Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziós a vőlegényem, egyre nehezebb vele az élet. Ti mit tennétek? fórum

Depressziós a vőlegényem, egyre nehezebb vele az élet. Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
14. jakabjanka (válaszként erre: 1. - Szilvi999)
2021. júl. 3. 13:04
Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy :( Viszont az, hogy nem megy pszichológushoz, kb olyan, mintha levágta volna egy ujját zöldségpucolás közben, és tőled kérné, hogy varrd vissza, visszautasítva az orvost. Ez nem oké, gondolnia kéne arra is, hogy nem tisztességes tőled várni azt, ami egy szakember dolga. Te nem tudod meggyógyítani sajnos.
2021. júl. 3. 11:55
Nem maradnék vele, már most szörnyű az életetek. Mi lesz később?
12. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Mindigaldina)
2021. júl. 3. 11:25
a depresszió ellen nem a párterápia legjobb megoldás.sok híres ember volt az,de nem bírták tovább,öngyilkosság lett a vége.pedig biztos minden pénzt megadtak volna,hogy segítsenek rajtuk.ideig-óráig esetleg gyógyszerrel,de véglegesen nem.
11. Mindigaldina (válaszként erre: 1. - Szilvi999)
2021. júl. 3. 11:12
A legrosszabbat csinálod, ha a háta mögött beszéled ki. Menjetek el együtt egy párterápiára. Vond bele őt is ebbe a fórumba.
10. tumbo2
2021. júl. 3. 11:00
menekülj,amíg nem késő.az öcsém is az volt,meg alkoholproblémái.a lány azt hitte,hogy majd meg tudja változtatni.két gyerek után elvált tőle,pár évig bírta,aztán öngyilkos lett
2021. júl. 3. 10:56

És mi a jó ebben a kapcsolatban? Mit szeretsz a vőlegényedben?

Hány évesek vagytok?

Mióta vagytok jegyesek?

8. Szilvi999 (válaszként erre: 2. - 30d27186f0)
2021. júl. 3. 10:23
Milka82, No, igen, sokat gondolkodom azon, mikor válik az ember önzővé egy ilyen szituációban. Egyelőre nem kilépni szeretnék, csak tehetetlennek érzem magam. Természetesen milliószor átbeszéltem vele mindent, face to face, de áll minden egyhelyben. Nem tudom, mi a teendő, ha valaki ebben a helyzetben a terápiát megtagadja. :(
7. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Szilvi999)
2021. júl. 3. 09:30

Utolsó mondatodra: nem, szerencsére nem vagyok, és nem is voltam hasonló helyzetben. Tehát érdemben nem is tudok hozzászólni.

De azon őszintén csodálkozom, hogy még együtt vagy a vőlegényeddel.

5 év ismeretség után hogy nem adtad még fel? Hiszen írod, hogy 2-3 hónap után észrevetted, hogy valami nem stimmel vele. Azóta minden nap szenvedsz egy olyan emberrel, aki nem kér orvosi segítséget. Minden bántás nélkül kérdezem: mi vagy te? Mártír? Feláldozod magad, szenvedésként éled a napjaidat 5 éve?

Szimplán az a véleményem: még mielőtt összekötnéd vele végleg az életedet, szabadulj ebből a kapcsolatból! Minél tovább húzod, annál nehezebb lesz lelkileg.

6. papája (válaszként erre: 1. - Szilvi999)
2021. júl. 3. 08:22

Előtted az élet, még nem fogadtál örök hűséget.

Rajtad múlik, hogy a hátralévő életed hogyan szeretnéd megélni/leélni.

Álljon mellé a családja és nem marad egyedül.

5 év alatt nem változott, így mit vársz.

5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Szilvi999)
2021. júl. 3. 07:06
Ha tanultál pszichológiát- mondjuk abszolút nem mindegy, hogy milyen kepzés keretén belül- tudnod kell a segítségnyújtás lehetőségeit. Fel kellene ismerned az állapotát, hogy átlépte-e azt a vonalat, amikor már veszélyeztető állapotba kerül. Több mint 4 éve tudod, hogy gond van.
2021. júl. 3. 07:01
Irtam privit is neked🥰
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Szilvi999)
2021. júl. 3. 07:00

Mennyi időt töltöttök együtt naponta? Van közös programotok?


Milyen érdeklődési köre van a párodnak? Vidd el egy hasonló rendezvényre! Mozdítsd ki!

2. 30d27186f0 (válaszként erre: 1. - Szilvi999)
2021. júl. 3. 06:58
Jol latod, csak magan tud segiteni. Ne toled varja, ezt nem lehet elvarni. Pszichoterapia. Pont. Ismerje ezt fel vagyelfog vesziteni. Nem onzoseg ha nem tartasz ki mellette. Ez az oharca innen, te megtetted amit kell. Sajnalom:(
2021. júl. 3. 06:34
5 éve ismerkedtünk meg, körülbelül 2-3 hónap tán vettem észre, hogy valami nem stimmel. Ma már úgy élünk, hogy szomorú minden napunk. Minden nap panaszkodik, kéri, hogy segítsek rajta, az élet értelmetlenségéről beszél állandóan. Orvosi segítséget nem kér, és nem is fog. Noha tanultam pszichológiát, tisztában vagyok vele, hogy a terápia és az orvosi segítség a járható út. Nagyon sajnálom őt, próbálom tartani benne a lelket, de az én erőm is véges. Amikor reggel felkelek, akkor azt érzem, hogy ismét egy borzalmas nap vele, csupa panasz áradat. Szeretném tudni, van-e itt olyan, aki hasonló helyzetben van, vagy olyan, akinek sikerült segíteni egy szerettén.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook