Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy beidézett tanú utazási költségeit valóban megtérítik? fórum

Egy beidézett tanú utazási költségeit valóban megtérítik? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. szept. 3. 14:35
Nekem helyben fizették, de az már évekkel ezelőtt volt.
2013. szept. 3. 14:32

Sziasztok! A mai napon idézését kaptam, hogy tanúként jelenjek meg egy rendőrségi kihallgatáson. Hurrá! Annyit azóta elárultak, hogy egy korábbi munkáltatóm, egy biztosító cég ellen folyik nyomozás, és mivel a kérdéses időben én éppen alkalmazásban álltam, hozzám is intéznének pár kérdést. Micsoda szerencse, remek program!

Budapesten kell megjelenlek, így az utazási költségeimet a nyomozást irányító személy szerint visszatérítik, de nem helyben, a házipénztárból, hanem lakcímre küldik majd meg.

Viszont bemutatni nyilván csak a felutazásom jegyét tudom majd, hiszen a visszautat csak azután vásárolom meg. Ilyen esetben a visszautam költségeit is megtérítik majd?

Valakinek van ilyen vonatkozású tapasztalata, ténylegesen meg szokott történni a kifizetés, várható a kompenzáció? Azt olvastam több helyen , hogy sokaknak helyben kifizették a költségeit, de nekem azt mondta az említett úriember a telefonos egyeztetés során, hogy lakcímre fog megtörténni, a buszjegyem bemutatása ellenében. Mivel elég rossz tapasztalataim vannak a postai kifizetésekkel, és hivatalos visszatérítésekkel kapcsolatban, érdekelne, hogy van –e olyan személy, aki elmondhatja magáról, hogy megvalósult a kifizetés?

Nekem most még ez a költség is nagy érvágás, nem mindegy, hogy saját költségre utazom fel, hogy két, gondolom rutinkérdést megválaszoljak, vagy ténylegesen térítve lesz az utam. Megőrülök, ha még nekem kell veszteségként elkönyvelnem egy olyan utat, melyet egy volt munkáltatóm esetleges törvénytelen cselekedetei miatt kell megtegyek. Őrület!

Előre is köszönöm a válaszokat, de kérlek, csak olyan válaszoljon, akinek van tapasztalata, vagy legalább első kézből ismer hasonló esetet!

2013. szept. 3. 14:32
Egy beidézett tanú utazási költségeit valóban megtérítik, ténylegesen megvalósul a kifizetés, van valakinek konkrét tapasztalata ez ügyben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook