csak egy kis áthát érzek, se láz, se fejfájás, viszont a nyakamon találtam egy csomót, púpot, stb... A fülemtpől pár cm-re, hátrafelé a tarkóm felé. Tehát nem oldalt a nyakamon, hanem kicsit hátrébb. Nem fáj, nem érzékeny. Csak megilyedtem. Kedden tudnék elmenni vele dokihoz, de félek, hogy csak egy izomcsomó stb,. és tök hülyének néz...
2014. febr. 23. 15:46
Sziasztok! Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok...folty

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook