Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebadó... fórum

Ebadó... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. 5bfba16667 (válaszként erre: 10. - Nívea)
2011. okt. 1. 09:06
Bármelyik szemetesbe DOBD KI!!!! Zacsiba bele, és kidobod. Bocsesz, de ehhez nem kell diploma.
2011. okt. 1. 09:05
De hát még mindig jobb ha a kukába dobod nem???
2011. okt. 1. 09:05

Atyaég! Milyen kutyatartó az olyan, aki nem tud egy szaroszacsival a kezében 10 percet sétálni hazáig? Vagy a köv kukáig? Nyugodtan rakd bármilyen kukába a szart, de nehogymár otthagyd.


Úristen. Akkor az ilyen állattartók miatt ítélnek meg engem, aki aztán napi 2x szedem a kutyám után a szart, és nem zavar, mert imádom. Nem engedem el, mert mást zavar, és ezt elvárnám a másik kutyatartótól is.


A másik oldal viszont igen.. Miért nincsen kutyafuttató, az ember ott szocializálhatná a kutyáját, és miért nincs kinn 1-2 szarszedő kuka?

A zacsit nem az államnak kell megoldania, veszel azt hiszem 99 ft-ért egy 30 darabosat. Szerintem ha a kozmetikus, meg az ütyürüpütyürü rózsaszín kiskabátka belefér, akkor ennek is bele kéne.


Mélységesen felháborít ez a hozzáállás (mint kutyást), hogy valaki nem szedi fel. Mi joga van rongálni a környezetét??? Komolyan mondom, az ilyet fel kéne pofozni, hogy ébredj már fel!!!

10. Nívea (válaszként erre: 9. - Spiritus)
2011. okt. 1. 09:01

Én szívesen összeszedném, ha lenne lehetőség, de hidd el, hogy más kutyája után nem fogom. És az enyém nem kakál össze-vissza a járda mellé, játszótérre, stb.. Egy helyre járunk. Mondjuk falubéli panelnál van ilyen lehetőség. Oda nem járnak gyerekek, se felnőttek sem. Fa alá meg főleg. De tényleg nem lehet a kukába dobni, akkor hova gyűjtsem? A saját wc-be húzzam le?

Itt komoly intézkedéseket kellene bevezetni, vagy pedig a kutyaadóból beszedett összegből ezeket a dolgokat megoldani.

9. Spiritus (válaszként erre: 6. - Nívea)
2011. okt. 1. 08:57
Nagyon jó kis hozzáállás...mondhatom
8. Nívea (válaszként erre: 5. - Spiritus)
2011. okt. 1. 08:56
Ez is jogos, de a kóbor kutyák, vagy azok, akik nem tudják a kutya tartását megoldani, mert kijár az utcára, az ugyanúgy odakakál. És ezt is a gyerekek nyalják fel... Addig míg ez nincs megoldva, szerintem akármilyen adót, zacskót, kukát helyeznek ki, teli lesz kutyakakával minden.
2011. okt. 1. 08:53

Az ebadó által lesznek tele az utcák és terek kóbor kutyákkal.


Most már csak a levegővétel megadóztatása van hátra.

2011. okt. 1. 08:53
Így van. És lehessen minden üzletben kutyapiszok zacskót kapni. Meg fogják be a kóbor kutyákat, és akinek szabadon jár-kel a kutyája (jelen esetemben) a faluban, azokat büntessék meg, mert minek az olyannak kutya, akinek folyton kint császkál. Begyűjti a sintér, aztán megint 2 hét múlva az utcán van a kutya, hiszen kiválthatja. Én meg pórázon nem sétáltathatom az enyémet, mert nekünk jön a másik kutya. És összepisál, összekakál mindent. Azt ki fogja összeszedni. Amíg ez nincs megoldva, addig én sem gondolom, hogy kötelező összeszedni a saját kutyám után, főleg, ha zacskó és kuka sincs kihelyezve.
5. Spiritus (válaszként erre: 3. - Ageeca)
2011. okt. 1. 08:51
Ne haraguj, hogy ezt mondom, de akkor inkább nyalja fel más gyereke a földről??? Akkor is fel kell szedni a kakit!
2011. okt. 1. 08:48

[link]

Itt talán választ kapsz a kérdésedre, talán...

3. Ageeca (válaszként erre: 2. - 469a0bf940)
2011. okt. 1. 08:48

Nem rég akarják behozni az ebadót!


---

Nekem kistestű kutyám van, palotapincsi, alig 4 kg-s kis dög, arra mennyi adót szabna???


Én oltatóm, én tartom tisztán (szobakutya), és hordom kozmetikushoz, akkor nem értem!!! A kutyapiszkot nem szedem fel, mert nincs kutyapiszok-kuka... A rendes utcai kukákba megint nem tehetem, mert veszélyes hulladéknak minősül...

Adjon az önkormányzat terenként 2 kukát, és felszedik az állattartók...

2011. okt. 1. 08:43
Még nem is hallottam ilyenről, pedig vagy 10-15 éve van kutyám(csak nehogy egyszer bekopogtassanak a N.V-tól)
2011. okt. 1. 08:41
Miről is szól igazából?És miért kéne fizetnem,ha a saját pénzemen eltartok egy kutyát?
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook