Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Evéskényszer fórum

Evéskényszer (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Evéskényszer

1 2
16. Hope23
2020. máj. 23. 12:34

Szerintem egy műsor ilyen tipusú betegségeknél hatástalan. A kényszeres evés/bulémia/anotexia mind pszichés betegség mindig okozot nem pedig ok. Az ok pedig bármi lehet,rossz párkapcsolat,önszeretet hián,a,gyerekkori tramuma,ezer meg egy féle oka lehet. Ezért gondolom,hogy szakember nélkül ebből nehéz kimászni,egy darabig működik a "fogyókúra" aztán kezdődik minden előlről.


Amikor ebben voltam,nem érekelt semmi csak hogy hány kiló vagyok,mennyit eszek,mit eszek mikor eszek. Volt,hogy 1-2 hétig "jól ettem",aztán megint jött a roham,hányásig ettem,szégyeltem,utáltam magam. (akkor voltam 64 kg),most 74 vagyok,de abszolút nem foglalkoztat már a dolog.


Szóval az okokat keressétek és megszűnik a tünet.

2020. máj. 22. 21:29
Én néha késő este vagy hajnalba nyúlóan nagyon éhes vagyok, de lusta vagyok kajálni. Max bekapok egy kockasajtot vagy iszok egy nescafét, aztán elmúlik.
14. unom (válaszként erre: 13. - Emese1)
2020. máj. 22. 18:41

Mit eszel normál kenyér helyett?

Üdítő helyett csak vizet iszol?

13. Emese1
2020. máj. 22. 18:32
Hasonlô cipőben járok én is. Vannak gondok a súlyommal.3 hete nem eszek búzalisztből készült kenyeret, nem iszok cukros üdítőt. Előbb mértem meg a súlyom 10 dekát SEM fogytam.Óriási csalódás, nagyon elkeseredtem.
12. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Unom)
2020. máj. 21. 21:07

Ja így már értem.

Nekem az ami döbbenet,hogy van akit a gyereke ápol hosszú évekig..Nekem ez a legszomorúbb ebbe a műsorban.

11. unom (válaszként erre: 7. - Valakivagyok1984)
2020. máj. 21. 13:08

Az USA-ban a szemét kaja nagyon olcsó, így könnyű elhízni, és nem megterhelő anyagilag.

Amit nem értek, hogy sokáig nem zavarja őket, hogy nem tudnak mozogni?

10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Valakivagyok1984)
2020. máj. 21. 13:00

Én is ezt a műsort nézem. Minden nap. Ma két rész lesz.

Tanulságos, megdöbbentő és aki ilyenben szenved annak kijózanító.

Én is csak ajánlani tudom!

2020. máj. 21. 12:56

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra és a cikkre. Azt gondoltam egyedül vagyok ezzel a problémákkal. Én magam is írhattam volna, pont ugyanezeket a tűneteket produkálom.

Én falási rohamnak hívom, nagyon szenvedek tőle. Jobb és rosszabb időszakok váltakoznak, hol sűrűn, hol ritkábban. Volt már, hogy pár évig minden rendben volt. Aztán megint elszabadult a pokol. Most éppen az útkeresés fázisában járok. Próbálok rájönni az okokra és a megoldásokra.

2020. máj. 21. 11:01

Szia!


Átmentem ezen én is 13-12 évvel ezelőtt. Szörnyű volt,úgy éreztem magam,mint egy drogos,képes voltam a kukából is kiszedni a kaját,ha jött a "roham",sőt néha úgy éreztem,hogy ha valaki megpróbálna ilyenkor megakadályozni képes lennék megölni. Szégyeltem magam,mert úgy éreztem,hogy mindenki tudja,hogy mit művelek magammal. Kemény időszak volt. Olvastam én is rengeteget,de az összes ilyen könyv ( Miért nem tudom abbahagyni az evést, Jo-jo diéta) borasztó ellenállást váltott ki belőlem,nem sok haszna volt. Aztán egyre jibban elhatalmasodott rajtam a depresszió,szerencsémre egy nagyon jó pszichológust találtam,akinek örökké hálás leszek,segített kijutni ebből a helyzetből. Rengeteg "önmunka" is volt benne persze,de kellett egy iránymutatás merre tovább.


Ma már az evés az ami,létfenntartás. Nem mondom h a súlyom rendben van és nem szoktam néha érzelmi alapon csokizgatni,de ez már egy teljesen más állapot,mint amibe voltam,amikor kényszerevő voltam.


Kitartást és sok erőt kívánok (és egy nagyon jó pszichológust),sikerülni fog!

2020. máj. 20. 22:30

Még egy kérdés ami mindig bennem motoszkál amikor az élet 250kg felett musort nezzem:

Honnan rá ennyi pénz?

Mert a kaja ahogy én tapasztalom a legdrágább kiadás.

Szóval lehetne azt is csinálni,ha nektek erre ilyen mennyiségre telik,akkor a kaja pénz felét minden hónapban átutalni mondjuk az egyik szülőnek,családtagnak tök mindegy akiben megbíztok.

Csak annyi pénzt hagyni a számlán amiből,ha akarnátok se telne csak a szükséges élelemre.

2020. máj. 20. 21:27
Ezt mind én is leírhatnám, annyira igaz. Én jártam pszichológusnál, de pénzkidobás volt. Olvastam önfejlesztő könyveket, próbáltam eligazodni a saját útvesztőimben, nem ment. Elmentem pszichiáterhez, de azt gondolom tényleg az ember csak saját maga léphet a megoldás felé. Tetszik az első hozzászóló csokorba szedett tanácsa. Viszem! :)
5. 60458c31c7 (válaszként erre: 1. - Melinda85FLP)
2020. máj. 20. 15:24

Van aki csak 1x eszik egy nap.

Reggel 4-körűl kezdi, de általában éjfélre be is fejezi.

Az ő mérlege a legújabb típus.

Utoljára amikor ráállt, a mérleg vissza szólt, azt mondta neki, "az egyikőtök szálljon le".

2020. máj. 20. 15:18

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat,tippeket és bíztatást.

Igen,menni fog,mennie kell,érzem.

Én most a Véznák kontra dagik című műsort kezdtem nézni,az is megdöbbentő,tanulságos,és sokkoló,de majd ránézek a másik műsorra is,kíváncsi vagyok arra is.

2020. máj. 20. 08:59

Kiegészíteném még a hozzászólót egy 5.ös lépéssel:

Nézzd az élet 250kg felett és hasonló műsorokat..hátha,hogyha látod hova tartasz az erőt ad,hogy befejezzd.

2020. máj. 19. 15:58

Hasonló cipőben jártam, talán csak épp nem a bolt előtt faltam fel mindent...

Első lépés: mozogj! Talán Youtube-on is elérhető, ami nekem anno bejött: Norbi Duci tréningje. A lényeg, hogy minden nap lenyomd, akkor is ha fáj!

Második lépés: keress fel egy pszichológust! Ne barátnőddel, hanem egy harmadik személlyel beszélgess!

Harmadik lépés: nasi, cukor, fehér liszt elhagyása

Negyedik lépés: kezd el magad szeretni! (Na ezt még nekem is tanulni kell.)

KITARTÁS! menni fog!

2020. máj. 19. 09:35
Állok a boltban a pénztárnál. Sietek. Alig várom, hogy kiérjek a kocsihoz. De nem azért, mert valami sürgős dolgom lenne, hanem hogy végre magamba tömhessem azt a sok mindent, amit csak azért vettem, hogy hazafelé felzabálhassam a kocsiban, amikor senki sem lát. Tudom, hogy ma megint rosszullétig fogom enni magam, de már késő... Az agyam lekapcsol és már bontom is ki a következő csokit.

Ugrás a teljes írásra: Evéskényszer
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook