Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Balkezesek fóruma fórum

Balkezesek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. Awela (válaszként erre: 35. - Loveee79)
2009. dec. 3. 17:08

Én is ezért utáltam a nagyszülőknél lenni. Az egyik nagyanyám már beletörődött, hogy balkezes vagyok, de a másik még ma is próbálkozik néha, pedig már felnőttem azóta. Régen mindig rámszólt, hogy a szép kezeddel csináld, ettől a falnak mentem volna. Egyszer, mikor meg akart tanítani jobb kézzel írni és közölte, hogy ez nagyon könnyű, mondtam neki, hogy próbáljon ő is balla írni, meglátja, mennyire nem az. Azért sok mindent megtanultam úgy csinálni, mint a jobbkezesek, hogy ha ott vagyok, ne legyen ebből vita.


Navigálással nekem nincs bajom, sőt, még talán jobban is megy, mint az ismerőseimnek.:)

2009. dec. 3. 11:58

Én is balkezes vagyok. Az egyetlen a családunkban :)


Kiskoromban egyik nagynéném mániája volt, hogy leszoktat, óvónő volt, és utáltam nála lenni, feladatokat csináltatott velem, meg állandóan rámszólt, hogy a szép kezemmel. Nagyanyámtól is sokat hallottam. Aztán iskolás lettem. Eltelt negyed év, és szülői. Anyu megkérdezte a tanítónőt, hogy nem okoz-e gondot a balkezességem. A tanítónő meglepődött, hogy nem is tudta, mert jobbal dolgozok.

Már annyira elegem lett addigra, abból, hogy folyton kritizáltak, hogy a suliban azt csináltam, hogy balkézzel írtam ugyan, de ha a tanítónő sétált közben, vagy figyelt, átettem jobb kézbe gyorsan az írószert, a táblára pedig jobbal írtam :)

Ezután odajött hozzám, és azt mondta, nyugodtan írjak bal kézzel, nem baj az. Ő volt az első aki így látta :) Ez anyámat is megnyugtatta, és utána kiállt mellettem az öregekkel szemben, hogy a tanár azt mondta nem baj, akkor nem baj és kész :)


Nekem nincs különösebb nehézségem belőle.Ügyetlenebb vagyok néha, de az ember tudat alatt, kitapasztalja, hogy kényelmes használni a jobbkezeseknek készült tárgyakat. Nincs semmim ami kifejezetten balkezes tárgy.


De nagyon bepöccenek, amikor olyat hallok, a szép kezedet használd és nem tudom megállni, hogy ne szóljak be, hogy tök egyformán szép a két keze.


Ja igen, egy nehézségem van és megfigyeltem más balkezesek is gondban vannak vele :) A navigálás :) Mire nekem leesik, hogy melyik a bal és a jobb...a másodikon menj le balra..nagyon kell figyelnem hogy ne keverjem össze, vagy amikor én navigálok másokat..abban sincs sok köszönet :)


Én nem kenem el az írásom, bár ferdén tartom a füzetet, ezt mindig megjegyzik a jobbkezesek :D Amikor elémtolnak egy iratot, hogy írjam alá, első mozdulat, hogy befordítom a papírt :)

34. Awela (válaszként erre: 31. - Serry)
2009. márc. 20. 08:38
Lehet, hogy nem is fog kialakulni nála. Amíg nem kerültem iskolába, senki se tudta, milyen kezes vagyok, végül az írás döntött. Jonnkezesként ettem, eszek most is késsel és villával, mert rájöttem, hogy a praktikusabb.:) Kanalat mikor hogy fogom, a konyhai eszközöket meg inkább csak bal kézzel. De persze ha nincs másik, csak jobb kezes, akkor jobbal.
33. Vikó 26 (válaszként erre: 25. - E3e5c810b9)
2009. márc. 19. 22:39
Igen nekem is vannak dolgok amiket meg tanultam jobb kézzel csinálni,mert egyébként ballal nem estek kézre!
2009. márc. 19. 22:38

Helló!

Innen is egy suta!

A férjem falra mászik tőle hogy mindíg bal kézre terítek!

És ÚTÁLOM hogy folyton el maszatolom a tintát írás közben!!

31. Serry (válaszként erre: 23. - Megryan)
2009. márc. 19. 22:33

Igazán ne izgulj. Ajánlom figyelmedbe a Balkezesek könyvét. Nagyon klassz könyv. Nálunk én balkezes vagyok és Levetném kétkezes, még nem tudni melyik lesz. Pedig 3elvilge 5 éves korra kialakul. Na nála nem.

Én a könyv elolvasása után jöttem rá, hogy ezért utálok vagy félek egyes konyhai gépektől mert jobbkezesek és nekem nincsenek kézre ilyen az elektromos szeletelőgép.


Nekem kellett apukámnak külön balkezes krumplipucolót csinálnia és a konzervnyitó sem mindegy. Vannak kézi tekerős reszelők amiket fordítva használok. De az ollót úgy mint bármelyik jobb kezes. Kell alkalmazkodni az biztos. De ettől még nem más nem béna egy balkezes. Nem szabad belőle problémát csinálni. Ha írni tanul ülj a bal oldalára.

30. Awela (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. márc. 19. 18:39
Nálunk mindenki jobbkezes rajtam kívül, így is van berendezve a konyha. Szerintem egyáltalán nem gond. Ollót lehet fogni bal kézzel is, a többi meg nagyrészt kétkezes.
29. 15a86c078b (válaszként erre: 25. - E3e5c810b9)
2009. márc. 19. 15:58

komolyan?

sajnos buták az emberek nagy része ebben a témában.


aztán átszoktatják a gyereket jobb kézre és diszlexiás, diszgráfiás stb. lesz, meg dadogni fog.

28. 15a86c078b (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. márc. 19. 14:20
jaj már, ez a rossz hozzáállás. és akkor mi van, ha balkezes a gyerek? tudod én is balkezes vagyok és megtanultam élni egy jobbkezes világba és azt kívánom néha a sok jobbkezesnek, hogy csak egy napra legyen balkezes a világ megőrülnének a jobbkezesek.
27. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. márc. 19. 14:04
???Ne már .És akkor mi van?
26. e3e5c810b9 (válaszként erre: 22. - Megryan)
2009. márc. 19. 14:04
Jaj tényleg, ha írok, én is maszatolok néha. De azért ne ijedj meg, nem egy átok vagy mi ez.:)
2009. márc. 19. 14:02

sziasztok!! Én is balkezes vagyok!

Kicsikoromban volt egy nénike, aki mindig azzal riogatott, hogy kéne vágni a kezem, mert nagyon nincs ez jól ,hogy balkezes vagyok...:)

Szerintem néha talán egy picit nehezebb. Vannak dolgok, amik jobbkezesnek vannak megcsinálva. De a balkezesek ehhez hozzá vannak szova, úgyhogy annyira nem is nehezebb. Ilyen pl a kocsiban a sebváltó. Tök jó lenne bal kézzel váltogatni. De mivel eleve jobb kézzel tanultam meg, így nem is zavar igazán, csak ha belegondolok, hogy mennyivel jobb lenne a másik oldalon.

2009. márc. 19. 14:01
Én a húgom két fiam balkezesek vagyunk.A konzervbontáson kívül nekem nem gond.
2009. márc. 19. 13:59
Bocs, a konyhai szettek negyrésze jobbkezes, meg általában a használati tárgyak is jobbkézre vannak készítve...
2009. márc. 19. 13:59
Pl. elmaszatolja ami ír, külön ollót kell venni, a konyhai szettek nagyrésze balkezes stb. Mi a férjemmel jobb kezesek vagyunk, de a fiam úgy néz ki, bal és kicsit megijeszt a dolog...
2009. márc. 19. 13:58

Gyorsan írjatok nekem :)

Szerintetek nehezebb balkezesnek lenni mint jobbkezesnek?

20. Serry
2009. márc. 19. 13:57

Szia!

Én balkezes vagyok. Te is talán?

2009. márc. 19. 13:57
Helló! Én is. :)
2009. márc. 19. 13:57
párom balkezes:-)))
2009. márc. 19. 13:56
Mindenki, aki balkezesek és akit érdekel, annak itt a helye!
16. Awela (válaszként erre: 14. - C6b27363e5)
2009. márc. 13. 14:53
Szia:)
15. Awela (válaszként erre: 12. - 021ff75d72)
2009. márc. 13. 14:53
Wow, ilyen kellene nekem is. Balkezes ollóm volt, ill. van is, az nagyon jó, de szerintem veszek majd tollat is. Utálom, hogy kenem a tintát íráskor.
2009. márc. 13. 08:37
SZIASZTOK
2009. febr. 19. 20:20
sziasztok
2009. febr. 14. 17:05
A fiamnak vettünk úgynevezett balkezes tollat a kézíráshoz.Végülis csak attól más ez a toll,hogy valami oknál fogva a benne lévö tintapatron másféle és ezért nem kenödik el a kézírása.Elsö látásra csak teljesen normál golyóstollnak látszik.
2009. febr. 12. 22:36

Nálunk anyukámés a fiam balkezes, de anyut még abban az időben "átszokatták", a bal kezét hátrakötötték és így kötelezték a jobbkeze használatára, és ez egy tanár volt :(

a fiam is az, de engem nem zavar, sőt! Ám neki voltak édes történetei, mikor írni tanult és kapott egy táblát, hát ezt csak az érti, aki maga is balkezes :))))


Én viszont mostanság vettem észre, hogy kétkezes lennék, vagymi :)) lassan mindent meg tudok csinálni a másik kezemmel is :) furi :D

2009. febr. 12. 21:31
hát sajnos én is és a kisebbik fiam is bal kezes
9. Awela (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2009. febr. 12. 16:59

Azt én se szeretem, mindig foltos tőle a kezem is.

Van, amit én is jobbal csinálok, pl. kést-villát úgy fogom, mint a jobbkezesek, ami nagyon praktikus is, plusz van, amit mikor hogy, mert megszoktam mindkét kézzel.

2009. febr. 12. 16:51

Én is balkezes vagyok, nem akartak átszoktani sosem.De sokmindent csinálok a jobb kezemmel, pl. fogmosás, fésülködés, ollóval vágás, stb.

Én csak azt nem szeretm a balkezességben, hogy íráskor folyton elkenem a tintát...

2009. febr. 12. 16:46
Én balkezes vagyok, és soha semmi hátrány nem ért miatta. Sőt, én örülök ennek, hiszen nem sokan vagyunk :)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook