Duciadó (beszélgetős fórum)


1 2
27. c38e379cec (válaszként erre: 8. - Hmkati)
2011. máj. 4. 08:51

Ezzel én tisztában vagyok, de ha a dagadtak vérnyomásra, szívre, cukorra szedett gyógyszereinek a támogatását elveszi, ha nem ad helyette támogatást, segítséget az általa ideálisnak tartott testsúly eléréséhez, akkor ezeket az embereket gyakorlatilag halálra ítéli. Mert a lefogyás nem csupán akarat kérdése. És akinek nincs pénze a drága gyógyszerre, annak nincs pénze a csökkentett szénhidráttartalmú méregdrága élelmiszerekre, sem a heti két-három ilyen-olyan tornára.


Egyébként a tüdőgondozókban most is van ingyenes dohányzás-leszoktató program. Ha nem ad széleskörű, és konkrét életmódváltó programot, nem vonhatja el a támogatást.

26. 4e51fafc75 (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2011. máj. 4. 08:51
Aztán mér' nem a piások, mér' nem azok, akit sok csokit esznek, vagy szalonnázgatnak...? Vagy nem mozognak, nem járnak fittnesszbe?
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - 06718ca650)
2011. máj. 4. 08:48

Nekem is ez jutott az eszembe, amikor jött az első hozzászólás, hogy miért nem a dohányosok, stb.-k fizetnek többet?

Röhejes. Attól nekem nem lesz több fizetésem, nem bánnak jobban velem a dokik, illetve nem leszek egészségesebb ha valaki kevesebb támogatást kap a befizetett TB-ből, vagy többet használ el belőle.

Nem is tudom, hogy az emberek miért gondolkodnak így. Attól, hogy valakitől elvesznek neki nem lesz jobb mégis elégtételnek tekíntené...

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - 4e51fafc75)
2011. máj. 4. 08:45

Na igen. Az apukám mindig karcsú volt és mégis magasvérnyomással kezelték, majd agyvérzésben halt meg. Pedig inkább sovány volt. Az anyukám szintén nem volt több sosem 50 kg-nál 3 gyerek után és mégis infarktusban halt meg 40 évesen.


De ezek biztos a kivételek, amelyek erősítik a nem tudom mit...

23. 4e51fafc75 (válaszként erre: 20. - 5e48d37001)
2011. máj. 4. 08:40
Ez is érdekes. Láttam én már sok olyan embert, aki nem volt túlsúlyos, és mégis magas volt a koleszterinje.
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2011. máj. 4. 08:37
Sok olyan beteg ember van, aki annak ellenére hízik, hogy nem eszik sokat. Az ő esetükben a dokit hibáztatom, mert nem megfelelő kezelést alkalmaz, így nem tudnak lefogyni, illetve nem áll meg a hízásuk. ÍGy az orvos is fizethetne ha már nem képes a megfelelő kezelést alkalmazni.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Hmkati)
2011. máj. 4. 08:34

De ilyen alapon egy csomó embertől meg lehetne vonni a TB támogatást.

Pl. gerincsérves betegek. Hányan vannak leszázalékolva emiatt? Sokan és csak nyafognak, hogy milyen fájdalmuk, nem tudnak mozogni, stb. Nyomják magukba a gyógyszert, ahelyett, hogy tornáznának. És én pl. tudom, hogy ez segítene szinte mindnek, mert nekem is van néhány sérvem és amióta találkoztam a dokimmal, aki az első volt, aki nem azt mondta, hogy pihenjek, hanem azt, hogy tornázzak, azóta tünetmentes vagyok.

Tehát, ilyen alapon tőlük is megvonnék mindent és vannak még jópáran.

20. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2011. máj. 4. 08:26

Egy kis pontisítás,azokat a meghatározott gyógyszereket amikkel a túlsúly által kialakult szövődménekt kezelik.

Pl magasvérnyomás,koleszterin stb.Tehát nem úgy fog működni,hogy na te duci vagy na akkor az infulenza elleni antibiotikumokat is tb támogatás nélkül kapod.

2011. máj. 4. 07:56

Na erre kíváncsi leszek! Rajtam is van súlyfelesleg, pedig ha valaki látná, hogy én mennyit eszek, akkor igencsak meglepődne. Ennek ellenére mégis van rajtam sajnos felesleg egy betegség miatt.


Erről az egészről én még nem hallottam.

Annyit hallottam a tévében, hogy akik betegek és nem látható javulás az állapotukban, azoknak kell majd gyógyszertámogatás csökkentéssel számolniuk.


De ez is hülyeség! Vannak időszakok, amikor a betegség is aktívabb, rosszabb állapotban van a beteg, hiába is szedi a gyógyszert.

Ki fogja ezt az egészet ellenőrizni? Majd minden beteg mehet külön felügyelő bizottsághoz, akik a leletek alapján majd megállapítják, hogy na bizony rosszabb az állapota a betegnek, kevesebb legyen a támogatás...

ÁÁÁÁÁÁÁ

18. 06718ca650 (válaszként erre: 17. - Ronka)
2011. máj. 4. 07:46
fizetnek a gyermektelenek majd, a gyerekekesek duplán mert nekik sokszor beteg a gyerek, fizet majd akinek kapujan és kéménye van, fizet az akinek van kalapja meg akinek nincs, és aki levegőt vesz az meg duplán fog fizetni.
17. ronka
2011. máj. 4. 07:40
Engem felháborít!!!!És mi jön még ezután!
16. 4e51fafc75 (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2011. máj. 4. 07:28
Azért itt vidéken nem kevés olyan gyerek van, akinek a szülei nem tudják megvenni az egészséges élelmiszereket, így kenyéren, krumplin, tésztán élnek, mert az még talán megfizethető. Ezekből meg többet kell enni, hogy jóllakjon, és nem is épp fogyókúrás étkek. A gyerek túlsúlyos, ugyanakkor hiányos a táplálkozása....
2011. máj. 4. 07:20
szerintem meg ne fizessünk TB-t, és akinek nincs pénze majd dögöljön meg.
2011. máj. 4. 07:18
mindenkibe rúgjunk még párat.
2011. máj. 4. 07:18
eddig soha a büdös életbe nem jutott eszembe, hogy valaki többet hasnál fel a TB-ből. ki a fene bánja. még ekkora hülyeséget... marhára nem ez a legnagyobb baj ebben az országban... ezzel csak azt érik el hogy egymás ellen forduljanak az emberek.
12. Hmkati (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2011. máj. 4. 07:17
Igen erre tervezik.
2011. máj. 4. 07:06
én eddig olyan elhízott embereket láttam akik egymaguk megettek egy minimum kétszemélyes ebédet. szóval nem magyarázható azzal hogy egészségtelen ételt eszik, hanem dupla annyit minimum, mint egy átlag testalkatú. gyakrabban van magas vérnyomásuk, cukorbetegségük stb. szóval magasabb az egészségügyi kockázat náluk. akkor miért is ne fizetnének adót, mert így a TB-ből is többet költenek rájuk, mert betegebbek mint egy átlagos ember
10. Hmkati (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2011. máj. 4. 06:58

Van lét jogosultsága! A túlsúlyos szülő autóval viszi suliba a dagi gyerkőcőt. Akit súlya miatt csúfolnak. Hazamenve bánatában zabál. Egésznap a tévé előtt csipszet rágcsál. 11 évesen magas a vernyomása. 90Kg, csökkent cukortolerancia. Orvos mozgást és testsúlycsökkenést javasol. Ezen anyuka felháborodik. Szerinte a gyerek csak jól fejlett. csak reggelire 5 tojásból készült rántottát eszik 3 szelet vajas kenyérrel.

Borítékolható a további egészségkárosodás, nem működik regyütt az orvossal.

Ugye senki sem gondolja, hogy a felelőtlenek kezelését a magukra ügyelők, Tb-befizetéseiből kell kezelni?

9. Hmkati (válaszként erre: 5. - Vaczila)
2011. máj. 4. 06:50

Rájuk is tervbe van véve! egyébként most is fizetnek. Mit gondoltok miért elllenzik annyira a tiltást, Sok adó esne ki a költségvetésből, Csökken a kereskedelem, vendéglátás bevétele.

A terv szerint a ducikra dohányosokra ily módon ki vetett adó, az egészségügyi kasszába fut be.

8. Hmkati (válaszként erre: 4. - C38e379cec)
2011. máj. 4. 06:47

Arról szó sincs, hogy a fogyasztó szereket támogatnák. Csak annyi, hogy együtt kell működni az orvossal.

Ahogy a dohányzást tiltásával egyidejúleg nem lettek olcsóbbak a leszokást segítő szerek.

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Hmkati)
2011. máj. 4. 06:42

Szerintem fogalmuk sincs, hogy mi alapján kell eldönteni.

Arról is szó van, hogy a cukorbetegektől is megvonják a TB. támogatást, ha x idő alatt nincs javulás az állapotukban. Ebben sem csak a beteg lehet a hibás, hanem a doki is, mert lehet nem jó adagban irta fel a gyógyszert. Gondolom majd valamelyik okos, orvosi diploma nélkül eldönti, hogy neked jár, neked nem. És biztos nem én leszek a támogatott, hanem az ő ismerőse...

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Vaczila)
2011. máj. 4. 06:39

Na, ezt ne kezdjük el!

Pl. Én dohányzom, de ettől még nem tartom én sem szép dolognak a duci adót, de ha a ducik igy állnak hozzám, akkor rögtön jogosnak érzem.

2011. máj. 4. 06:37
Felháborítónak tartom. Soha életemben nem jártam, nem ettem az elhíresült amerikai vendéglátó helyen. Évek óta odafigyelek az egészséges, szénhidrát csökkentett étkezésre, a mozgásra, mégis van rajtam felesleg. Szerintem ez alkati dolog is. Miért nem fizetnek adót a dohányosok, az alkoholisták, a káb. szeresek és sorolhatnám?
2011. máj. 4. 06:34
Akkor a TB-támogatást majd azért adják, hogy letudjunk fogyni! Akkor pedig mi járunk jól, mert nem csak egészségesebbek leszünk, hanem szépek is!:)))))))))))))))))))))))))))
2011. máj. 4. 06:20
A ducisághoz nagyban hozzájárul az ételek minősége, a rejtett cukrok, zsírok, ha minőségi, nem agyonvegyszerezett, természetes táplálékokhoz juttatják az embereket, akkor nem kéne ilyen adót bevezetni, sőt, ez abnormális, hisz, miattuk hízunk..
2011. máj. 4. 06:15

Engem az érdekelne, mi alapján fogják megha tározni ki a duci. Testtömegindex? Alma vagy körte típus? Mi lesz azokkal akik testsúlygyarapodásához gyógyszer is hozzájárul /szteroidok, pszichiátriai szerek/

Kíváncsian várom a hozzászólásokat

2011. máj. 4. 06:12
Helló! Tervbe van, tárgyalják a túlsúlyosoknak kisebb Tb támogatással adják a gyógyszereket. Mit tudtok erről?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook