Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Befejeztem a fogamzásgátló tablettát fórum

Befejeztem a fogamzásgátló tablettát (beszélgetős fórum)

11. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - 30397ebc43)
2013. febr. 21. 22:57

Szerintem igazad van. Mindenkinek vannak tőle tünetei, akárhogy is nézzük, ez kémiai "kasztrálás". Van, akinek kényelmetlenebb, rosszabb, más szinte észre sem veszi.

És igen, egy csomó olyan tünet van, ami nem köztudott és tipikus, én már megírtam egy cikkben az én történetemet. Majdnem bedobtam a törülközőt miatta és senki még csak nem is gyanakodott a gyógyszerre.

Szóval, szerencsés, akinek nincs baja tőle. (Bár, ő évekig fogja mérgezni magát, míg én soha többet egy szemet sem veszek be...)

10. 30397ebc43 (válaszként erre: 6. - Acuko)
2013. febr. 21. 21:39

Megmondom őszintén,hogy nem hiszem,hogy vki.is megúszná..,mindenkire hat negatívan a gátló,max.nem sejti,hogy az adott probléma attól van.Nem baj,ha nem értünk egyet,remélem:) Ez csak az én véleményem.Anyukám is azt szokta mondani,hogy neki nem ártott.az ösztrogén-dominancia kb.50 féle betegséget,tünetet okoz,és kb.60-70%-ban nem is gondolnak a gátlóra.

Egyébként a 3.generációs ,kisebb hormon tartalmú gyógyszerek miatt több probléma szokott visszamaradni,mint a 2.generációsok után,hiába kisebb a hormon mennyiségük.

[link]

9. 30397ebc43 (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. febr. 21. 21:29
csatlakozom az előttem szólókhoz,hogy "még nagyon az elején " vagy.. tapasztalatom szerint/én 14 évig szedtem a fogigátlót,kb.10 hónap kell ahhoz,hogy rendesen kiürüljön a hormon,én ennyi év alatt 3 szor 1 évre hagytam abba,és 3 éve pedig végleg .Sajnos pár hónap után szoktak ciszták,endometriózis is jelentkezni az abbahagyás után,aminek oka az ösztrogén-dominancia többek között.És az sem biztos,hogy van peteérés,ha látszólag normális is a vérzés.Persze annak örülni kell,hogy megjött,és normális a vérzés,mert van akinek már rögtön az elején elmarad hónapokra.Nekem is rögtön megjött,normális vérzés volt csomó ideig,majd újra kiújult az endometriózisom.Cisztám /lekopogom/ soha nem volt .Érdemes elmenni nőgyógyászhoz,én nézettem magamat fél évente.Most voltam éppen,és boldog vagyok,mert nem talált semmit,kenetet is vetettem,és semmilyen kórokozóm nincs.Prolactint nézess gyakran,mert nagyon nem jó,ha magas.Remélem,hogy lesz peteérésed,és minél hamarabb babátok lesz!:) És gratulálok,hogy abbahagytad a gátlót,a legjobb választás volt!:) Én azt az egy dolgot bántam meg életemben,hogy szedtem.
8. acuko (válaszként erre: 7. - Pumukli1985)
2013. febr. 21. 21:28
Igen, valószínű. :) Amúgy soha semmiféle nőgyógyászati bajom nem volt, és a terhességek és a szülések is zökkenőmentesek voltak. :) :)
7. pumukli1985 (válaszként erre: 6. - Acuko)
2013. febr. 21. 21:24
Akkor Te a szerencsésekhez tartozol akiknek nem lett tőlük semmi "baja"! :D
2013. febr. 21. 21:17

Ilyen fórumokhoz nem szoktam hozzászólni, de most el kell mondanom, hogy én kisebb-nagyobb megaszkításokkal, gyakorlatilag 23 évig szedtem fogamzásgátló tablettát, köztük ugye azokat a ma már elavultnak minősülőket, a 80-as években.

A terhességek tervezése alatt, illetve a terhességek alatt ( 2 volt ) és a szülések után kb 8 hónapig nem szedtem. Ezen kivül mindig.

Elmondhatom, hogy SOHA SEMMI BAJOM NEM VOLT A FOGAMZÁSGÁTLÓ TABLETTÁKTÓL!!!

Akkor lettem terhes, amikor az akartam lenni, és egyetlen egyszer sem volt abortuszom. Két gyereket terveztem, kettővel is lettem terhes.


Csak ennyit akartam mondani.

2013. febr. 21. 21:15

Sajnos nem biztos h rendbejött a szintje a prolakinnak...

Amikor én is abbahagytam a gyogyit az első 3 ciklusom tökéletes volt,tesztek alapján pé-m is volt,és csak utána jöttek a gondok amikor 2 hónapig semmi,nagy nehezen megjött,aztán megint nagyon sokára...és az is a prolakitn miatt...ekkor már azt sem tudtam h pé-m mikor van,teljesen kiszámíthatatlanok lettek a ciklusok :(

Végül gyógyszert kellett szednem,ellenőrizték a szintet,tökéletes lett,ettől függetlenül a ciklusaim változóak voltak,nem álltak be kiszámíthatóra.

De szerencsére így is összejött a babó majd 9 hónap próba után. :D


Szóval!Fel a fejjel,de ne örülj korán,nehogy csalódj ha mégsem!

Ellenőriztesd a szintet,az a tuti!Na akkor örülj ha rendben van papíron is!

Sok sikert!

2013. febr. 21. 19:05
3 évig szedtem kb.
3. Ercsikeh (válaszként erre: 2. - Noorah)
2013. febr. 21. 19:04
Hát nem zudom,én mindenesetre bízom abban hogy minden oké lesz.Jegyzem naptárba a mensit..meg hát idővel babát is szeretnék.
2013. febr. 21. 18:27

El kell, hogy keserítselek, te még nagyon az elején vagy! Amúgy meg minden bogyó és minden szervezet más. Ahttól is függ, meddig szedted.


Én Milligestet szedtem 5 évig egyhuzamban. Szeptemberben hagytam abba egy éves kemény has szindróma után. A hasam lement, de totál ideges lettem. Menzeszem megjött egészen januárig minden hónapban, persze nem olyan percre pontosan, mint gyógyszerrel. DE két hónapja nem hallottam róla. Tünet van, vér nincs. Az egész medencém fáj körben állandóan. Már barnázás sincs. Ja, és hormonálisan semmit nem mutattak ki...


Nem akarlak ijesztgetni, de ez lehet hosszú menet is. A bogyó nem egyik hónaporól a másikra tisztul ki belőled, a rend helyreállásáról nem is beszélve..

2013. febr. 21. 18:14

Sziasztok!

Január vége óta nem szedem a tablettát.(ami megemelte a prolaktin szintemet,és amitől iszonyat gyenge barnázós "vérzésem"volt,szinte semmi)Szóval már nem szedem 1 hónapja,ma megjött számomra"gyönyör"volt látni a normális mensit!!:D Hisz nem tudom már mióta nem tapasztaltam ilyen normális színű,állagú és mennyiségűt.Ja és a tüneteket h nagyon fáj a hasam..mind egy örülök h újra menstruálok mert ami volt a bogyóval az szinte semmi nem volt.A cicimből már nem jön a magas prolaktin hormon szint emelkedésre utaló tejszerű váladék lehet h visszaállt a szint.(EZ LEHETSÉGES???)SZERINTETEK ÚJRA VAN PETEÉRÉSEM??Mármint abból gondolom h ilyen szépen megjött a bogyó után.28 án jött meg bogyóval mindig az a nagy "semmi".Most 21-én végre normalizálódott minden.SZERINTETEK??MI A VÉLEMÉNYETEK??PROLACTIN RENDBE JÖHETETT MAGÁTÓL???PETEÉRÉSEM IS VAN/LESZ???VÉLEMÉNYT ÉS VÁLASZOKAT VÁROK!!KÖSZÖNÖM!!!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook