Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Évek óta nem láttam békát a kertünkben. Aztán most hogy... fórum

Évek óta nem láttam békát a kertünkben. Aztán most hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. globus (válaszként erre: 17. - Alessandro)
2022. aug. 27. 06:08

Pedig elég csúf kis jószág.

Olyan sok volt belőlük, esténként zengett a környék.

17. Alessandro (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. aug. 26. 15:24

Én legjobban a tücsökciripelést szeretem. Szerintem a nyár egyik legszebb zenéje. Engem az nyugtat meg teljesen. Amikor hallgatom szinte eggyé válok a természettel. Vakond viszont most is van, mert van vagy tucatnyi túrás a kertben. Az én mamám is lesben állt kiskapával a mozgó vakondtúrásnál, mert a kis vakondok kitúrták a paprikákat, paradicsomokat és a virágokat is.

😀

16. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 13:24

Nekünk is hiányoznak, de még a gólyáknak hogy hiányoztak 😕


A gólyák rossz állapotban indultak útra, a felnőttek is, hát még a fiókák, akik eleve kevesen voltak az élelemhiány miatt.

2022. aug. 26. 12:51

Nincs 🐸nálunk sem,,pedig sok leveli volt ,2 a kerítés csőben lakott ,a cső felerősítette a hagot csak úgy zengett.Rézsiklót láttam ,meg lábatlan gyíkot.

Az egyetlen jó hogy szúnyog alig van és igen az undi meztelen csiga sem.

14. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 12:13
Békát régebben is keveset láttam nálunk, most viszont pár hete elszaporodtak a kis gyíkocskák, azok is nagyon helyesek és hasznosak. Megboldogult Bogár cicánk tavaly nyáron elkapott egyet; alig bírtam kimenekíteni a karmai közül.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Auróra2010)
2022. aug. 26. 12:11
Így van. Poloska sincs, se szúnyog. Mondjuk ezek nem is hiányoznak, de a békaknak örülök. Vagy ha meglátok a kertben egy sünit. A múltkoraban egy bébi vizisiklót találtam, alig volt 10 centi, a macskam kikezdte, de szerencsére még időben rátaláltam. A locsolással most így előjött egy pár állatka. Keresik a vizet a szerencsétlenek. :(
12. Auróra2010 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 12:02

Ja, az Alföld déli részéről az aszállyal egyidőben eltüntek a békák, de szerencsére a meztelen csigák is.

A napokban oltári nagy esőnk volt, de nem az éti vagy a kopasz csigák jöttek, hanem a legegyszerűbb fehér-fekete csikos házasok.

11. globus
2022. aug. 26. 11:57
Erdőszélen, patakparton nőttem fel. Békanyál, ebihal, békák. Rengeteg tücsök ciripelt. Szarvasbogár, denevérek, szitakötők. Piócák esők után a pocsolyákban, halak, rákok a nagyobb patak medrének növényei között...olyan cserebogár rajzás szokott lenni tavasszal, tollasütővel csapkodtuk szórakozásból, szinte söpörni lehetett a ház falánál. Még vakond is több volt. Mama lesben állt kapával a mozgó túrásnál.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Józsibirka)
2022. aug. 26. 11:38
Az, szuper lehet. Magyarorszag melyik fele? A szebbik, gondolom. :)
2022. aug. 26. 11:37

Egyebkent itt is az Alföld déli felén még rengeteg béka volt gyerekkoromban. Mindenféle. Varangyos, leveli. Emlékszem, mentünk ilyen nyári esők utan nagyanyamékhoz tanyara, aztan úgy kellett kerülgetni őket az úton, ala ne menjen a keréknek egy-kettő. De én a csigakkal is így voltam, folyton pakolgattam őket az út szélére. Nem is néztek hülyegyereknek biztos. :D

Egy letünt korszak mesefigurái ők. Tán igaz se volt. :)

Nem tudom, az unokáink majd csak a képeskönyvekből tudjak meg milyen egy béka?

8. Józsibirka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 11:33
Gyere hozzánk mifelénk, erdő is van tanya is van tó, patak is van, vadászházisvan, mindenvan.🙂
2022. aug. 26. 11:30

Olyan jó kiülni egy esős nap utan a teraszra, vagy csak kinyítni az ablakot, aztan hallgatni a békák kuruttyolását. Lenne pontosabban, mert ez az amit mostanaban nem hallok. Pedig engem ez a hang nyugtat meg. Meg a madarcsicsergés. De van helyette allandó kutyaugatás, hétvégente fűnyíró, a szomszéd is flexel folyton, felújít, fúr-farag, az én idegeim meg mint a cérnaszálak. Lehet egy erdőbe kéne költöznöm, egy patak partjára. Biztos a korral jár, vagy nem tudom, de tiszta antiszoccá váltam így 40 éves koromra.

Ez mind a békákról jutott eszembe. Milyen szép, esettanulmányt lehetne írni rólam. :D

6. LBO
2022. aug. 26. 08:41
Ritkán, de nálunk is vannak. Elugrándoznak az udvaron. 😊🐸
5. yxc
2022. aug. 26. 08:36

Békákról kevés jót szoktak mondani.

Mi egyszer voltunk Szilvásváradon, ott van egy sziklahasadék.

Na ott tényleg kicsi három négy centis békákkal találkoztunk.

Nagyon sokan voltak és meg kellett nézni hova lép az ember, nehogy egyre is rálépjen.

Amúgy teknős"békám" van, amikor elkezd rohangálni az akváriumban mindig mondom neki.

Elég idegesítő ahogy kopog a páncélja az üvegen.

Ide figyelj Béla, ha nem hagyod abba, viszlek az állatkertbe.

Van ott egy tó tele teknőssel.Gondolom aki megunta, oda viszi.

Soha nem tennék ilyet.

Pedig egy hüllőben kevés szeretni való van.

Nem cica az biztos.

2022. aug. 26. 07:31
Nekem is hiányoznak a békák .
2022. aug. 26. 07:26
Múltkor kirándultunk és egy ösvény tele volt apró békákkal. Nagyon óvatosan tudtunk haladni, nehogy rájuk lépjünk, mindenfelé ugaráltak. A gyerekeim nagyon élvezték, mert tenyerükben is ültek a pici brekkencsek, aztán természetesen épségben elengedtük őket. Nagyon aranyosak voltak.
2022. aug. 26. 07:18

Én is szeretem a békákat!

11 éve költöztünk vidékre, akkor még rengeteg béka volt.De idén egyet sem láttam és az elmúlt években is csak párat.Szomorú!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook