Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Be nem jelentés, tb hiánya, kontra orvosi ellátás... fórum

Be nem jelentés, tb hiánya, kontra orvosi ellátás... (beszélgetős fórum)


17. timycat (válaszként erre: 16. - Szöszifiú)
2019. máj. 19. 18:46

A táppénz nem felejtős. Ha az elmúlt egy évben be voltál jelentve és nem voltál azóta táppénzen, annak az "aktív" időnek megfelelően jár táppénz.


Hogy érdemes-e jogi lépéseket tenni? Mindenképp. Lehet, hogy pénzed nem lesz, de ez az 5 hónap nem a "kukába" megy hanem pl nyugdíjnál is figyelembe veendő lesz.


A gyakorlati lépésekben sajnos nem tudok segíteni, én a munkáltatónál feszülnék be első körben, hogy oldják meg a helyzetet visszamenőleg, mert baj is lehet. Ha akarják önellenőrzéssel (bünti nélkül csak némi késedelmi kamattal) meg tudják oldani, ha nem akkor a tb-nél kérdeznék utánna hogy akkor most hogyan tovább.


Szociálos jog egy külön világ, ha van könyvelő, bérszámfejtő ismerősöd ő tud tanácsot adni, meg el tudja mondani, hogy most mi a heyzet a táppénzzel kapcsolatban. Sajnos az én emlékeim e témában igen haloványak.

2019. máj. 19. 17:55

No, és akkor még megfejelném a témát.

A tb hiánya pipa, tényleg köszönöm mindenkinek.

Viszont ha végeznek a kezeléssel, körülbelül 6 hétre kiesek a munkából, és még utána vár a rehabilitáció, miegymás...

Na most, a táppénz ugye így felejtős... De van értelme tenni valamit a céggel? Van értelme pereskedni?

15. Szöszifiú (válaszként erre: 10. - 0adc8842b1)
2019. máj. 18. 18:54

Nem emlékszem arra, hogy azt írtam volna, nincs tb kártyám.

Szóval igen, valaha váltottam ki, kb 25 évvel ezelőtt, aztán jött az új, az meg 2008-as...

Tisztában vagyok azzal, hogy minden eü ellátáshoz kell, ha figyelmesen megnézed, a kérdésem sem erre irányult.


Válaszolván egyébként a felvetésekre, ennél a cégnél cirka 5 hónapja dolgozom, de a turpisságra csak most derült fény. Az, hogy a cégnek lesz-e baja a hiányból, vagy sem, pont lesz...m.


De ha ellátnak, és nem lesz belőle gond, akkor ok.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

14. Channa* (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2019. máj. 17. 21:27

Nem.

Én tudok olyanról, akinek műtétre volt időpontja, nem élet mentőre és semmi gond nem volt. Direkt meg lett kérdezve, hogy gond e, azt mondták, hogy nem, orvosi ellátást nem tagadnak meg, csak figyelmeztetnek, hogy nincs TB befizetés.


Utólag sem lett behajtva.

Az illető is el kezdte fizetni és ennyi volt.

13. birebora (válaszként erre: 12. - Szöszifiú)
2019. máj. 17. 21:24
Akkor abból lesz baja a cégnek. Téged ellátnak szerintem is, nyugi.
2019. máj. 17. 21:14

Köszönöm mindenkinek.

A cégnél nem én vagyok az egyetlen, aki így járt, így gyanítom, nem adminisztrációs hiba történt...

11. epervirág (válaszként erre: 10. - 0adc8842b1)
2019. máj. 17. 12:22
tb kártyája mindenkinek van születètől fogva.Max akkor nincs ha elhagyta,de tb száma akkor is van.
2019. máj. 17. 11:39
Mióta dolgozol ott? A TB-n kivül sem nyugdíjjárulék, sem egyebet nem fizetett a munkáltató? NAV-ot is megkeresheted. Egyáltalán valaha is kiváltottál tb kártyát? Ha számod sincs, hova fizetsz be. Sürgősen intézd, mert minden eü. ellátáshoz kell.
9. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. máj. 17. 10:16

Ez csak a sürgősségi ellátásra igaz.

Egyéb ellátásoknál kérik annak megtérítését.

2019. máj. 17. 10:05

Én is pont az üfkapu-t akartam ajánlani.

A TAJ számodat beírva meg tudod nézni az összes, eddig bejelentett jogviszonyodat.

A jobb oldali oszlopban a TAJ nyilvántartással összefüggő szolgáltatásokat kell választani!

2019. máj. 17. 08:18
Én is jártam így évekkel ezelőtt de nem a munkáltató hibájából, az oep tévedett, a rendszerbe valami kavar volt. Én először megnézném pl ügyfélfapun keresztül ha van olyanod, hogy valóban bevagy-e jelentve vagy sem még mielőtt nekitámadnál a főnöködnek.
2019. máj. 17. 08:04

Ha van a kezedben munkaszerződés, akkor azzal a nav-hoz menj, és nézzenek utána, hogy valóban elmaradt-e a munkáltató részéről a bejelentésed, vagy az OEP-nél van valami adminisztrációs hiba!!


Mert ha a munkáltató nem jelentett be, akkor ez az ő sara, és nem a tied.

Ha pedig bejelentett, de nem fizetett, akkor is ő a hunyó.

2019. máj. 17. 07:28

Nem lesz gond!

Ellátnak!

Az orvosok csak látják, hogy nincs befizetés, de ők nem behajtók és nem tagadhatják meg az ellátásodat.


Az mondjuk nem árt, ha befizetsz legalább 1 havit.

2019. máj. 17. 01:47

Sajnos az OEP-et nem érdekli majd, hogy önhibádon kívül nem fizetted a tb-t.


Ha jól tudom, be kell menni az illetékes irodájukba, befizetni az első havi összeget, majd a hátralékra részletfizetést lehet kérni. Ha erről van határozat és elkezdted a kezdő havit fizetni, onnantól zöld leszel és minden ellátásra jogosult.

(az ügyintézők elég sokat tudnak ebben segíteni, úgyhogy érdemes elnyerni a szimpátiájukat és kicsit élelmesnek lenni, kérni, hogy sürgessék meg stb.)

Aztán közben lehet pereskedni az elmaradásod miatt, hogy a főnököd hibája stb. de első körben mindenképpen intézd el, hogy zöld legyél. Onnantól ingyen látnak el (én úgy tudom, hogy a kék állapotban is).

Mikor lesz a beavatkozás?

2019. máj. 17. 01:40

Fizesd be az e havi tb-det , akkor kizöldülsz és nem kell fizetned.

En a helyedben felkeresnék egy ügyvédet is, hogy mi a teendő a továbbiakban.

2. AppIe (válaszként erre: 1. - Szöszifiú)
2019. máj. 16. 22:34
Munkaszerzodes a kezedben?
2019. máj. 16. 22:19

Sziasztok.

Kiderült, hogy a kedves főnököm "elfelejtett" bejelenteni.

Egy orvosi ellátás során azonnal kiderült, hogy "pirosban vagyok".

Vár rám egy elég komoly beavatkozás. Mire kell számítanom?

Ellátnak? Ki kell fizetnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook