Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elzárták a gázt a házban, de villanysütőm van... fórum

Elzárták a gázt a házban, de villanysütőm van... (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. pencil (válaszként erre: 37. - Panni58)
2011. nov. 7. 14:04
Igen, sűrűsödik.
39. Panni58 (válaszként erre: 34. - Édesmandula)
2011. nov. 7. 14:01
mikróban már főzni is tud(na)... :)
2011. nov. 7. 14:01
Többen is írátk a mikrós főzést, én is szeretem, sokkal gyorsabban kész vannak benne a kajcsik. Pl pudingot mindig a mikróban készítek, tejbegrízt is, tejberizst is. Apum szereti a rizst mikróban készíteni, én pl azt nem, mert nem szeretem, ha először nincs olajon megpirítva.
37. Panni58 (válaszként erre: 31. - Pencil)
2011. nov. 7. 14:00

ez jól hangzik. :)

de miért kell hagyni állni? ez sima palacsintatészta, nincs benne se sütőpor, se élesztő, stb, változik valamit a tészta 1 óra alatt?

36. MelisUK (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. nov. 7. 13:58

A krumpit nem kell megfőzni a rakott krumplihoz, tojás pedig nem feltétlen kell bele. Sokkal finomabb úgy a rakott krumpli, ha nem főzöd meg előtte a krumplit hozzá. Annyi, hogy így hosszabb idő, de másfél órán belül így is kész van. Ja, és így le kell fóliázni.

Rakott krumplit rengeteg féle képp készíthetsz, nem feltétlenül kell a tojás. Tehetsz a krumpli közé bacont, konzervben kapható kész darált marhahúst barna szószban, ezt összekevered még tejföllel vagy tejszínnel, kolbászt is tehetsz bele, paradicsomot vagy más zöldségfélét. Mikor már kész a krumpli, leveszed a fóliát és még hagyod pirulni, majd sajt a tetejére, azt is ráolvasztod és kész.


Egyébként pl bármilyen húsfélét süthetsz sütőben lefóliázva, még szószos ételeket is készíthetsz, először a húst kell megsütni, majd rá pl gomba és tejszín, vagy ananász és tejszín, vagy akár bolti kész szószokat is ráönthetsz. Az is fini, ha csirkemellet hagymakockákkal sütsz meg, majd borsót teszel hozzá és arra tejszínt.

Készíthetsz aranygaluskát, máglyarakást is.

Köretnek a sütőben sült krumpli pl isteni.

2011. nov. 7. 13:57
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm :) Megyek vásárolni :) Ha esetleg még van valami ötlet, szívesen fogadom :) Később leszek :)
2011. nov. 7. 13:56

sőt, töltött káposztát is tudsz sütni római tálban vagy kistepsiben jól letakarva :) csak nagyon ki kell vágni a káposzta erét hogy vékony legyen.

és ha okosan csinálod, akkor egyszerre 3-4 dolgot sütsz meg egy sütőben, így az sem baj ha 3 órát megy a sütő, több napra meg tudsz főzn...izé...sütni :) utána csak mikróban kell melegíteni.

33. Panni58 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. nov. 7. 13:56

nem muszáj megfőzni a krumplit meg a tojást, nagyon finom úgy is, ha összekevered a tejfölt a nyers tojással és sóval, ezt öntöd a nyers krumpli-kolbász rétegekre, esetleg a tetejére még egy kis reszelt sajt is mehet.

érdemes egy ideig betakarni, és a végén hagyni csak, hogy a sajt rápiruljon.


más: nagyon finom a krumpli, ha nyersen összekockázod, kis olajat locsolsz a tepsi aljába, a krumplit fűszervarázzsal(amilyen ízűt szeretsz) megszórod, megforgatod, még egyszer megszórod, sütőbe be, 20-30 perc alatt kész, és nagyon finom.

32. Pahet a vadász (válaszként erre: 29. - Zseba)
2011. nov. 7. 13:54
Minden recept jöhet!!! Nagyon köszönöm :)
31. pencil
2011. nov. 7. 13:54

én egy édesség receptet küldök:


7 dl tejet összekeversz 3 db tojással, 25 dkg liszttel, cukorral (ízlés szerint) és pici sóval.

Hagyod állni 1 óra hosszát, majd vajazott tepsibe öntöd, és a tetejére hámozott almát szeletelsz kb. 4-5 darabot. Meghinted fahéjjal és porcukorral, majd kb 160 fokon 45-50 percig ill. tűpróbáig sütöd. Hidegen és melegen egyaránt finom.

2011. nov. 7. 13:54
Pizza.
29. zseba
2011. nov. 7. 13:53
Sajtos-tejfölös kenyérlángos! Isteni finom! Ha kell priviben átküldöm a linket!
28. Pahet a vadász (válaszként erre: 25. - Vikucka)
2011. nov. 7. 13:52

ez is eszembe jutott, de itt nem nagyon ismerek senkit... a házban meg még mi jártunk a legjobban, mert nekünk még van légkondink, amivel fűtünk, na meg a meleg vizet bojler adja... de a többieknek egyik sincs... szóval sztem ők a rezsójukat ha van, már bőszen használják...

hogy ezeknek is most jutott eszükbe télvíz idején gázt szerelni/ csövet cserélni az utcában.....

27. Pen80 (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2011. nov. 7. 13:51
mindenféle csirkemell, feta sajttal töltve, szalonnába tekerve, fasírt, töltött paradicsom vagy cukkini vagy padlizsán (sajna rizs nélkül, de darált hússal meg sajttal töltve mondjuk), langalló, tésztában sült ez-az (csirkemell, csülök, zöldség-sajt), kis fóliára vaj, szalonna, hús, krumpli, egyéb zöldség, becsomagol, tepsiben mehet, múltkor csináltam olyat, hogy őzgerincben sütöttem meg kockára végott húst összekeverve 2 tojással, kis liszttel meg sajttal, nagyon finom volt. Elvileg előtte vékony szalonnaszeleteket kellett volna fektetni az őzgerincbe és arra önteni ezt a cuccot, de nem volt itthon és így is finom volt. Egy ideig fóliáva letakarva sült (kb 45-50 percet, de úgyis látod milyen), aztán kicsit anélkül. Megkeresem a pontos receptet, ha érdekel.
26. zseba
2011. nov. 7. 13:50
Rizst is lehet mikróban párolni.
2011. nov. 7. 13:50
Vagy kérsz valahonnan kölcsön egy rezsót és azon megfőzöd a krumplit, vagy amit nagyon muszáj.
2011. nov. 7. 13:49
mikróban még soha nem próbáltam főzni..
23. édesmandula (válaszként erre: 22. - Édesmandula)
2011. nov. 7. 13:49
darált husi...
2011. nov. 7. 13:48
sütőben sült tészták is vannak :) a nyers tésztát kell kétszeres vízzel vagy szósszal odatenni tepsiben és szépen megsülfő...daráthusit is lehet keverni bele, de ott a sonkás tészta is, azt is lehet nyers tésztából csak sokkal több folyadék kell hozzá...
21. f1e23b97ee (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2011. nov. 7. 13:48

Lepcsánka- tócsni :)))


Legalább is felén így hívják.


Krumplit lereszelni, sóval, borssal fokhagymával és liszttel összekeverni, és sütőbe, vagy ha van gáz serpenyőben bő olajban kisütni.

2011. nov. 7. 13:47
Jah, és még bundáskenyeret is lehet csinálni sütőben!
19. pgiz
2011. nov. 7. 13:46
A krumplit mikróban is meg tudod főzni.Nem teljesen lezárt edényben, néhány kanál vízben. A tojást szintén, csak üsd bele mikrózható pohárba kicsi vízbe. A sárgáját szúrd meg, mert különben felrobban.
2011. nov. 7. 13:46

ezek nagyon jó ötletek :) köszönöm lányok/asszonyok :)

Kezdek egy kicsit fellélegezni, hogy nem jött el a világvége :D

17. kevian
2011. nov. 7. 13:46

Csirkemell őzgerincformában sütve!

Itt a hoxán is fent van a receptje. Piszok egyszerű, finom és csak sütő kell hozzá.

Ja és sütni, hurka kolbász!

16. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Zseba)
2011. nov. 7. 13:45
Ez tényleg nagyon jól hangzik! :)
2011. nov. 7. 13:44

Krumpliprósza (lepcsánka, lapcsánka - ki hogy ismeri) szintén lehet tepsiben sütni.

Hurka, krumplival.

De a rízst is meg lehet csinálni valahogy a sütőben, szerintem guglizz rá.

Párolt zöldégek, párolhatod akár a hússal együtt is, csak akkor később tedd rá.

Minden húsfélét meg tudsz csinálni a sütőben, tehetsz rájuk tejszínes vagy tejfölös szószt, akkor a pulyka- és csirkemell sem szárad ki.

Anyósom szokott búzadarából császármorzsát csinálni a sütőben, a receptet nem tudom, de arra is rákereshetsz.

14. zseba (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2011. nov. 7. 13:44
Igazán nincs mit, szívesen! :)
13. Pahet a vadász (válaszként erre: 11. - Zseba)
2011. nov. 7. 13:42
ez nagyon jól hangzik :) Köszönöm!
2011. nov. 7. 13:41
Rakott krumpli, rakott kel, Mikróban előfőzve9, tepsis krumpli, egybefasírt sütőben.
11. zseba
2011. nov. 7. 13:41

Szia!

Íme az egyik kedvenc tepsis kajánk:

Krumplit, gombát, csirkemellet felkockázod. A hagymát fél karikára vágod (mi imádjuk a hagymát így abból jó sokat szoktam beletenni), néhány gerezd fokhagymát is reszelek hozzá. Fűszerként delikát, őrölt bors, só, jót tesz neki a kakukkfű, a bazsalikom.

Az összes cuccot egy tepsiben összekevered, meglocsolod olajjal, öntesz rá egy kis vizet és lefóliázva sütöd. Amint megpuhult a hús, akkor leveszed a fóliát és kicsit még úgyis sütöd.

Ha még szaftosabban szeretnéd, akkor egy kis paprikát és paradicsomot is lehet hozzá tenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook