Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babanyelv :) fórum

Babanyelv :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. nov. 9. 10:45

Szia!


Az én kislányom augusztusban múlt 2 éves. Folyékonyan beszél, de persze vannak "érdekes" szavak, kifejezések. Néhány kedvenc:


pákosza = káposzta

kibajál = kiabál

köldökője = köldöke

pájna-pájna = kispárna

alszottam = aludtam

erre gondolkodtam = erre gondoltam


Most már egyre több "aranyköpése" van, nagyon érdekes, ahogy a logikájuk fejlődik, ahogy gondolkodnak dolgokról. Jó lenne kicsit megállítani az időt ebben az időszakban. :-)

Pár napja Elvis koncertet néztünk DVD-n (az ő kérésére) és dúdoltam az egyik dalt. Erre a kislányom: "Ne énekkelj, anya, légyszi, mert ezt a számot szeretem!" Zavartam a műélvezetben. :-))


Egyelőre ennyi jutott eszembe, majd írok még. :-)

2007. nov. 9. 10:35

Sziasztok!


Kisfiam júliusban múlt két éves, és amióta beszélni kezdett, irkálom a szavait, mit és hogyan ejt ki. A minap megint összeírtam, egy rakattal! :P

Nemtudom ki, hogy van vele, de nekem nagyon tetszik ez az időszak, mert már egyre többet dumál, mondhatni be nem áll a szája, és próbálkozik a hosszabb mondatokkal is. Mindig jókat nevetünk, amikor új szót próbál kimondani, de még nem igazán sikerül neki. :)

Arra gondoltam, ebbe a témába összegyűjthetnénk a kisgyerekek érdekes, mókás ilyen próbálkozásait! Kíváncsi lennék, mennyire mondják egyformán, vagy épp teljesen másképp a szavakat! :)


Pl:

Május környékén még:

cibi = cumi,

szipi, most szőőpi = szörpi,

jampa = lámpa,

jabba = labda,

jakki most zokki = zokni,

viáá vagy csak simán haccci :), most azt mondja: bijág :S = virág

sziam = finom,

gika majd géka = béka,

paatajji most paatejji = partedli

bajjá = banán,

gobá :) most bogáj = bogár

kaccsi = kapcsoló


mostanában:


szegetem = szeretlek

ojoszán = oroszlán

kukoica = kukorica

bijja = villa

maac = malac

főbesszük = fölvesszük, vegyük föl :P

pukak = kupak

japocska = napocska

hóban? = hol van? :D

kénképező = fényképező

Micijackó = Micimackó

Attamindenit! = Azt a mindenit! :)

szomojog = Szomorú

szibacs = szivacs

übeg = üveg

jójegeeet = Jó reggelt!

abbábissza!!! = add már vissza! :D ez a kedvencem :P


És a legfuribb:

A McDonald’s emblémára azt mondja = csokojáádééé ??? Persze a csokira is eztmondja, de ez nagyon furcsa! :oS


Szóval, egyelőre ennyi, ezek a kedvenceim! Kíváncsian várom a ti élményeiteket e téren! :)

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook