Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy beidézett tanú utazási költségeit valóban megtérítik? fórum

Egy beidézett tanú utazási költségeit valóban megtérítik? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. szept. 27. 09:08
Közben tegnap kaptam egy határozatot, melyben megítélték az utazásommal felmerült költségeim megtérítésének szükségességét, szóval jól működik a gépezet, egy szavam sem lehet.
32. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2013. szept. 16. 22:14

Persze, majd megírom, így lesz kerek a történet.

9 hónap múlva is örömmel fogadom, legalább nagyobb lesz a meglepetés...:-)

31. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 15. 07:39

Kíváncsi lennék majd, hogy mikor ér oda a pénz.


Nekem egyszer volt illeték visszaigénylésem. (elveszett személyi miatt újat kellett csináltatni. Fotózás után, pénz befizetés, majd a kezembe adták az elveszett személyit. A postán nem adták vissza a pénzt, pedig a befizetés után nem telt el 15 perc sem, hanem el kellett mennem az illetékhivatalba visszaigényelni. Ezután kb. fél év múlva jött egy határozat, hogy az igényem jogos, majd 3 hónap múlva visszapostázták) tehát 9 hónap múlva kaptam vissza a pénzt...már szinte el is felejtettem:)

30. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 29. - CorvusCorax)
2013. szept. 14. 13:02

Hogyne, persze, fel sem merült bennem az ellenkezője, csak néha jól esik sajnáltatni magunkat.....különben nem esett nehezemre felutazni, mivel végső soron ráértem, pár éve faképnél hagyott Budapestemet is láthattam, sőt, egy végtelenül szimpatikus őrnaggyal találkoztam, aki tökéletesen megcáfolta a rendőrségnél dolgozókról kialakított korábbi, személyes tapasztalatok hiányában az olvasottakon, mások beszámolóin alapuló véleményemet.


Mindezt teljesen ingyen.....3in1 :-)))

2013. szept. 12. 09:18

Ujjé! Most már csak a postásra kell várnod :)


Egyébként meg elhiheted, hogy nem azért idéztek be, mert különben nem tudnák mivel kitölteni a drága munkaidőt.

28. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 27. - Spirik)
2013. szept. 11. 22:19

:-)

Mindenképpen, bár 5 órát utazni 15 kérdésért, melyeknek nagy részére nem is tudtam válaszolni, több, mint bosszantó.

27. spirik
2013. szept. 11. 21:17
Happy end
2013. szept. 11. 19:17

Update, hátha valakinek kiadja a google a bejegyzésem, mégiscsak legyen befejezés, ha már elmaradt a lefejezés:


Ma túlestem a mókán, végül szólnom sem kellett, nekem szegezték a kérdést, hogy élnék -e az útiköltség visszatérítés lehetőségével. Kaptam egy igénybejelentő lapot, kitöltöttem, lefénymásolták a visszaút jegyét, - végül előre megvettem a vonatjegyet - az odaútét pedig hozzácsatolták.

Lehet kérni bankszámlára és postacímre is, nekem a bankszámla szimpatikusabb lett volna, ha az a volna ott nem volna, mert nem volt nálam a száma.


Ennyi a történetem.

25. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 24. - Spirik)
2013. szept. 4. 10:00
Értem, köszi!
24. spirik (válaszként erre: 21. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 4. 08:22
Pontosan erre gondoltam. Vannak kapitányságok ahol nincs kp. pénztár mert egy nagyobb kapitánysághoz tartoznak. Ellentétben a bírósággal, mert minden bíróságon van pénztár, az illeték befizetése miatt (gazdasági társaság, polgári per....)
23. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 22. - CorvusCorax)
2013. szept. 3. 22:16

Szia!:-)


Igen, persze, hogyne jelezném, nem vagyok egy félénk típus, mindenképpen felhozom a témát, és kielégítő választ kérek a visszatérítésre vonatkozólag. Mindegy ,nincs értelme ezen aggodalmaskodnom tovább, fel kell utazzak, bemutatom a jegyeket, és rábízom a többit a sorsra.:-)


Köszi a választ!

22. CorvusCorax (válaszként erre: 21. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 3. 22:08
Szerintem spirik a kifizetás módja beli különbségre gondolt. Ha a téged beidéző azt mondta, hogy helyben nincs kifizetés, akkor azt veheted "készpénznek" :) De nyugodj meg, meg fogod kapni az utazási költséged, oda-vissza utat, csak nem azonnal, hanem majd a postás viszi valamikor. Azért ha elfelejtenék megkérdezni a kihallgatáson, hogy igényt tartasz-e az utiköltségre, akkor jelezd külön és add oda a menetjegyet.
21. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 20. - Spirik)
2013. szept. 3. 21:42

Pontosan mire gondolsz, ha erre a szituációra vonatkoztatod a kijelentésed?

A nyomozás folyamán megjelent tanúk felmerült költségeit nem áll módjukban azonnal megtéríteni, ellentétben a bírósági tárgyalásokkal, mert ez nekem is eszembe jutott, talán ezért jelezték, hogy ez nem így fog működni?

20. spirik (válaszként erre: 11. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 3. 21:36
Külömbség van a bíróság és a nyomozás illetékese (rendőrség) között!
19. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 17. - Bowie)
2013. szept. 3. 21:04

Kérdeztem, hogy nem lehetne -e más módon megoldani, de nem volt túl együttműködő a jóember, egy cseppet retardáltnak tűnt szentem. :-)

Nekem igazából nem is jön rosszul az utazás, mert másnap fel kellett volna utaznom egy képzésre, amit nem biztos, hogy megengedhettem volna magamnak máskülönben, de így, ha valahogy átvészelem az éjszakát Pesten, ingyen meg tudom oldani, hiszen, ha jól értelmezem a MÁV közleményeit, akkor a 100km-nél hosszabb távra szóló menetjegyeket fel lehet használni az érvényességet követő nap 24 óráig. Úgy látszik igaz, hogy minden rosszban van valami jó. Próbálom majd elérni, hogy helyben fizessék ki, de tényleg külön hangsúlyozta az úriember, hogy nem fogják, még gúnyolódott is ebbéli kérdésemen, hogy azért ne repülővel szándékozzak menni, vagy első osztályon. Mintha szégyellnem kellene, hogy rákérdeztem az útiköltség visszatérítés lehetőségére. Álljon már meg a menet, én az eljárásban fogok segédkezni, nem önszántamból utazom fel.


Azért remélem, hogy ez lesz az első és utolsó idézésem, egyáltalán nem villanyoz fel a dolog, ha egy mód van rá, messziről elkerülném az efféle örömöket!


Köszi a választ!

18. bowie
2013. szept. 3. 20:18
De mondjuk, ha van kedved menni Pestre, és csatangolással is egybekötnéd, vagy vásárlással, akkor tökjó, mert az utazásod ingyenes. Én ezek alapján mérlegeltem mindig, hogy hová hívnak..:DD
17. bowie (válaszként erre: 6. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 3. 20:17

Én busszal mentem, csak az odaútról volt jegyem, azt mutattam be és az alapján fizették ki a visszautamat is.

Szerintem ki fogják neked is fizetni ott helyben, próbálj meg ragaszkodni hozzá.

Nekem volt több, 180 és 350 km is. Az egyik régi telefonszámom, miután megszűnt, újra kiadták, csak feltöltősként (nem is tudtam addig, hogy ez volt a szokás akkoriban), és azt a számot bűncselekmények elkövetésénél használták.


Egyébként kérheted tőlük azt is, hogy helyben hallgassanak ki. És akkor oda, ahol laksz, küldenek a rendőrségre megkeresést, és neked a helyi rendőrségre kell bemenned, és ott felteszik neked azokat a kérdéseket, amiket leküldenek az ügyről.

így én megúsztam 3 utazást.

16. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 17:44
Klassz volna, ha a BKV jegyek árát is visszakapnám, csupa jó hír, köszi!:-)
15. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 17:43

Az szuper, köszönöm, bár amikor az egyetemi éveim alatt hetente utaztam haza, nekem mindig konkrét járatra kellett megvennem a jegyem ha elővételben váltottam meg, de arra nem emlékszem, hogy ez fel volt -e tüntetve rajta.

Mindegy, szerintem marad a vonat, szerencsére van választási lehetőségem.:-)


Köszi, hogy reagáltál!

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 3. 17:26
A buszjegyet nem járatra, hanem napra kell venni. A BKV-s utazás pedig ugyanúgy beleszámít neked.
13. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 17:23

Szia!:-)


Igen, azt hiszem ez lesz, bár ettől függetlenül még nem fogom tudni átadni a jegyem, maximum lefénymásolják. Sőt, mivel nem tudom meddig tart, azt sem tudom mikorra vegyem meg a jegyem, de ez legyen a legnagyobb bajom, veszek egy késői időpontra szólót. Gondolom a BKV költséget nem fogják állni, legalább is gondolom, de azért azt a jegyet is elteszem, előre kezelem a visszaútra is!:-)Mindenkitől azt hallom, hogy nem is ellenőriztek semmit, könnyedén kifizették, nálam viszont előre jelezték, hogy nem kapom meg helyben, és ez idegesít. Az egyik legforgalmasabb rendőrkapitányságon nem fizetnek ki azonnal, ez bosszant...

Nagy szívás ez a tanúskodás...


Köszönöm a válaszod!

2013. szept. 3. 16:43
Meg tudod venni előre a jegyed a jegypénztárban, ill. online is.
11. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 10. - Spirik)
2013. szept. 3. 15:26

Szia!:-)


Nem olvastál alaposan, éppen azt írom, hogy tudom, hogy megtérítik általában helyben, de nekem külön felhívta a figyelmem a nyomozás illetékese, hogy nem helyben fizetik, hanem postacímre utalják, vigyem a buszjegyet, ezért vagyok bizonytalan egy cseppet, mert ki tudja megvalósul -e, és ha igen, vajon a megfelelő összeget küldik majd?!


Köszi a választ!

10. spirik
2013. szept. 3. 15:23
Szia, igen meg téritik oda-vissza utat, amennyiben a pénztár nyitva 8-16 óra között azonnal ki is fizetik. Ha gépkocsival mész a forgalmi legyen nálad még akkor is ha nem te vezetél vagy a kocsi nem a te neveden van! A meg tett km.-re pedig vagy te mondasz egy számot vagy a biró meg sacolja. Ilyenkor nem az számit hogy hol laksz hanem honnan jösz! Egyépként a birót baromira nem érdekli hogy mennyit kell fizetni mert a tárgyalási itéletben hoz egy határozatot hogy mennyit fizetek ki összesen és mennyivel tartozik az államnak.
9. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 8. - 090716)
2013. szept. 3. 15:16

Szia!:-)


:-) Igen, ez világos, és ezt olvasom mindenütt, de nekem az nem tetszik, hogy nem helyben fizetik ki, hanem postacímre, így félek, hogy az összeg majd nem fedi a valós költségeket, főleg, ha nem veszik figyelembe, hogy a jegy oda-vissza szükséges, mivel csak az odaút szelvényét tudom bemutatni.


Köszi a választ!

2013. szept. 3. 15:09
Mikor megtette a tanú a vallomását, megkérdezik, hogy igényt tart -e utazási térítésre. Én még nem vettem soha igénybe, de biztos azért kérdezi a bíró, mert ki szeretné fizetni! ;D
7. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 5. - Hbbea)
2013. szept. 3. 14:44

Szia!:-)


Igen, én is ezt olvastam a neten mindenütt, de nekem külön kiemelte az őrnagy, hogy nem azonnal térítik, vigyem a jegyet. De a visszaút jegyét nem tudom bemutatni...


Köszönöm a választ!

6. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3. - Bowie)
2013. szept. 3. 14:43

Köszönöm a gyors választ. Ez jó hír, de én egy kicsit tartok tőle, hogy nem helyben fizetik majd. nem is értem, hiszen a Gyorkocsi utcába megyek, ott nyilván van Pénztár. Az ügyet irányító őrnagy annyira flegma volt, hogy még egyszer nem hívnám fel ezért, de elkeserít a gondolata annak, hogy végül saját költségre utazom fel.

Neked be kellett mutatnod a jegyed? Mekkora utat tettél meg? Nálam összesen 240 km-ről lesz szó.


Köszönöm a válaszod!

2013. szept. 3. 14:42
Nekem bíróságon - tanúként voltam beidézve - megtérítették a gépkocsit, és mivel vállalkozó vagyok, a kiesett idő bérét is. Kp-ben, azonnal. Nagyon fura volt, mert hasraütésszerűen ment. Honnan, milyen autó, mit dolgozik kérdés után a felperes ügyvédje megkérdezte, hogy 20.000 elég lesz? Majdnem szó szerint... És zsebből ideadta, a bírónő jegyzőkönyvbe diktálta, még aláírni sem kellett semmit.
2013. szept. 3. 14:35
És igen, a visszautat is fizették akkor.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook