Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ebben az évben szeretnék babát:) Ha te is szeretnél csatlakozz! fórum

Ebben az évben szeretnék babát:) Ha te is szeretnél csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2839. manócskaah (válaszként erre: 2834. - Bcb6de9272)
2011. okt. 14. 12:57

milyen táblázatba? hogy kell oda jelentkezni?

hát csajszi nem tudom,nekem mindig napra pontosan 28 napra jön meg ami ma van szoval izgulok,de viszont akkor meg már a tesztnek(25ös érzékenységü) ki kéne mutatni nem?

Annyira aranyos vagy köszönöm hogy igy izgulsz értem :)

2011. okt. 14. 12:56
Szóval itt össze van szedve mit érez egy nő ha babát vár:)
2011. okt. 14. 12:54

TERHESSÉG JELEI:


1. Kimerültség, fáradtság

A fáradtság és kimerültség a terhesség azon korai jelei közé tartozik, mely már a fogantatás utáni első héten jelentkezhet. Hamarabb elálmosodsz, és nehezebb reggelente felkelni. Napközben is álmosnak, fáradtnak érzed magad, és a testmozgás is nehezedre esik. Akár egy egyszerű vásárlás is kimerítőnek tűnik. Mindez a hirtelen hormonváltozás miatt van.


egyéb lehetséges magyarázat – stressz, kimerültség, depresszió, megfázás vagy egyéb betegség


2. Fejfájás

A hormonok hirtelen növekedése okozhat gyakori fejfájást már a terhesség korai szakaszában is.

egyéb lehetséges magyarázat – dehidratáció (kiszáradás), koffein visszatartás, egyéb fejfájást kiváltó tényezők


3. Gyakori vizelés

A hormonváltozás hatására gyakrabban kell pisilned, amit gyakran felfázás jelének tekintenek. Ez a tünet a terhesség egészét végigkíséri, mivel a terhesség előrehaladtával a megnövekedett méh nyomja a hólyagot.

egyéb lehetséges magyarázat – húgyúti fertőzés, túlzott koffein/ folyadékfogyasztás, diabétesz


4. Bizonyos ételek kívánása/undorodás egyes ételektől

Az a mai napig sem tisztázott pontosan, hogy mi okozza az émelygést, az undorodást bizonyos ételektől. A háttérben valószínűleg egy védekező mechanizmus áll, amely a magzat egészségét szolgálja azáltal, hogy az anyát távol tartja a potenciálisan veszélyes táplálékoktól. Főleg későbbi terhességi korban fordulhat elő bizonyos (esetenként szokatlan) ételek megkívánása.

egyéb lehetséges magyarázat – depresszió, bizonyos tápanyagok hiánya a szervezetben


5. Szagérzékenység

A terhesség korai tüneteihez tartozik, hogy az addig kedvelt szagok, illatok rosszullétet okoznak, és egyéb szagokra is sokkal érzékenyebbé válik a kismama. Mindezt a megnövekedett ösztrogénszinttel magyarázzák.


6. Szédülés, ájulás

A korai terhesség gyakori jele a szédülékenység, különösen, ha éhes vagy. Mindez az alacsony vércukorszint miatt van. Segít, ha gyakrabban eszel, hogy a vércukorszinted ne essen le. Jó, ha mindig van nálad valamilyen egészséges, tápanyagdús nassolnivaló: banán, szőlő, mazsola, müzliszelet stb.


7. Hányinger, reggeli rosszullét

Ez a közismert korai terhességi tünet egyeseknél már a fogantatás után, másoknál általában 2-8 héttel az után jellemző. Általában reggel jelentkezik, de bármely napszakban előfordulhat. Sokat segíthet, ha reggel ébredés után eszel néhány falatot, illetve napközben is tartasz magadnál néhány szem kekszet, aszalt gyümölcsöt valamint egy kis üveg ásványvizet. Rendszeres, kis mennyiségű étkezések esetén a rosszullétek ritkábban jelentkeznek.


Ritkán előforduló állapot a terhességi vészes hányás, ilyenkor a gyakori, sorozatos hányások miatt a szervezet nem jut elegendő folyadékhoz valamint tápanyaghoz, emiatt néhány napos kórházi felvétel indokolt. A kismama állapotát ilyenkor infúziós kezeléssel igyekeznek rendezni.

egyéb lehetséges magyarázat – ételmérgezés, stressz, egyéb gyomorpanasz


8. Megduzzadt, érzékeny mellek

A megduzzadt, érzékeny mellek már a fogantatás után 1-2 héttel jelentkező terhességi tünetek. Ilyenkor a mellek fájdalmasan duzzadtak és/vagy érintésre érzékenyek. Legszembetűnőbb mindez zuhanyzásnál, átöltözésnél, vagy az esti lefekvésnél, mikor próbálod magad kényelembe helyezni. Nem csak a mellek, hanem a mellbimbó is érzékeny lehet, emellett a színe is sötétebb tónusúvá válhat.

Mindennek hátterében a szoptatásra való felkészülésért felelős hormonok állnak.


egyéb lehetséges magyarázat – hormonzavar, fogamzásgátló tabletta, premenstruációs szindróma



A megtermékenyítésről

Forrás

9. Hátfájás

Ritkábban előforduló korai terhességi tünet a hát alsó részének fájdalma. Általánosan elmondható, hogy ez a terhesség egészét végigkíséri.


egyéb lehetséges magyarázat – stressz, egyéb hátprobléma, fizikai vagy mentális megerőltetés


10. Az emésztőrendszer működése megváltozik

Bizonyos, terhességben termelődő hormonok hatására a simaizmok ellazulnak, csökken a belek perisztaltikus mozgása, emiatt pedig a béltartalom továbbítása. Ez az oka a terhesség alatt gyakran jelentkező székrekedésnek. Étrendi változtatásokkal ez a probléma csökkenthető. Naponta legalább másfél-két liternyi folyadék (főleg víz vagy édesítetlen gyümölcstea, esetleg vízzel hígított 100%-os gyümölcslé) elfogyasztása javasolt, ezen kívül pedig sok gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, natúr joghurt, aszalt gyümölcsök.


A nyelőcső záróizma ellazul, emiatt fordulhat elő savas felböfögés, gyomorégés, reflux (amit súlyosbít a terhes méh nyomása is), és a várandós nők sokkal könnyebben hánynak.


11. A hüvelyváladék mennyisége megnő, savas vegyhatása fokozódik

Fontos, hogy amennyiben a nagyobb mennyiségű váladékhoz szeméremtesi égő, viszkető érzés párosul, vagy ha a váladék kellemetlen szagú vagy szokatlan színű, mindenképpen fel kell keresni a szülészorvost. Ilyen tünetek hátterében gombás vagy bakteriális fertőzés is állhat. A fertőzést mindenképpen kezelni kell, terhes állapotban is. Főleg a baktériumok által kiváltott fertőzések veszélyesek, ugyanis ezek a méh felé terjedve vetélést, koraszülést okozhatnak.


Várandós nők esetében a hüvelyi fertőzések egyébként a megszokottnál gyakrabban fordulhatnak elő megfelelő tisztálkodás, higiéniai körülmények mellett is.


Mindemellett előfordulhat, hogy a szeméremajkak sötétebb színűek lesznek.


12. Magasabb testhőmérséklet és pulzusszám

A terhesség egyik korai jele, hogy a testhőmérséklet picivel magasabb, mint egyébként. Ilyenkor gyakran megfázásra, kezdődő betegségre gyanakszik a kismama.


Várandósság alatt emelkedik a pulzusszám. A vérnyomás a kezdeti időszakban kissé csökken, majd ismét a normális értékre emelkedik. Előrehaladott terhességben, mivel a méh felfelé nyomja a rekeszt, a légzés jellege megváltozik, könnyebben kifullad a kismama. A növekvő méhnek a nagyvénákra gyakorolt nyomása miatt visszerek jelenhetnek meg a lábszáron, a combon. Hasonló ok miatt alakulnak ki az aranyeres csomók is, azonban ebben a folyamatban szerepe lehet a székrekedésnek is.


13. A menstruáció késése, megváltozása

A késő, vagy kimaradt menstruáció a leggyakoribb terhességi jel. Noha sokan véreznek a terhesség alatt is, az a fajta vérzés jellegében teljesen más, mint a menstruáció.

egyéb lehetséges magyarázat – Túlzott súlyvesztés vagy súlygyarapodás, hormonális probléma, stressz, fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyása.


14. Beágyazódási vérzés

Ez az egyik legkorábbi terhességi tünet, általában a fogantatást követő 6-12 napon jelentkezik, mikor az embrió beágyazódik a méh falába. Ez a vérzés általában pecsételő, kis mennyiségű, jellegében eltér a normál menstruációtól, s annak várható időpontjától hamarabb jelentkezik.


egyéb lehetséges magyarázat – korábban jelentkező menstruáció, fertőzés, fogamzásgátló tabletta váltás, heves szeretkezés során szerzett horzsolás.


15. Hangulatváltozás, ingerlékenység

A fentiekben leírt tünetek mellett még a hormonok is dúlnak a szervezetedben, csoda így, hogy ingerlékenyebb, érzékenyebb vagy? Ez az érzelmi változás a felelősségvállalásra való felkészülés időszaka. Teljesen normális, hogy tele vagy megválaszolatlan kérdésekkel a szüleid és barátod reakcióival, a terhességgel és a jövőddel kapcsolatban. Segíthet, ha sokat alszol, megfelelően táplálkozol, és nagyokat sétálsz.

2011. okt. 14. 12:53
Nekem szeptember 22 én volt meg...
2835. bcb6de9272 (válaszként erre: 2831. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 12:51
Szerintem babát vársz...izgalmas nagyon:))))
2834. bcb6de9272 (válaszként erre: 2831. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 12:51

Már jobban izgulok mint te:)

Viszket a bal szemem öröm.)

Nagyon kívánom neked, hogy + legyen a teszt.)

A táblázatba nem jelentkezel?

te lennél a második babásunk:)

2833. bcb6de9272 (válaszként erre: 2829. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 12:50

Figyelj a ciklus változhat...nekem is van hogy nem úgy jön ahogy várom...

Végy egy tesztet vagy írány a doki:)

2832. bcb6de9272 (válaszként erre: 2829. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 12:49

Én szerintem te babát vársz:)

Mert a hasfogás...az egy tudatalatti jelecske neked...

Figyi vegyél egy profi tesztet...mert ha babát vársz annak már csíkosnak kell lennie!

Drukkolok ezerrel neked!

Hány éves vagy?

2831. manócskaah (válaszként erre: 2828. - Bcb6de9272)
2011. okt. 14. 12:48
:) Én is szeretek itt beszélgetni,jo hogy tartják bennem a lányok a lelket,és persze én is ezt teszem,vagyis igyekszem,ha valaki szomoru vagy elkeseredett:)
2011. okt. 14. 12:47

Hova tüntetek?

Én sokszor olyan tagok adatlapját nézem akikről tudom, hogy régóta próbálkoznak...pedig nem ismerem őket személyesen...együtt érzek azokkal akiknek nehezen jön össze..

beszéltem egy lánnyal pl ott egyik félnek sincs semmi betegsége és mégsem jön a baba...ez mitől lehet?

És mondja már 3x próbálkoztak inszeminációval...de semmi...minimálbérből nehéz...anyagilag is...

2829. manócskaah (válaszként erre: 2826. - Bcb6de9272)
2011. okt. 14. 12:47

dehogynem:) csomoszor azon kapom magam,hogy simogatom a hasam,és akkor esik le hogy dehülye vagyok lehet nincs is ott senki(mostmár biztos)

Sokat pisilek,de én amugy mindig... :S:D szoval ezt nem vehetem jelnek,ja és 17én volt meg utoljára és aztmondták akkor ma kéne megjönnie ha 28 naposak a ciklusaim szoval...reggel szokott megjönni,hát eddig még nem jött...

2011. okt. 14. 12:42

Most látom, hogy szinte mindannyiunk első babát vár/na:)

Örülök, hogy beszélgethetek veletek...jó beszélgetni...alig várom, hogy Éva után legyen már végre másik baba várónk is:)

2011. okt. 14. 12:41

Szerencsésnek érzem magam, hogy én nem idegeskedek,mert megjön vagy nem jön meg...lazán kel ezt felfogni lányok, minél jobban akarsz valamit...annál nehezebben lesz a tied!

A babák tudják mikor kell érkezniük:)

Ők mindég váratlanul szeretnek jönni:)

2826. bcb6de9272 (válaszként erre: 2824. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 12:39

Figyu tesztelni akkor érdemes ha valóban nemjön meg amikorra várod.

Egyébbként terhesség idején jellemző az az érzés mintha megjönne...

Én pisilek sokat vagy 4 napja...pedig nem vagyok felfázva, ma már 2x pisiltem máskor napi 3 szor szoktam...

Nem szoktad azt tapasztalni magadon, hogy a hasadat fogod...nem direkt...csak mindég ott a kezed...ez is egy jel...nálam ez is bevált..

nekem volt egy terhességem 2007 ben csak a 9 hétben megállt a baba szíve...mondjuk nálam elég bonyolult dolog volt, mert az akkori pasim nem akarta...hátba vágott és én annak tudom be a dolgot..

gabriel teszt sztem a legjobb...próbáld ki..

2825. hmel84 (válaszként erre: 2816. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 12:39

Köszi, aranyos vagy!!!

Én is szorítok Nekd, hogy minél előbb sikerüljön!!!

+++++++

2824. manócskaah (válaszként erre: 2823. - Bcb6de9272)
2011. okt. 14. 12:35
én 3napja egésznap szaladok a wcre mert azthiszem megjött de nem,mégis negatív a teszt,és holnapra nem várom
2011. okt. 14. 12:22

Mivel már vártam babát korábban tudom mik a jelek:

Én mindég pisilni jártam és úgy éreztem, hogy vérzek közben meg nemvolt semmi...aztán kiderült,hogy baba van a dologban...de más egyébb jel nem volt...

nem mindenkinél egyértelmű ez sem, mindenki más így mindenkinél másképp derül ki a terhesség:9

2822. bcb6de9272 (válaszként erre: 2818. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 12:19

nem akarok senkit elkeseríteni, de menses előtt is ugyanazok jellemzők mint terhesség alatt!

A sírás, érzékeny mell...has szurka ezek lehetnek terhesség jelei is de annak is lehet a jele, hogy megjön.

Én most olyan fura dolgokat érzek amit menses előtt sem szoktam...

Bőgő masina lettem, a hasam fáj időnként..a mellem fáj...és sokat pisilek...de tudom, hogy ez lehet a menses jele is...hisz a hormonok ilyenkor is dolgoznak.

Én nem élem bele magam semmibe...sőt most valahogy meglepődnék ha terhes lennék, mert a tél meg minden kicsit zavarna...

Én ma vagyok a 23 ik napon...20 ára várom...akkor pontosan 29 napra érkezik...mostanában nagyon pontos..korábban 31-32 napra jött mostanság meg 28 29 napra...tehát nálam valószínű, hogy menses előtti mizéria de lehet nem...

20 után kiderül mi van:)

Mindenkinek kívánom, hogy végre + legyen az a fránya teszt!!

Sok szerencsét nektek lányok!

2011. okt. 14. 12:13

Sziasztok!

Hogy vagytok?

2820. manócskaah (válaszként erre: 2819. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 11:42
olyan megható dolgokat tudsz írni.Tényleg ezt csaj azok tudják akik benne vannak,és csak ők tudnak tanácsot adni :) Igazad van,nem kesergek,ezentul nem fogok ezen görcsölni,együtt leszek a párommal amikr jol esik és majd jön ha jönni akar:( :)
2819. Vigyorex6 (válaszként erre: 2818. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 11:37
Egyénként jót tesz. Sírd ki magad. Tulajdonképpen ez segít a feldolgozásban. Minden kudarcot meg kell gyászolni, de ne csináld azt amit én csináltam. Sajnáltam magam. Mára ritkán vannak ilyen elkeseredett napjaim. Fejet fel, mellett ki, és előre!!! A babádnak egy kiegyensúlyozott, erős anyukára van szüksége, és akkor fog jönni, ha megnyugszol! Lehet, hogy most is ott van, úgyhogy rázd fel magad!!!!!
2818. manócskaah (válaszként erre: 2817. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 11:32
na most ezen is elsírtam magam,mindenen elsírom magam :S:) Olyan aranyos vagy,köszönöm,és igen ezért vagyunk
2817. Vigyorex6 (válaszként erre: 2815. - Manócskaah)
2011. okt. 14. 11:29

Itt is írom, hogy nem biztos! Szorítok Neked is!

Mindannyian így éljük meg egy darabig a sikertelenséget. Vannak könnyebb és nehezebb hónapok, ami érthető, de itt vagyunk egymásnak, hogy ha nem is sokkal, csak néhány jó szóval, de segítsük egymást!!!!

2816. Vigyorex6 (válaszként erre: 2814. - Hmel84)
2011. okt. 14. 11:27
Szia! A cicid azért feszül Meli, mert már megtörtént a peteérés, és az ösztrogéntermelést felváltotta a progeszteron termelés. Türelem! 10 nap és minden kiderül! :) Szorítok!!!!!! ++++++
2815. manócskaah (válaszként erre: 2814. - Hmel84)
2011. okt. 14. 11:20
Sziasztok csajok.csináltam tesztet,negatív lett,a kontroll csik is elvan mosodva :S:S Ma vagy holnap kell megjönni,ezek szerint meg is fog :( nagyon elvagyok keseredve:(:(
2814. hmel84
2011. okt. 14. 11:07

Hello Lányok!

Ki hogy van?

Nekem ez a 20. ciklusnapom, még 10 nap a nemvártig!

:)

Semmi jelem nincs egyelőre, csak a mellem feszül, olyan izomlázasan, de az mindig szokott a mensi előtt. Max. annyi, hogy szúrkál néha a hasam.

De a beágyazódás sem történhetett meg elvileg még, max. szombattól majd!

2011. okt. 13. 08:56

Jó reggelt mindenkinek!

Hogy vagytok?

2812. CsillagTM (válaszként erre: 2795. - Manócskaah)
2011. okt. 13. 00:17
aham. hát, láttam olyan tesztet, amire az volt írva, h a menstruáció előtt 2-3 nappal már használhatod...ha ilyened van, akk oké, hiszen szerdán épp 2-3 nappal voltál előtte.
2811. 171925f409 (válaszként erre: 2810. - Bcb6de9272)
2011. okt. 12. 22:23

Jó éjt neked is szia:)

Igen ezt hallottam, hogy peteérés körül jobban kívánja a nő a párját:)

2011. okt. 12. 22:20

El köszönök

Szép álmokat!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook