Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egyre nehezebb... fórum

Egyre nehezebb... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyre nehezebb...

1 2
2012. máj. 21. 10:07

Szia!

Ha ilyen ügyesen csinálod,és ilyen nehezen megyegetnek le a kilók,akkor ott más baj lehet.

Menj el egy alapos kivizsgálásra,hogy mi újság a pajzsmirigyeddel pl.

Ha ez a bűnös,akkor azt rendbe kell tenni,írnak fel gyógyszert és minden megy mint a karikacsapás.

Mellette az uzsit és a vacsit cseréld T*rbó diéta turmixra,olyan kicsi a kalória értéke,hogy már ez sokat dob az egész diétán,és laktat,csillapítja az éhséget.

Az igazság az,hogy nekem is havi 1kg ment le mikor 73 kgról szerettem volna 60ra fogyni.Már lassan 4.hónapja pedig folyton 66-67.90 kg-al indultam szülni,86 lettem szülés után.A szülés és maga a várandósság is úgy megviselt,hogy sokáig erőtlen voltam,este srt a gyerek,akkor kinek volt eszébe enni,alig vártam napközben is mikor alszik el,gyorsan megfőztem....indukciós-on könnyű,ha már kitapasztalja az ember,csak beállítom az időt,hőfokot(,hogy ne égjen le),hozzá való edényben,már magától kész is,.....aztán aludtam amikor csak tudtam,mikor a pici is.Rengeteg szoptatós teát kellett inni,és inkább a leveseket kívántam.Emiatt annyira nem is figyeltem az étkezésre,de szépen mentek le a kilók,majd megállt 73-on és stagnált nagyon sokáig.Akkor kezdtem el keményen diétázni,és sajnos én rengetegszer szegtem meg,több falási roham,ézért is ment lassan,így azért mondom inkább kemény diétának,mert 2-3napig kínoztam magam,aztán egy falás roham,sírás a kudarc miatt,majd megint előröl.Tudtam én,hogy kell okosan csinálni,de mikor rátör az emberre az evés kényszer,akkor nem megy.

Nekem ez az egy bajom,nem azért eszek mert éhes vagyok.Így nekem, most 66 kg-al is ugyan olyan a diéta menete,mint a legelején,semmivel sem könnyebb, de az vígasztaljon,ha csak havi egy kiló is, az egy év alatt egy biztos mínusz 12,ami már nem fog visszajönni.Minél lassabban mennek le a kilók,annál biztosabb.Magam tapasztalata,hogy amilyen lassan ment le,azóta,most 2 hónapja eszegetek,nem tudtam diétára venni magam,de a 66-67 az maradt.Pár napja kezdtem előröl,igyekszek,de ez ugyan olyan nehéz.

A pajzsmirigy működésedet mindenképp vizsgáltasd ki, lehet ez a probléma,és onnantól megy majd minden mint a karikacsapás.Ne add fel soha!Meg tudod csinálni,nem az idő számít!!!!Lehet idén nyáron még bújkálsz,de annál nagyobb erőt ad és jövőre,már nem így lesz!!

El lehet itthon is medencézgetni,mi sem megyünk sehova,de mi leginkább az anyagi helyzet miatt :).Nekünk meg az nem jó :)!

Ügyes vagy és már ez a 2 kg,nagy siker!!Az első nagy siker,ez fog idővel növekedni!

2012. máj. 21. 10:04

a fogyásod útjában te magad állsz! rettentő negatívan gondolkozol és ezzel szinte arra predestinálod magad, hogy ne változzon semmi az életedben.


ne otthon edz! az is hasznos, de nem neked, mert te ezt egyfajta menedéknek használod. ha nem akarsz elmenni közös ugra-bugra órára, akkor kérd meg egy bnődet, vagy akár a párodat, hogy tempósan gyalogoljatok közösen. először húsz percet, egy-két hét múlva már fél órát. nem sokkal később gyaloglás helyett már a kocogást is bírni fogod, majd a futást.


csodát tenne, ha elkezdenél hinni magadban!

2012. máj. 21. 09:49

Szia! Nem okoskodni akarok, csak egy tanács: próbálj meg kardio edzést is, ne csak erősítőt. Sok naplóban olvastam itt, hogy jelentős súlytöbblet esetén, a sétával, gyaloglással is lehet fogyni.

Tudom, hogy nem könnyű, főleg ha bezavar a pajzsmirigy is, sajnos nekem is, de szedem a gyógyszerem. Nekem pl diétával, ha megszakadok sem ment le, pedig alig ettem. A kardio és erősítő mozgás, plussz próbálok odafigyelni étkezésre...és úgy tűnik lassan, nagyon lassan, de beválik:)


Ne add fel, sikerülni fog!

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - Liimo)
2012. máj. 21. 09:48
:-D bocsánat, most látom, tényleg. :-)
6. Liimo (válaszként erre: 2. - Kangaroo Island)
2012. máj. 21. 09:36
Csak az első felét olvastad el a cikknek? Sportol heti 6x40 percet.
2012. máj. 21. 09:31

Sajnálom,hogy így érzed :-( De azért ne add fel a dolgot.Valószínűleg egyébként pont a pajzsmirigyed miatt nem akar haladni ez a dolog,ez ellen túl sok mindent nem tudsz tenni.Kérdezted már az orvosodat,hogy ebben az esetben,a betegséged mellett hogyan tudnál fogyni?

Dícséretes,hogy a cukrot,lisztet leraktad,de a többit még nekem is szenvedés volt olvasni,nem még hogy neked ezeket nap mint nap fogyasztani.Ez nem életmódváltás,hanem inkább diéta.Szerintem te sem gondolod komolyan,hogy ezek után egész életedben csak csirkemellet fogsz enni,és hogy mindig ki fogod tudni kerülni az olyan helyzeteket,ahol valami cukrosat kéne fogyasztanod (pl.vendégség,még ha csak kóstolás szintjén is).Ez így nem tartható egy örök életen át.Mikor én leadtam 12 kilót,mindent ette,de tényleg,krumplit,sütit,stb,nem mondtam le semmiről,egyszerűen csak a mértékletesség,és hogy estére már csak nagyon keveset.Na meg a sport.De igaz,én nem küszködtem semmilyen betegséggel.Tényleg kitartás,meg szerintem jó úton vagy.Ha máshogy nem megy,kérj tanácsot az orvosodtól.

2012. máj. 21. 09:25

A pajzsmirigy betegség tud plusz kilókat hozni, de csak abban bizni, hogy ha a TSH-d rendben lesz majd könnyebb fogyni balgaság. Én is pzs beteg vagyok már 10 éve, nekem is először csak a kilók jöttek sorra egymás után. 155 cm-hez voltam 107 kg. Majdnem annyi mint te. Most pedig 65 kg vagyok, diétázom igen, sokszor eszem keveset, cukrot, fehér lisztes dolgokat mi sem eszünk, mert a 16 éves nagylányom 2 éves cukorbeteg lett. Azóta nálunk is kicserélődtem az alapanyagok.

Én 1 év alatt 42 kg-ot fogytam, néha kemény idétával de mégiscsak több mozgással. Fogytam akkor is amikor 9 volt a TSH-m és fogytam akkor is amikor 0,002. Ezt csak azért irtam le, hogy ne keseredj el, ha nem jönnek be a számításaid. Sajnos a rizikófaktorod meg van az egyéb anyagcsere betegségekre és nekem is ez adott egy végső elhatározást. Azt montam, hogy egy cukorbeteg elég egy családban, és ha magam és a gyerekem ellátása között kellene választanom tutti, hogy őt választanám, tehát én most megelőzök. Cukorterhelésed volt már? Pajzsmirigyeseknél azt is meg szokták csinálni.

Az 1000-1200 kcal jó, de ahhoz kell egy kis mozgás is, mert a szervezet könnyen megszokja a keveset és még abból is képes raktározni.

Nekem ez az 5ször eszek keveset nagyon szuperul működik, eleinte 3-4 kg- minden hónapban lement, november óta már csak 1,1 1/2 kg. De már csak néhány kg-ot szeretnék fogyni, (talán 3-at), mert gebe sem akarok lenni. Tanácsolni tudom kezdetben az esti sétát a pároddal, neki is jót tenne, ha kimozdulna.

Kívánom neked, hogy legyen elég kitartásod. Ha kérdésed lenne, vagy segítségre lenne szükséged írj nyugodtan. Én csak biztatni tudlak.

2012. máj. 21. 09:17
Szerintem a paleot neked találták ki.
2012. máj. 21. 09:10
és hol a sport?
2012. máj. 21. 09:08
Van úgy, hogy az élet közbeszól, és azt mondja, nem! Te harcolsz ellene, de hiába, ő átkot küld rád, és nem látod a célt. Az átok nálam háj és betegségek formájában jelentkezik, és mint egy ördögi kör, nem engednek ki fogságukból.

Ugrás a teljes írásra: Egyre nehezebb...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook