Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Digis internet, milyen? fórum

Digis internet, milyen? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 12. 00:01
nálam bevállt,és csak havi 3000 a tv,net és vezetékes teló.Gyorsabb mint az up.. vágj bele)
26. J.B. (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 23:06

Szerintem mindkettő. Egyrészt ennyit magoltatnak be velük (nem hiszem, hogy informatikusokat ültetnének oda), másrészt nehogymá' törje magát. Őt nem érdekli, hogy az ügyfélnek mennyire fontos a dolog.

De ha elkezded a szakértő kérdéseiddel bombázni, plusz esetleg még érezteted is vele, hogy mennyire eleged van (persze kulturáltan), akkor képesek megmozdulni. De mint mondtam, nekem eddig (3 év) csak egyszer volt problémám.

(kopp-kopp..)

25. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - J.B.)
2010. júl. 11. 16:31
Ezt velem is minden alkalommal megpróbálják, és sose tudom, hogy a vonal másik végén ücsörgő ügyfélszolgálatos egyszerűen tényleg ezt az egy módszert tanulta meg a kiképzése során (kihúzbedugreboot), vagy lusta eszkalálni a problémát.
24. J.B.
2010. júl. 11. 13:17
bocs: szokásos rizsát....
23. J.B.
2010. júl. 11. 13:17

Igazság szerint nekem csak egyszer volt problémám, nagyon "lelassult" a net. Két napig kínlódtam az ügyfélszolgálattal. A "kedves" ügyfeles kolléga elkezdte a szokásos rozsát (kihúzni-bedugni-újraindítani-stb.)

Mikor közöltem vele, hogy ezek már megvoltak, kezdte előlről ugyanezt, csak más szavakkal. Ekkor nem kicsit bepukkant az agyam, közöltem vele, hogy évek óta informatikai ágon dolgozok, ne nézzen hülyének, és qvagyorsan csináljanak valamit. Illetve mivel "rögzítik a beszélgetést", ebből a rögzitésből kérek én is egy másolatot. Érdekes módon fél órán belül megoldódott a dolog, azóta nincs gond. "Természetesen" a beszélgetés felvételéről nem kaptam másolatot... :-)

2010. júl. 11. 12:33

nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)

Sajnos, a mostani szerződésem még soká fog lejárni, de majd csak kibírom addig.

Nagyon a jó véleményetek :)

2010. júl. 11. 12:17
Jó a Digi. Nekem mini van, és meg vagyok vele elégedve. Töltöttem már le vele 3,5 Mb-tal is.
2010. júl. 11. 12:09

Én is csak ajánlani tudom.

Szintén upc-től váltottunk hozzájuk,de nem bántuk meg. A net pl dupla olyan gyors és harmad annyiba kerül.

Sok sikert hozzá! :))

19. Saci49
2010. júl. 11. 11:24
Sokkal jobb, mint bármelyik! Mi végig próbáltuk az összes szolgáltatót és visszajöttünk a digihez. Ő az igazi! Gyors, megbízható és olcsó!
2010. júl. 11. 10:20
17. J.B.
2010. júl. 11. 09:54

Kiegészítés:

Fix IP-cím csak speciális esetekben kell, normál felhasználáshoz nem, tehát ne foglalkozz vele.

Speciális eset pl.: műszaki vizsgabázis, a központi nyilvántartás felé az IP-címük alapján "jelentkeznek be", tehát oda kell a fix ip.

16. FairyJ
2010. júl. 11. 09:53
Startnet csomagunk van, teljesen jó, bőven elég a sebessége. Én is csak ajánlani tudom. Ja, és olcsó is:)
2010. júl. 11. 09:51
nagyon jó,elégedett vagyok..
14. Safirah (válaszként erre: 12. - Safirah)
2010. júl. 11. 09:50
Ja, holnap után kedd lesz, nem szerda, de szerdán jönnek kötni.....:)
13. J.B.
2010. júl. 11. 09:50

emagdi, óriási tévedésben vagy. Digi-s internet KIZÁRÓLAG kábelen megy, "tányéron" vagyis műholdason nem. És ez minden szolgáltatóra igaz (UPC, T-home, stb.)

Csak azért, hogy mindenki értse:

a televíziós műsorokat azért tudod nézni "tányéron", mert ott csak egy vevőkészüléked van (parabola->beltéri->TV), adni nem kell semmilyen jelet. A műholdról csak adás jön, tehát veszsed a jelet, adni nem tudsz.

Ezzel ellentétben az internet kétirányú adatforgalom (adás-vétel), nem csak egyirányú, mint a televízió. Hiszen az internetet használva, ha beírod hogy "hoxa.hu" és lenyomod az enter-t, akkor elindítottál a szerver felé egy kérést, vagyis adást csináltál. Ez műholddal nem megvalósítható, hiszen ott - mint mondtam - csak venni tudsz, adni nem.

Igaz, létezik "műholdas net", de alapfeltétel, hogy legyen egy földi kapcsolat, amin az "adás" elmegy, és legfeljebb a "vétel" jön műholdon, de ez egyrészt nagyon bonyolult, másrészt nagyon drága. Átlagos felhasználónak nem éri meg (öt-hat számjegyű összegekről van szó, havonta).

Delinke eredeti kérdésére válaszolva:

A digis net jó, nem volt még vele gondom.

Az általad írt csomagok közti különbség:

A Ritmo MODEMES elérést ad, olyan helyen használható, ahol nincs kiépítve kábelhálózat. Lassú (mivel modemes), 2 Mbit letöltési, 512kbit feltöltési sebesség.

A Startnet a kiépített kábelhálózatos helyeken szerelhető, ugyanannyiba kerül, mint a rotmo, viszont 20 Mbit letöltési, és 10 Mbit feltöltési sebessége van, ez már viszonylag jó. (én is ezt használom, két géppel, munkához is, nekem bevált)

Részletesebb tájékoztatást itt találsz: www.digi.tv

De érdemes elmenni a helyi irodájukba, és érdeklődni a lehetőségek felől.

Sok sikert, szia!

2010. júl. 11. 09:49

Mi még UPC-sek vagyunk, de holnap után (szerdán) jönnek kötni a Digit (tv, net, telefon)és csütörtökön pedig kikötik a UPC-t. Hosszú ideig filóztunk rajta, hogy mit csináljunk és gyűjtöttük a véleményeket a már "Digis" ismerősöktől és mostanra el döntöttük, hogy akkor átmegyünk..... Mi most nem írunk alá hűséget (1 - 2 hónapig "teszteljük" a dolgokat), de ha beválik, akkor írunk alá 1 évet, mert úgy még olcsóbb lenne a dolog. Most 5000 Ft/hó lesz, hűséggel meg 3000 Ft/hó lenne 1/2 évig, aztán + szintén 5000.

Örömmel olvasom, hogy az itt nyilatkozók is jókat írnak, úgyhogy remélem nem kell megbánnunk a váltást, bár nekünk nincs mit veszítenünk, hiszen ha nem ok a dolog, akkor 1 - 2 hónap múlva visszamegyünk a UPC-hez.....

11. Clau26
2010. júl. 11. 09:49
nagyon jó!
2010. júl. 11. 09:40
A legjobb, holtbiztos és olyan gyors nálunk, hogy a szaki lefényképezte a bemérőt, mert nem akarta elhinni! Sok sikert! Ne gondolkozz rajta!
2010. júl. 11. 09:27
Nekünk is digis a net és nagyon jó.kábelen jön, és mindíg van.
2010. júl. 11. 09:15

Tökéletes választás volt.

Upc-től jöttem át.

:-)

Telefont is használom,de nincs havidij,csak amenyit használok.(meg ajándék percek.)

külföldi hívások is pár forintok........

2010. júl. 11. 09:05
Ugyanolyan,mint amiyen a UPC-n jött.Csak olcsóbb.Vagyis akkor amikor váltottunk,pont felére ment a ktg.És sokkal jobb az ügyfélszolgálat és az ügyfelekhez való hozzáállásuk...
6. delinke (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2010. júl. 11. 09:05

Van kábelünk, telefonom márt van. MÉg köt a szerződés a másik szolgáltatóval, ezért az internet most elmaradt.

A lényeg, hogy a céloknak megfelejen.

5. emagdi (válaszként erre: 4. - Delinke)
2010. júl. 11. 08:55

szerintem a különbség az hogy az egyik tányéron jön, a másik kábelen:)

ha kábeletek van, akkor a startnet szerintem tökéletesen elég lesz, tényleg hozza a feltüntetett 20-as letöltési sebességet.

és olcsó:)

szóval jó.


ha átlag felhasználó vagy, akkor fix ip címre sincs szükséged, ezzel ne foglalkozz:)

2010. júl. 11. 08:35

sziasztok

Váltani kellene digire, de nem tudom mi micsoda:)

Mi a különbség a ritmo és a startnet közt

Mire jó fix IP cím?

Mi legyen?

3. access (válaszként erre: 1. - Delinke)
2010. júl. 11. 08:33
Mind minőségben, mind sebességben jónak mondható. Persze a csomagtól is függ a sebesség :)
2. rika
2010. júl. 11. 08:33
Szerintem nagyon jó. Nekem az van és semmi probléma nincs vele. Csak ajánlani tudom:)
2010. júl. 11. 08:32
Digis internet, milyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook