Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetem: Passzív félév során ki fizeti a TB-t utánam? fórum

Egyetem: Passzív félév során ki fizeti a TB-t utánam? (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 8. 12:35

1997. évi LXXX. törvény


a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetérőlegészségügyi szolgáltatásra jogosultak:


16) 1. közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy a felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, valamint az a külföldi állampolgár, aki nemzetközi szerződés vagy az oktatásért felelős miniszter által adományozott ösztöndíj alapján létesített tanulói, hallgatói jogviszonyban áll,


16/A. § A 16. § (1) bekezdésének i) pontjában említett tanuló és hallgató a tanulói jogviszony, illetőleg a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ideértve a tanulói, hallgatói jogviszony szünetelésének időtartamát is.


na ebből a nő nekem az első részt mutatta. tehát igaz a diákigazolványos dolog.

na és a diák megszűnte után pedig jön a 45 napos dolog.

2010. okt. 8. 12:27
igaz, a törvényben nem volt benne, hogy októberig, azt már csak a nő mondta hozzá.... szóval örülnék, ha valaki meg tudná mondani, hogy melyik törvényről van szó (mert amit olvastam, az csak kivonat volt apehokos részére...)
2010. okt. 8. 12:25

sziasztok. na utána jártam. úgy van, hogy most október végéig az iskola fizeti, utána 45 napig az állam és csak utána kell magam után fizetni, így kb. 1,5 hónapnyit kell, utána újra tanulni fogok.


az apehban azt mondták (oepben sík hülyék voltak ehhez!!! :S:S:S), hogy az oktatási törvényben van benne, ott helyben el is olvastam, és tényleg.

2010. szept. 6. 11:42

nappalira jártam. akkor megkérdezem azért. lehet egyetemenként ez is változik...


köszönöm a hozzászólásokat!

2010. szept. 6. 11:12
2 félévet az egyetem fizet,de csak ha nappalira jártál halasztás előtt.(elte legalábbis,máshol nem tudom hogy működik)
2010. szept. 6. 11:11
vagy bemész a hivatalba és szociális alapon kérvényezed úgy esetleg 1évig a hivatal
2010. szept. 6. 08:46
Te saját magad.
2010. szept. 6. 08:36
Be is vagyok regisztrálva a munkaügyi központhoz...
2010. szept. 6. 08:35
Egyetem: Passzív félév során ki fizeti a TB-t utánam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook