Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesten jó óvodát tudsz ajánlani? fórum

Budapesten jó óvodát tudsz ajánlani? (beszélgetős fórum)


12. trapiti (válaszként erre: 11. - Madárka47)
2012. szept. 6. 06:00

Köszönöm a tanácsokat, próbálkozom...

A hiperaktivitása rendben van, egyébként egy könnyen kezelhető szuper értelmes gyerek aki pl. a nyáron megtanult olvasni (most lesz 5 éves...). A nevelési tanácsadót és a tan.kép.vizsg.bizottságot tavaly ősszel hasonló balhék kapcsán megjártuk, lepattantunk róluk, az oviban nem kap semmilyen fejlesztést. Alapozó terápiára hordom egy héten kétszer a Különlegesekért Alapítványba, ezen kívül úszni és néptáncra. Óvodaköteles korú, meg egyébként sem megoldás, hogy kivegyem az oviból.

11. madárka47 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2012. szept. 5. 23:29

Szia trapiti!


Szomorúan olvasom a történteket. Elképesztő, hogy ilyesmik még mindig megtörténhetnek.

Vannak fórumos oldalak, babás-mamások, ovival is foglalkozók. Ott is beszélgess emberekkel, és ha van időd, akkor menj is el olyan ovikba, amelyekről jót hallottál. Amikor a vezető óvónővel beszélsz, őszintén mondd el a gyermeked gondjait és azt is, miket tapasztaltál eddig az óvodákkal kapcsolatban. Talán lesznek olyanok, akik valamilyen oknál fogva elutasítanak, de lesz egy olyan is, amelyik befogad. Akkor aztán az óvónőktől is kérj időt, vagy fogadó órát vagy családlátogatást, és velük is beszéld meg a problémákat. Ne a csopi szoba ajtajában, vagy az udvaron, mert ott senki sem tud figyelni.

Amíg megtalálod ezt az egy ovit, addig, keress fel egy nevelési tanácsadót (területileg illetékeset vagy fizetőset - bár az utóbbi nem igazán dolgozik komolyan), ahol tudnak segíteni a hiperaktivitáson, vagy bármi máson. Ők talán ovit is tudnak javasolni.

És addig szegény kislány vagy jár tovább az oviba, vagy, ha van rá lehetőséged, keress segítséget, akivel sokat lehet és fejleszteni is tudja őt.

Remélem sikerült pár ötletet adnom és sikerrel jársz.

10. trapiti (válaszként erre: 3. - Bocianya)
2012. szept. 5. 21:46
A XV. kerületről sajnos az a gyanúm, hogy reménytelen, a Bocskai a körzetes, oda semmiképp nem vinném, a többiről meg már tavaly is lepattantunk...
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Ageeeka)
2012. szept. 5. 21:40

Megpróbálom röviden... :)

Tavaly is már zűrösen végződött az év, állandóan volt valami gond, R. néni is kész volt teljesen, én úgy éreztem, hogy nem igazán, vagy nem jól foglalkoznak Lucával, az évzárón eléggé kiakadtam, ez összetett volt... Próbáltam megbeszélni, R. fogadkozott, hogy szeptembertől minden másképp lesz.

A nyári összevonás alatt már nem is vittem Lucát, kifizettünk egy magánovit 6 hétre több mint 70.000-ért, nagy érvágás volt de az előző nyár tapasztalatai alapján megérte.

Múlt héten egy napot volt, E. néni volt velük, még összevonás, akitől kapott egy pofont (aláírom, egy hiperaktív gyerek nyaralásból visszatérve egészen biztosan nem könnyen kezelhető, de talán ez azért túlzás)... Az eset után R. felhívott, de nem mondta el mi történt, csak egy mondvacsinált ürüggyel hívott, a gyerek két nap múlva mesélte el az esetet. R. biztosított róla, hogy hétfőtől minden rendben lesz. A gyerek aznap éjjelre belázasodott, ma ment újra. Reggel vittem a szokásos év eleji csomagot 20-25 ezer ft értékben ceruzák, festék stb. Egy köszi nem hangzott el érte, és bár nem ezért viszem, jól esett volna. Ezzel szemben délben hívtak, azonnal menjek a gyerekért mert hasmenése van, már annyiszor kakilta össze magát, hogy nincs tiszta ruhája. Én műtőben voltam, épp egy emlőtumoros nénit kellett volna altatnom, akinek emiatt elmaradt a műtétje. Rohanok az oviba, messziről látom, hogy a gyereknek semmi baja, makk egészséges, ugyanabban a ruhában van amiben reggel vittem. Ideges voltam, amit R. néni nem értett és nehezményezett, mondván, nem megfelelő a hozzáállásom. Kakis bugyi valóban volt a zsákban három darab, mindegyikben egy-egy kakipötty... no komment. Kérdezgetem a gyereket, hogy mi van az oviban, R. nénit szereti, de nem tudom hogy nem csak azért-e mert ő az egyszem állandó pont... a gyerekekkel annyira nincs kapcsolata, hogy két héttel ezelőtt amikor szóba került nem emlékezett egyetlen csoporttársa nevére sem, nem kötődik hozzájuk...

2012. szept. 5. 20:19
Miért akartok váltani?
7. trapiti (válaszként erre: 6. - F1e23b97ee)
2012. szept. 5. 20:18

Kezdem én is ezt hinni :(

A körzetbe már két éve sem jutottunk be, illetve csak a nagyon rossz hírű tagoviba vennék fel mivel már oviköteles.

Talán a VII. kerületben nincsenek annyira telítve, most is oda járunk, de lehet hogy váltanunk kellene... :(

2012. szept. 5. 20:13
Ha óvoda akkor kizárt, hogy jó legyen :-))))
2012. szept. 5. 20:12
Pesten év közben csak a körzetesbe jutsz be, ha nagyon nagy mákod van. De ha tényleg jó az ovi, akkor szinte 100%, hogy nem juttok be :(
2012. szept. 5. 19:35
III ker Kelta ovi (igaz, az már Békásmegyer)
2012. szept. 5. 18:26
XV kerület Patyolat utcai ovi
2012. szept. 5. 17:28
XV.Páskompark ovi
2012. szept. 5. 17:19
Elsősorban a VII. kerület és környéke, illetve a XV. kerület és környéke, esetleg a III.-XIII. kerület érdekel. Olyan ovi kellene hová be lehet jutni év közben is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook