Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak a szépre emlékezem fórum

Csak a szépre emlékezem (beszélgetős fórum)


19. Scherlock (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2019. júl. 4. 17:19

:)


Van arra is példa.

18. forrest2010 (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2019. júl. 4. 17:05
...óóóó !!! és ha pont a lopásgátló lopik :( ?! nem láttál még olyat ?!
17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. júl. 4. 13:08

Tudomásom szerint amit ellop árut akár egy vevő, akár a dolgozó, akkor az leltárhiány, és azt bizony valakinek (leginkább a dolgozóknak) meg kell fizetni.


Nem véletlen, hogy egyre több üzletben foglalkoztatnak "két lábon járó lopás-gátlót", ahogyan én nevezem, amikor a sarkamba szegődik, és minden lépésemet figyeli... oda se megyek be többé. Engem ne nézzenek tolvajnak.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2019. júl. 4. 12:38

Igen, az elszámolásban igazad van. De már maga a név is a "kár, lopás" szavakból tevődik össze. Én is úgy tudom, hogy élelmiszernél van, hisz ott keletkezhet romlásból eredő kár.

Valami volt/van a nem élelmiszer kereskedelemben is, mert lopások előfordulnak a boltokban, és le kell tudni írni valahogy.

15. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. júl. 4. 06:49

Én a közgében úgy tanultam, hogy a kálóba a minőségét vesztett, vagy pl. lejárt szavatosságú élelmiszerek, megromlott zöldségek, gyümölcsök, hasonlók miatt eladhatatlanná vált áruk értéke.

Ennek mértékét az üzlet árukészletének %-ában határozzák meg. Éppen ezért káló csak élelmiszer üzletben van, ruházat, vagy pl. papírbolt, hasonlók esetében nincs káló %, csak leltárhiány.


A káló %-on felüli hiány az élelmiszer üzletben is leltár hiány, amelynek összegét a dolgozók kötelesek megtéríteni.

14. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Scherlock)
2019. júl. 4. 06:38

Aki meg a nem döntést választja, az elfogadja, hogy a körülmények toszogassák


A nem döntés is döntés, vagyis: ráhangolódni az univerzumra, és majd ahogyan az adott körülmények alakulnak, annak megfelelően cselekedni.


Aki elfogadja, hogy a körülmények toszogassák, az egyszerűen elfogadja azt, amit mások döntései alapján kap az élettől. Olyan langyos víz, de hatalmas lelki békében él. Gondolom én.

13. Guruljka (válaszként erre: 9. - Mo-Ma)
2019. júl. 4. 02:43

A káló a rubrika cím a kár, lopás okozta kárra.

Gyakorlatilag egy boltban amolyan vis maior veszteség.


Szerintem az optimizmus és a mások kilesése között sok fokozat van még. Főleg hogy a leskelődés cselekvés, az optimizmus pedig tulajdonság.

A leselkedés érdekes dolog, én a szomszéd bácsinál és a szemközt lakó fiatalasszonynál tapasztaltam a leginkább, de végül a harmadik szomszéd, középkorú férfi vitte el a pálmát. Nem kell mindent a vénasszonyokra fogni.

12. Amaunet (válaszként erre: 11. - Mo-Ma)
2019. júl. 4. 02:29
"Ismerd meg önmagad."
11. Mo-Ma (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2019. júl. 4. 01:07

Tudod, hogy mi a beteges?

Hogy neked az egyetlen szórakozásod az itteni adathalászat.

Nálad szánalomra méltóbb embert még nem ismertem.

10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Mo-Ma)
2019. júl. 4. 01:02

Megint ködösítesz, másról beszélsz. Több regisztráción keresztül kötsz bele másokba, mert az eredetit letiltották.

Más fórumon már elismerted, hogy Henni-ke is te vagy. Szerintem ez beteges.

9. Mo-Ma (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. júl. 4. 00:36

:) Aranyos vagy ezekkel a becenevekkel.

Édesanyám mondta, hogy falun vannak vénasszonyok, akik a kerítésen folyton figyelnek és tudják minden lépésedet.

Itt is vannak vénasszonyok, akik mint az annó falusiak nagyon ráérnek és tudják minden lépésedet.

Semmi gond, nagyapám mondta: "a ráérős hasznavehetetlenséget mindig beleszámítjuk a kálóba".

(A fiatalok kedvéért a "káló" szó: veszteség)

---------

---------

Képtelenek vagytok az egészséges optimizmusra.

2019. jún. 26. 02:21
És ebben a fórumban is szólíthatunk Henninek is?
2019. jún. 26. 02:20

Tipikus versember felvetés. Keveri a szezont a fazonnal.

Az emberek nem csak ilyenek, vagy csak olyanok. Feleslegesen csoportosítgatod.

Majd jön egy a "felvezetéstől" teljesen független kérdés, hogyan hasznosítjuk az életünk során tanultakat?

6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. jún. 26. 00:41

Oké hogy "vegytisztán" különválasztjuk a dolgokat, mert valahogy szemléltetni akarjuk hierarchikus módon az életet.


Ugyanakkor a valóságban ez egy organikus egység és egy fejlődési folyamat része.


Mint ahogy hullámhegyek és hullámvölgyek váltakoznak, előbb-utóbb ez is kicsiszolja az ember tudatát. Valakinek nagyobb drámák vannak a sorsában, valakinek meg éppen nincsen rá szüksége.


A válaszom annyi, hogy vannak eredendően JOBB képességű emberek, akik akármilyen sorssal is születnek, átmennek a legnehezebb próbákon is, mint kés a vajon.


És vannak KEVÉSBÉ JÓ képességű emberek, akik a legáldottabb helyzetből is 0-ra kerülnek.


(Ezt a 0-ra kerülést nem egzisztenciális értem. Maga az ember megy tönkre!)


Ez maga az INTELLIGENCIA (és annak fejlődése) kérdése.


Ilyen értelemben fontos a hierarchikus gondolkodás.

5. ab65a971c2 (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. jún. 21. 11:09
A gyereknevelésről annyit, hogy szeresd, értékeld, éreztesd vele, hogy mindig számíthat rád. Ne bántsd. És akkor magabiztos felnőtté válik, aki képes megbirkózni a problémákkal.
4. ab65a971c2 (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. jún. 21. 09:42
Az első csoport reálisan látja a világot, mert tényleg egyszer fent, egyszer lent. :D Ismersz valakit, aki születésétől fogva változatlanul boldog vagy boldogtalan, és elhiszed, hogy az is marad élete végéig? Aham, mindenkinek olykor megvan a maga keresztje, mert az élet - tetszik vagy sem - nehéz. :D Attól még lehet szép. Aki nem dolgozik, ne is egyék? Aham, ha kell valami, szerezd meg magadnak! ;) Az első csoport, ha rosszul érzi magát, az nem azért van, mert látja a valóságot(!), hanem azért, mert kicsinek és gyengének érzi magát hozzá, de legalább nem dugja homokba a fejét, mint a második csoport. A második mégcsak tudomást sem vesz a valóságról, kábítja magát. :D Szép emlékek, csúnya emlékek... Nem a múltban kell élni, hanem a jelenben. ;)
2019. jún. 21. 08:42

Ennél azért bonyolultabb az Élet. :)


Most is csak azt tudom írni, tudatos emberi lények vagyunk, és mindenki maga dönt.

Aki meg a nem döntést választja, az elfogadja, hogy a körülmények toszogassák".

2019. jún. 21. 05:58
Nem hiszem ,hogy kategorizálni kellene az embereket.ahány élet ,annyi történet.kedvenc mondásom ami sajátom: Mindenkinek meg van a maga története.olyan nincs ,hogy a "múltat végképp eltörölni".Abból épitkeznünk kell, vagy kellene de gyakran pontosan egy csalódás és egy kudarc rángat vissza és húzz vissza.Én emlékszem a múltra ,részem de nem kesergek rajta azzal,hogy "mi lett volna ha..."és azzal ,hogy " ha újra kezdhetném..." ,mert nincs újra kezdés ,csak ma és a holnap van.Leraktam a múltam egy részét vagy jó mélyre eltettem és néha előveszem ha szükség van rá,megpróbáljak tanulni belőle,már megengedhetem magamnak.A 2019 sok fájdalmat hozott,de teszem a dolgom,de örökké hiányozni fognak elveszett szeretteim,szerelmem.
2019. jún. 20. 23:38

A világ legkellemesebb fórumcíme - ha már időnként a múltban turkálunk, akkor már legalább a jó dolgokat szedjük elő!

Az emberek habitusa annyi, ahány ember van. De lehet két csoportot megkülönböztetni.


A) Az egyik gondolkodásmód az óvatos; a bizalmatlan; a nem kiabálom el; az "egyszer fent-egyszer lent" szlogen; ha valami jót kimond, azt egyből lekopogja; mindenkinek megvan a maga keresztje; aki nem dolgozik ne is egyék; stb.... - szóval mindent elkövet annak érdekében, hogy lehetőleg mindig sz@rul érezze magát. Ez az ember típus az un. "fájdalom testét" eteti folyamatosan. ((E Tolle) google: fájdalomtest)


B) A másik nagy csoportja az emberiségnek az, aki csak a szépre emlékezik. Ők a "szerencsésebbek".

(Nem szeretem gyakran a szerencse szót használni, de ez esetben helytálló - mert nagyban a születési adottságok és a szülői körülmények határozzák meg, hogy valaki látszólag direkt elbaszkurálja az életét folyamatosan, vagy valaki a legbrutálabb körülmények között is elfogadható hangulatban tud élni.)

Hogy a múltad, a múltad emlékei téged csak lehúznak, vagy építenek, erősítenek, az egyrészt adottság, másrészt tanulható gondolkodásmód.

Erről szeretnék itt szót váltani, mert ez biztos, hogy minden embert érint - nem beszélve a családunkban lévő gyermekek nevelését illetően - erre, vagy arra az oldalra segítjük őket a példamutatásunkkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook