Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bedarál a város ... fórum

Bedarál a város ... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bedarál a város ...

1 2
2013. júl. 14. 15:14

Krisz42

"Szerintem nem az a lényeg,h város vagy falu,hanem hogy hol volt boldog gyerekkor"


ez nagyon jó megfogalmazás... csak hogy ellenpéldát írjak... én sosem éreztem magam sehol igazán otthon... mindig Pesten éltem, csak azon belül költöztem ide-oda... egyáltalán nem vágyom vissza a belváros közepére, ahol felnőttem... amióta gyerekem van, azóta lakom egy olyan helyen, amit nagyon megszerettem, és sokkal inkább itt érzem magam otthon... nem a gyerekem miatt csak, hanem mert ez végre egy olyan környezet, amit én tudok szeretni... (közel a metró, mégis már kicsit külvárosias, sok a zöld, "közel a természet", mindenki ismer mindenkit egy kis lakótelepen, de nem paneldzsungel, hanem kis téglaépületek.... imádom... :)

2013. júl. 14. 11:47

Én is írhattam volna..csak fordítva.

Én a városba vágyom vissza,sőt vissza is fogunk költözni a gyermekeimmel.

Most már nincs semmi ami itt tartani minket a faluban+nekem meg az a megszokhatatlan,hogy mindenki a másikkal foglalkozik..

2013. júl. 14. 10:35
Meg kell találni a harmóniát, egyensúlyt. Stresszmentesebb lakóhelyen ez könnyebb.Ott vagy otthon, ahol otthon érzed magad!
7. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 1. - 16c10a804d)
2013. júl. 14. 10:24

Kicsiny falum ott születtem én...

13 éve élek messze szülőfalumtól a betondzsungelbe."csak"750 km-t ugrottam...a falu csendje huz haza napról napra egyre erősebben,édesapám mezőbe megfáradt karja...s a szívem mély fájdalma.

Reménykedem hogy egyszer visszajutok sokszor már az sem érdekel hogy tudom ott megáll s nehézzé vállik az élet.Itt tartanak a gyerekek s a városi férjem semmi más.Erőt kívánok a cikk irőnak ez egy borzalmas szívszorító érzés.

6. de Luca (válaszként erre: 5. - Sunny Beach)
2013. júl. 14. 10:24
Éppen pár nap múlva vágom el a köldökzsinórt, úgyhogy elvileg már nekem se lesz visszaút. Bár nem ismerek lehetetlent. Az a baj, hogy nem látom a jövőmet, így nem tudok teljes magabiztossággal dönteni a lakhatást és a helyszínét illetően.
2013. júl. 14. 10:10

"Jó volt olvasni a soraidat. Nekem is örök dilemmám, hol találnék otthonra."


Mintha én írtam volna.

Sajnos...


Viszont addig jó,míg van hova visszamenni és meg is teheti az ember.

Én nem tehetem meg...

2013. júl. 14. 09:52
Jó volt olvasni a soraidat. Nekem is örök dilemmám, hol találnék otthonra.
2013. júl. 14. 09:45
Ên Pestem születtem,kertesházban lakunk,itt nőttem fel,mindenkit ismerek,a régi sulitársak gyerekei is idejárna,itt laknak.Tetszett,h fiatalon hamar eljutottam a forgalmasabb részekre,bulikba,discóba,Margit-sziget-ahol nyűzsgés van-,de ha nyugalomra vágyom,elég otthon lenni.Szerintem nem az a lényeg,h város vagy falu,hanem hogy hol volt boldog gyerekkor.Oda mindig visszavágyunk.Én Kanadában is jól érezem magam-nekem a természet a fontos-,de persze volt honvágyam.10évig éltem ott,most néha oda vágyom vissza,de nem az emberek miatt,csak a környezet.Egyébként itthon jobban érzem magam lelkileg.
2013. júl. 14. 09:33

Én is költöztem 2012.januárban.Kisvárosból-ahol 39 évig éltem-falura!

Én sem tudom megszokni! :(

Ha visszamegyek a szülővárosmba pont azt érzem amit Te!

2013. júl. 14. 09:23
Egyszer fent, egyszer lent, hát most épp lent, tudom akkor ettől csak jobb lehet, de max a hangulatom, kedélyállapotom fog változni, a kézzel fogható, tárgyilagos valóság nem, legalábbis egyelőre nem.
Ez nem egyszerű, van egy olyan mondás, hogy "Fáradt jót, új ismeretlenre, ne cserélj" én megtettem, rosszul tettem.

Ugrás a teljes írásra: Bedarál a város ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook