Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevásárlóközpontokban milyen a munkaidő-beosztás? fórum

Bevásárlóközpontokban milyen a munkaidő-beosztás? (tudásbázis kérdés)


nov. 12. 07:39
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nagyon változó. Én is arra gondoltam, hogy egész nap nyitvatartás, de cserébe nem öt, csak négy, vagy három nap a munka. Ezért gondolkoztam el rajta.
6. SzuzyF (válaszként erre: 1. - Jucika33)
nov. 9. 09:59

Barátnőm lánya 10- este 7-ig, vagy 11- este 8-ig dolgozik, attól függően, hogy ő zár, vagy nem ő zár.

Annyi idővel megy előbb, hogy át tudjon öltözni, nekik nem kell takarítani - pakolni munka előtt és után sem.

Heti kettő szabad napja van, de nem ő választhatja meg, hogy mikor. Hétvégén is dolgoznak, így nyilván ha akkorra van beosztva, akkor ő is dolgozik.

Leltár esetén ők nem zárnak be, hanem munkaidő után leltároznak, sokszor hajnali 2-ig, és bizony aki másnapra van beosztva, annak mennie kell dolgozni.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Simple)
nov. 9. 07:42
Igen, a nővérem is bolti eladóként dolgozott. Nyitás előtt kipakolás, zárás után takarítás... ez az idő benne van a munkaszerződés szerinti kötelezően ledolgozandó munkaidőben.
nov. 9. 07:38

Leginkább napi 10 órás nyitvatartással dolgoznak a multik. Heti műszakváltással szokott lenni a beosztás, délelőttös, délutános műszak.

Az a bizonyos klasszikus rugalmas munkaidő-beosztás biztosan nincs. Halaszthatatlan ok miatt főnöktől függően lehet kérni 1-1 napra műszakcserét, vagy azt mondja, hogy csak a szabid. terhére...

Be kell menni az üzletbe és a főnök (műszakvezető) majd elmondja, hogy ott éppen mi a kialakult gyakorlat.

3. simple (válaszként erre: 1. - Jucika33)
nov. 9. 07:31
Ez sokmindentől függ. Például hol van, milyen a nyitvatartás. Én kétszer is dolgoztam plázában, Budapesten. Az egyik helyen 2 nap munka 2 nap szabad ment felváltva, munkaidő 10-21-ig, de azért fél 10 körül be kellett érni, hogy megcsináljuk a nyitás előtti dolgokat. A másik helyen heti 6 napot mentem, munkaidő 10-21-ig, vasárnap 10-18-ig. Itt is azért 10 előtt be kellett érni, hogy 10-kor rendben ki tudjunk nyitni. De ahány ház, annyi szokás. Jobb lenne, ha a kiszemelt helyeken érdeklődnél.
2. Ancsika81 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
nov. 9. 07:23

Szia.


Minden a helyzettől függ!

Ahány bolt, annyi variáció!

nov. 9. 06:29

Aki ilyen helyen dolgozik (eladóként), mesélne arról, hogy általában hány órát, hánytól hányig, hány napra osztják be, van-e olyan hely, ahol rugalmasak , stb? Köszönöm a tapasztalataitokat.

(Amúgy pedagógusként dolgozom, de már régóta fontolgatom a váltást, és most már nagyon szorít a helyzet.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook