Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ciklus szülés után fórum

Ciklus szülés után (beszélgetős fórum)


15. Evy0807 (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2022. márc. 7. 21:38
Akkor lehet, hogy nincs összefüggés. Bár nálam annyi volt a terhesség alatt, hogy a fiúkkal tök szép volt a bőröm, hajam stb., a lánnyal tiszta pattanás voltam és totál nyúzott.
14. brandy85 (válaszként erre: 4. - Evy0807)
2022. márc. 7. 21:04
Szia! Ne haragudj,nem volt időm benézni.Köszönöm! Az sosem baj,hidd el az 4 hónap is szuper. Első két manóm után hamarabb megjött,3.után nem akarozott. Mostmeg katasztrófa,menj orvoshoz mindenképpen. Privit írok
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Evy0807)
2022. márc. 7. 20:46
Mindhárom lány 😂
12. Evy0807 (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2022. márc. 7. 19:15

A másik két gyerkőc milyen nemű?

Csak próbálok találni valami összefüggést:D

2022. márc. 7. 18:35

Nekem 3. után a legrosszabb. 15 hónapos a lányom 4 hónapos kora óta nem szoptatom, de össze vissza jön meg. Amúgy mindegyiknél 8.héten szoptatás mellett megjött, csak. Első kettőnél be is állt.

Novemberben talált a dokim egy szép 5 cm cisztát. Na azóta se jutok el laborba..vagy hetvége előtt jön pont, mikor nem tudok kérni időpontot 3-5 nap közötti laborra, vagy lerövidül 7 nap helyett 4re, megint csak időpont nuku.. 🤦‍♀️

2022. márc. 7. 16:25

Sok év várakozás után fogantak meg a gyermekeim, a PCOS a második után derült ki. A második férjemmel is szerettünk volna babát, és több évig nem sikerült. A ciklusom nagyjából rendeződött diéta és mozgás mellett, de akkor sem jött a baba, 3,5 év után meddőségibe mentünk, minden eredmény jó lett. Végül az átjárhatósági után pár nappal sikerült. Nem gondoltam két gyerek után, hogy ez lehet a gond.

Na a lényeg, hogy az évek alatt rengeteget tájékozódtam, volt egy csomó vizsgálatom, évekig vezettem hőgörbét, szóval már jó alaposan kiismertem a testem működését, ezért csodálkoztam, hogy ennyire megváltozott most minden a korábbi szülés utáni időszakokhoz képest. :)

9. Evy0807 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2022. márc. 7. 16:13

Kisvárosban élek, itt különösebben nem foglalkoznak a dologgal. A doki annyit mondott, hogy a hormonok...Szedjek fogamzásgátlót.

Nem igazán díjazom az ötletet.

8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Evy0807)
2022. márc. 7. 14:51
Azért egy nőgyógyászt keress fel ô mit mond.
7. Evy0807 (válaszként erre: 6. - Tyityu)
2022. márc. 7. 14:42

Remélem nálam is idő kérdése. PCOS-em van, ezért mindig is rendszertelen volt, kíváncsi vagyok most hogy alakul majd.

Azért megnyugtató, hogy nem vagyok csodabogár ezekkel a rövid ciklusokkal:)

6. tyityu (válaszként erre: 5. - Evy0807)
2022. márc. 7. 14:06
Nekem az elso szulesem utan napra pontosan 6 honapra jott meg, teljesen normalis verzes volt. Azt nem tudom hogy a kovetkezo mikor lett volna mert hamar akartunk tesot, rogton az elso ciklus utan teherbe estem bar veteles lett belole. Aztan a veteles utani masodik ciklusban sikerult a masodik kislanyom igy nincs osszehasonlitasi alapom a masodik szulesem es az elso kozott. De szerintem normalis hogy ilyenkor meg ossze-vissza vannak a ciklusok es az is normalis hogy nem ugyanugy tortennek a dolgok mint az elso vagy a masodik szules utan. Gondolom terhessegeid/szuleseid is masok voltak (nekem teljesen mas volt a ketto). Nem vagyunk gepek hogy minden ugyanugy tortenjen. En is megijedtem hogy ezentul extra rovid ciklusaim lesznek de mar jopar honapja beallt 26-28 napra (nekem szulesek elott is ennyi volt, a kislanyom most 11 honapos).
5. Evy0807 (válaszként erre: 3. - Tyityu)
2022. márc. 7. 13:47
Csak fura, hogy a második szülésem után nagyjából normális volt. Most meg minden teljesen más. A szoptatás is nehezen megy,már az elejétől kellett pótlás, a fiaim meg 3 hónapig csak szopiztak.
4. Evy0807 (válaszként erre: 2. - Brandy85)
2022. márc. 7. 13:44

Mivel lassan egyfolytában menstruálok, nem nagyon van szex...

De jó, hogy ilyen sokáig tudtál szoptatni. Nekem sajnos max 4 hónapig sikerült.

3. tyityu (válaszként erre: 1. - Evy0807)
2022. márc. 7. 12:59
Nekem a masodik szulesem utan 3 honapra jott meg, elsore 21, masodjara 15 napra. Mar beparaztam hogy innentol ket hetente fogok menstrualni, aztan a harmadik honap mar kezdett egy normalis ciklushoz hasonlitani es utana szepen beallt. Szerintem teljesen normalis, ido kell mire a hormonok visszaallnak.
2022. márc. 7. 12:55
Szia! Amég szoptatsz addig ez természetes. Mondom ezt úgy,hogy az 1. fiam:3,5 évig, 2.lányom 3 évig és most a legkisebb 3,5 éves múlt és cicis. Szóval tapasztalat,de védekezzetek,mert a szoptatás nem véd terhesség ellen.
2022. márc. 7. 11:35

Sziasztok!

3 hónapos a kislányom, szülés után egy hónapig véreztem, 7 hetes volt mikor először megjött (szoptatás mellett). Azután rá 20 napra megint, majd 16 és végül negyedszer 13 nap után. Gyenge a vérzés, abszolút nem olyan, mint szülés előtt.

Az első szülésemet követően csak gyógyszerrel volt vérzés 8 hónap után, a másodiknál 4 hónap múlva magától jelentkezett, nagyjából 32-38 naponta. 35 éves vagyok, korábbi hormoneredményeim alapján klimax kizárt.

Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy ennyire megrövidültek a ciklusai szülés után? Mennyi idő után rendeződött, illetve kiderül mi okozza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook