Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukor és memóriagondok fórum

Cukor és memóriagondok (beszélgetős fórum)


2021. júl. 1. 20:26

Köszönöm mindenkinek!


Mindenképp azon leszek, hogy minél előbb rá tudjam venni apukámat az orvosra.

12. zsofi_876 (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2021. júl. 1. 14:12

Értem, akkor nem szóltam. :)

Mondjuk így is, úgy is orvos lesz a vége, ha rá tudjátok venni.

Kívánom a legjobbakat!

Ne ijedj meg nagyon, sok dolog lehet.

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2021. júl. 1. 14:10
A mozgáskoordináció 🤷‍♀️ hát bevallom neked apukám munkásember tehát mindig volt itt ott egy pár flekje. Nem mondanám, hogy ebben lenne lényegi változás. 🤷‍♀️
2021. júl. 1. 14:02

Szerintem mielőbb járjatok a végére.

Demencia is lehet, de akár agydaganat is okozhat ilyen tüneteket. A mozgáskoordinációja, egyensúlyérzéke jó?

Neurológiára kéne elmenni.

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Zsofi_876)
2021. júl. 1. 13:34
Nem. Nem oltattunk, szüleim sem. Csak anyósomék.
2021. júl. 1. 13:31

Behúzott nyakkal, félve kérdezem:

Nem kapott mostanában covid elleni vakcinát?


Ne legyetek kiakadva, benne vagyok több oltásos csoportban és nagyon sokan panaszkodnak ilyenre.

Természetesen nem vagyok oltásellenes, sőt!

De tény, hogy naponta kérdeznek rá hasonlóra, főleg mrsn vakcina után.

7. Bless the child (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. júl. 1. 13:16
Egyértelműen az agyában lejátszódó folyamatról van szó. Kérj neurológiára időpontot, a tünetek alapjan egyből fognak csinál MMS és óratesztet. Ezek egyértelműen kimutatják, ha dementálódásról van szó. A demencia egy gyüjtőszó, tünetegyüttes, amit nagyon sokféle agyi betegség okozhat. Ehhez kellenek a képalkotó eljárások. Minél előbb orvos!
6. globus (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. júl. 1. 12:12
Neurológiai irányba is érdemes lenne kivizsgálni. Koponya MR, CT, ilyesmik. Lehet, hogy kezdődő tünetei vannak neurológiai betegségnek, aminek romlását gyógyszerrel lehetne lassítani. Cukor is rongálja az idegrendszer működését. Jól beállítva is, hát még anélkül.
5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2021. júl. 1. 12:03

Köszönöm! Azon vagyunk.. De borzalmasan nehéz ember apukám ebből a szempontból.


A szívinfarktust is a cukor miatt kapta.

Akkoriban nem figyelt oda, nem mérte csak szedte a gyógyszert. Mikor kapta a szívinfarktust aznap majdnem 20 volt a cukra..


A rák detto.. Ha nem kellett volna papírokat intézni akkor nem ment volna orvoshoz.. El se mondta addig, hogy 1 éve nyomkod egy csomót a derekán.. Amire azt hitte zsírcsomó, közben nyirokmirigy rák..

4. libikóka (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. júl. 1. 10:56
Orvos,orvos,,,,,,,,,,,,,.Nekem az apósom volt hasonló képp ,egyik napról a másikra,,aztán kórházba vitettük 1 hét múlva már minket sem vélt nagyon megismerni,,,,azt mondták nem stroke ,és már pontosan nem tudom mi lehetett nem voltak közlékenyek,csak sejteni véltem hogy inkább az érszűkülethez lehetett köze.Kihozták belőle teljesen,,,SZóval Doki,,,,ne várjatok,,
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2021. júl. 1. 10:54
A háziorvosunk.. 🤦‍♀️ Na kb ennyit ér.
2021. júl. 1. 10:52
Mielőbb orvoshoz kell fordulnotok a problémával. Sok mindentől lehet. Feltétlen kivizsgálást igényel. Amennyiben ő nem akar orvoshoz fordulni, úgy beszélni kell a háziorvossal, esetleg kihívni hozzá.
2021. júl. 1. 10:37

Sziasztok!


Szeretném véleményeteket kérni illetve tapasztalataitokat meghallgatni.


Édesapám idén 62 éves. 1997 óta cukorbeteg, 2010-ben kapott egy hátsófali szívinfarktust, ezután kapott inzulint. 2013 év vége felé rákot diagnosztizáltak, 2014-ben lement a kemo, azóta rákmentes.

2010 óta a 3.fajta inzulint használja.

Most a covid miatt 1.5 éve nem fogadták a diabetológián. Most kell majd mennie végre nem sokára.


A probléma ami miatt írok: lassan 1 hónapja apukám borzalmasan feledékeny lett. Olyan alap napi rutin dolgokat felejt el amik eddig az ő reszortja volt.

Pl bekapcsolni a bojlert, kivenni a fagyasztóból a kutya kaját, kutyát megetetni ilyen hasonló dolgok. Nem 1-2 alkalommal, rendszeresen most már. Ő jár boltba, elfelejti megvenni ami amúgy mindennapos.

Mi építkezünk pár száz méterre szüleimtől. Nagyon sokat segít, első körben arra gondoltunk más felé jár, talán túl sok neki az építkezés,folyton ekörül forog.. de nem. Ez most más. Férjem is jelezte, hogy sokszor nem emlékszik előző nap mit csináltak, hol tartanak épp a házon. Tegnap pl azt kérdezte férjemtől volt e kint vasárnap, mikor férjem direkt kiment délig miatta, mivel apukámnak elromlott szombatra az inzulinpumpája, és csak hétfőn kapott, hogy ne legyen baj aznap, pihenés helyett dolgoztak,hogy lejebb menjen a cukra.

Egyszerűen félelmetes rohamossággal romlik a memóriája egyik napról a másikra.

Tudom, hogy orvos kompetens ebben, és azon vagyunk, hogy belássa valami nem stimmel, de apukám eléggé makacs tud lenni.

Szóval 🤷‍♀️ szerintetek mi a jó isten lehet ez? Cukkor köztudottan rontja a memóriát, de számomra felfoghatatlan, hogy szinte ilyen hirtelen egyik napról a másikra. Inzulint kellene váltani? Demencia? Érszükülete is van, ami szintén nem tesz jót a memóriának. Azt hiszem apukám édesanyja demens lett, de ő agyvérzést is kapott. 🤷‍♀️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook