Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elszakadt a redőnyt felhúzó zsinór, mit lehet tenni vele? fórum

Elszakadt a redőnyt felhúzó zsinór, mit lehet tenni vele? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 4. 19:12
igen, már gondoltunk rá mi is, párom ahogy szabadnapos lesz megy és megnézi a városban mi a választék hozzá. Aztán megcsináljuk. Nem akarok szerelőt hívni, tegnap édesapámmal beszéltem kinevetett:D Azt mondja hogy egyszerű kicserélni, ne adjak ki sok pénzt érte:) párocskám meg már az este ahogy hazajött nekiállt nézegette aztán mondta hogy megcsináljuk nemkell szerelő:)
2011. jún. 4. 18:43

hoxa nem engedi berakni a linket, de google képkeresőjébe beírod: redőnygurtni

és dob találatot jó áron

2011. jún. 4. 18:39
ki lehet cserélni
11. potyek
2011. jún. 4. 18:34

Mi is pont így jártunk, de előbb az egyik ,majd a másik, aztán a harmadik redőny halt meg.

Kijött a redőnyös a három redőny javításáért 15.000ft-ot kért.Nem tudom, hogy drága vagy sem...

10. theri
2011. jún. 4. 12:16
Azért akad el, mert fent elmozdulnak a lécek, és nem passzol a sínbe. Mi is így jártunk tegnap. Fent egy kicsit jobbra vagy balra igazítani kell, és akkor simán csúszik.
2011. jún. 4. 12:09

Ma párom megszerelte, nagyjából legalább fel lett húzva nem akarok kriptában lenni egész nap:)


Aztán majd idővel vagy lekapatom az egészet és kicserélem, vagy nemfogom kicserélni csak megcsináltatni a gurtnit rajta, még meglátom.

2011. jún. 3. 23:09
Miért szégyellnéd magad? Mi most vettünk házat,itt is 1000éves redőnyök vannak,de nem mostanában lesz pénzünk kicserélni..
2011. jún. 3. 20:19
igen, valószínű hogy párom fogja kicserélni, remélem sikerül. Szégyellem magam, de több mint 30 éves a redőny még így is csoda hogy működik, és csak reménykedek hogy kapok hozzá gurtnit.
6. Mzsuka (válaszként erre: 5. - Arianne113)
2011. jún. 3. 19:57
Nekünk is az a szőtt fajta. 4m-t érdemes venni,kb 350Ft volt egy gazdaboltban. Érdeklődj utána mennyit kér egy szerelő,de azért a párod előbb próbálja meg,nálunk a férjem fél óra alatt kicserélte,vagy lehet annyi sem volt.
2011. jún. 3. 19:53

Köszönöm az információt, még azon gondolkozok hogy majd hogy csinálja meg a párom mert emeleten vagyunk sajnos. Le kellene szedni az egészet, vagy nem is tudom, csak elvagyok szomorodva. Az hogy régifajta az biztos, 80-anas években épült a ház akkor lett felrakva a redőny is...

(apósék háza amúgy ) hol kaphatnék hozzá gurtnit?

egyébként szélesebb, és hogy mondjam ilyen régimódi szőtt, nem olyan mint a mostaniak. Ha kihívnék hozzá szerelőt, nagyon drága lenne? Tapasztalat? Köszönöm a segítséget.

4. Mzsuka (válaszként erre: 2. - Syria)
2011. jún. 3. 19:44
Tényleg gurtni a neve,ezt akartam én is írni,csak elfelejtettem.
2011. jún. 3. 19:43

Szia!


Mi is így jártunk,itt is régi fajta redőny van,a férjem meg tudta csinálni.Párszáz ft-ért kapsz hozzá zsinórt.

2011. jún. 3. 19:43
Ha régi a redőny, akkor az nem lehet zsinór, hanem gurtni, kb. olyan 2 cm széles. Lehet, hogy a felfüggesztésnél a fém kezdte ki. Egy ügyes kezű férfi talán meg tudja javítani, de a legbiztosabb redőnyöst hívni. Csak ne hagyd magad új redőnyre rábeszélni!
2011. jún. 3. 19:39
Mit tudnék tenni? Esetleg házilag meglehet ezt csinálni? Régi darab már, ma ahogy húztam volna fel, megint beakadt és nem akart felmenni a redőny. Egy kicsit erősebben meghúztam, és puff neki. Pedig nem húztam olyan erősen hogy az a vastag zsinór elszakadjon!!! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook