Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bosszant, mert olvashatatlan egyesek hozzászólása. Vagy... fórum

Bosszant, mert olvashatatlan egyesek hozzászólása. Vagy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
62. ágica... (válaszként erre: 61. - Channa*)
2023. máj. 28. 19:52
Majd jön és elmeséli, ha szeretné! Már így is többet beszéltem másról, mint kellett volna! 🥰
61. Channa* (válaszként erre: 60. - Ágica...)
2023. máj. 28. 19:49

Lehet!

Olyan emlékeim vannak, hogy Magyarországról lépett le.

De simán lehet, hogy rosszul emlékszem.

60. ágica... (válaszként erre: 58. - Channa*)
2023. máj. 28. 19:06
Lufthansival kapcsolatban tévedsz, de a lényegen nem változtat! 🙃
59. ágica... (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. máj. 28. 19:03
👍
58. Channa* (válaszként erre: 50. - Görögtánc)
2023. máj. 28. 19:03
Lufthansi anyanyelve a magyar, csak már régen nem itthon él.
57. Channa* (válaszként erre: 54. - B9e097a9f6)
2023. máj. 28. 19:02

Lehet, hogy félre értelek!


Nem írtam, hogy a magyar különb.


De nem tudom, hogy írjam le egyszerűen, hogy mindenki megértse, amire gondolok.


Tehát, van a hazánk Magyarország, és itt élünk mi magyarok, akiknek az anyanyelvük magyar. Joggal, elvárjuk, hogy egy Magyarországon lévő munkahelyen, ne legyen elvárás az, hogy idegen nyelven kelljen tudni beszélni, ahhoz, hogy a hazájában dolgozni tudjon.


És azzal nincs gondom, hogy külföldön, nekünk kell tudnunk beszélni az ő általuk beszélt nyelveken!


Tegyük fel, hogy van egy orvos, aki egy nagyon jó sebész, és azért nem dolgozhatna pl. a SOTE kórházba, mert nem tud angolul, csak magyarul. Pedig, ez az orvos, rengeteg embert meg tud menteni, mindössze annyi hibája van, hogy a hazájában, a saját anyanyelvén tud 'csak' beszélni, ami hiányában a munkáját kiemelkedően el tudja végezni, de nem felel meg, mert csak magyarul beszél a hazájában, ahol az összes magyar állampolgár anyanyelve a magyar...

56. Channa* (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 18:52
Pontosan!
55. Channa* (válaszként erre: 42. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 28. 18:51

Nem mondom, hogy bárkinek is, csak ne legyen elvárás, hogy nekünk kelljen itthon mások nyelvén beszélni, mert neki nehéz a mi nyelvünket megtanulni;)


De lényegtelen. A fórum, nem is erről szól.

Ahogy sok fórum, ez is arról, hogy másnak szólogassunk be...

54. b9e097a9f6 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. máj. 28. 17:46
Mi is pont így állunk a betelepült külföldi emberekhez. Ha ideköltöznek, elvárjuk, hogy megtanulják a nyelvünket. Vannak szektorok és munkahelyek, ahol boldogulhatnak az angol/német nyelvtudással, de a teljes beilleszkedéshez szükségük lesz a magyar nyelvre. Nemrég a környékünkre költözött egy házaspár, ahol a nő külföldi. Nagyon iparkodik, de még töri, nem beszéli jól a nyelvet. Szépen köszön és egyszerű mondatokat képez magyarul, de az angol jobban megy neki. Hozzáteszem, hogy nem angol anyanyelvű. Világnyelvvel próbál boldogulni, s nem a saját, a kizárólag csak az ő országában beszélt nyelvén. Én szoktam vele angolul beszélgetni. De magyarul is, mert ő is szeretne magyarul próbálkozni. Mindig távolról integet nekem, mosolyog, kedves, mert hajlandó vagyok társalogni. Panaszkodott már, hogy kicsit egyedül érzi magát, nem tudott még beilleszkedni. Tőle ugyanúgy elvárja a nagy többség, hogy tanulja meg a magyar nyelvet. Látom is rajta, hogy meg akarja tanulni. Ő is gazdagabb lesz egy új nyelv ismeretével, és csak így fog tudni teljesen beilleszkedni. Mi sem vagyunk különbek.
2023. máj. 28. 17:33

Engem nem zavar, általában rá lehet jönni, hogy ki, mit akart írni.


Engem az jobban zavar, aki kiforgatja a másik írását, kozmetikázva adja elő a dolgait. Mondjuk bosszantani nem bosszant, inkább szánalmas.

52. 55Judit (válaszként erre: 48. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 28. 17:27
Tényleg nem magyar az anyanyelved?
51. 71ddaa07fa (válaszként erre: 14. - Soufflet)
2023. máj. 28. 17:24

Gyerünk szaladj!


Lehet számodra nem evidens, de ha írásban kommunikálsz valakivel, annyira tisztelhetnéd a beszélgető partneredet, hogy megpróbálsz odafigyelni a helyesírásra, és ahova ékezet való oda bebiggyeszted.


Nem szeretek privát beszélgetni. A fajtáddal pedig főleg nem, mert ha azt tenném, azt mondanád, hogy zaklatlak.

Neked egy a lényeges, hogy megpróbálj mindig az áldozat szerepében tetszelegni.

Azt pedig majd észreveszed, ha csípni fogod a szemem. Biztos nem fogok ilyen finoman beszélni veled.

50. Görögtánc (válaszként erre: 48. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 28. 17:05
Te úgy írsz magyarul hogy el sem hinném, hogy nem ez az anyanyelved.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 28. 16:56
A te bejegyzéseid érthetőek is. Még a humorod is átjön.
48. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 16:00

egy külföldi, aki így vagy úgy beszéli valahogy a nyelvet.


így vagy úgy, valamennyire beszélem a nyelvet.

Én megpróbálom a gondolataimat majd mindig összeszedni, mielőtt magyarul próbálok írni a hoxán.

47. globus (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2023. máj. 28. 15:55
Oké, közben megint lemaradtam.
46. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Soufflet)
2023. máj. 28. 15:50

Kotosxot?

Szerintem nevezz be magyarórára.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. máj. 28. 15:34

Ezt én is tapasztaltam multi cégeknél. Felvételnél megkövetelik a középfokú idegen nyelvtudást, amit a munka során sosem használ majd a munkavállaló.

Magasról tesznek a magyarok fejére. Bérmunkások, senkik.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ágica...)
2023. máj. 28. 15:30
Nem a külföldiek magyar tudásáról beszélek. Egy magyar weboldalon, ahol a magyar az elfogadott nyelv kifejtheti a gondolatait egy külföldön élő magyar is vagy egy külföldi, aki így vagy úgy beszéli valahogy a nyelvet. Nincs ezzel gond. De próbálja már a gondolatait összeszedni és az adott topikban közölni! Azt sem tudja mikor, mit és hova írogat. Ilyenkor azt kell gondoljam, hogy nincs tudatánál.
43. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. máj. 28. 15:27
Több idegen nyelv ismerete és tudása, csak téged gazdagít...
2023. máj. 28. 15:13

I don't think it's bad for anyone to know the language of another country...

Die Kenntnis mehrerer Sprachen hilft dir, dich in der Welt zurechtzufinden.

41. ágica... (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. máj. 28. 15:01
Maga azt a mentalitást nem éreztem, amit a magyarok érzékeltetnek!
40. michelle.r (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. máj. 28. 15:00
Igen, bocsánat. Neked van igazad.
39. Channa* (válaszként erre: 33. - Ágica...)
2023. máj. 28. 14:58

Dehogy nem tapasztaltad!

Hiszen megtanultad a nyelvüket, de ők a te nyelvedet nem;)

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 28. 14:57
Ez így van. Rakják értelmetlenül egymás után a szavakat és sokszor nem is a témával kapcsolatban írnak. Miért nem gondolja előbb végig, hogy mit szeretne közölni? Ha el is tudja olvasni az ember nem érti, hogy hogyan kerül ez most ide.
37. Channa* (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2023. máj. 28. 14:56

Ha a saját hazájában teszi, hogy munkát ad a magyarnak, akkor várja el, hogy beszéljék az ő nyelvét, de ha idejön, itt ad munkát, azaz Magyarországon és magyaroknak, akkor ne várja el, hogy mindenki beszél az ő nyelvén, hanem alkalmazkodjon ő ahogy a magyar teszi, ha kint vezet céget, mert ugye, ha egy magyar cégtulajdonos egy német cégbe, akkor sem tanulnak meg a kedvéért magyarul, hiába ő a tulajdonos, ugye? Hanem a magyar cégtulajdonos megtanulja az ő nyelvüket.


Érted, hogy miről beszélek?


Rengeteg cég van, ahol nincs szükség az idegen nyelvtudásra, mert úgy sem találkozik a cégtulajdonossal, mert nem ő tárgyal vele, nem ő riportól, stb., de ennek ellenére elvárt, hogy a takarítónő is beszélje az ő nyelvét. Hát, nem hülyeség?


Logika a béka feneke alatt van bőven.


És a furcsaságra kitérve, nem nem fura, így lenne életszerű. Ha itt van, akkor ismerje a nyelvünket és kész.


Az, hogy ködösítve utalsz rám, sokkal rosszabb, mintha megmondanád konkrétan, hogy kire gondolsz. Mindenképp személyeskedés lesz velem szembe.


Ja, és a nyelvvel kapcsolatban úgy nyilatkozok, hogy tudok angolul és németül is és az orosszal sem állok rosszul.;) Ahogy a környezetemben nagyon sokan.

A közel 40 éves munkaviszonyom alatt, annak ellenére, hogy többször külföldi bankban dolgoztam összesen 3x kellett megszólalnom idegen nyelven, valamint az egyik helyen volt egy német kollégám és persze, vele kapcsolatban is az volt, hogy mi beszéljünk az ő nyelvén, mert a mi nyelvünk nehéz:DDDDD Fél évig volt itt és a köszönömön kívül, talán még annyit sikerült megjegyeznie, hogy szia:DDDDDD

Nekünk viszont, jó gyakorlás volt.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Soufflet)
2023. máj. 28. 14:54
Majd éppen te fogod elmagyarázni nekem a magyart!
35. ágica... (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2023. máj. 28. 14:19
Igen! Sejtettem, hogy ki az aki miatt született a vallomás! Ezért írtam, hogy az írásai mögött az a lány egy értékes ember, még ha borzasztó is olvasni! Nem érdemli meg, hogy meghurcolja a hoxa mindent is tudó népe! ❤️
34. ágica... (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2023. máj. 28. 14:16
Egyetértek veled!
33. ágica... (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. máj. 28. 14:15

Én ezt nem tapasztaltam!

Mikor kijöttem ide, yes me a no szavakat ismertem.

Szépen lassan alakultam. Türelmesek voltak, és roppant segítőkészek! Azóta persze nyelvtanfolyamot végeztem, de nem érzem elégnek a tudásom. Tehát holtomig tanulok. 😎

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook